Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A belügyminisztert ki utasítha...

A belügyminisztert ki utasíthatja arra, hogy rendőröket küldjön ki xy helyre? Jogilag ki van felette?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A kormány.
2021. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszod, de a kormány alatt akár bármilyen másik minisztérium vezetőjét érted?


A kormány alatt én azt a nem tudom, 130-160 embert értem, akik kormányt alakító pártok képviselőiből tevődnek össze, akikből egyes minisztériumok vezetése is ki lett jelölve.


De akkor ezt a kijelölést egyenesen Orbán Viktor végzi?

2021. dec. 8. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kormányhatározat szükséges, amit a belügyminiszter továbbít a rendvédelmi szervek felé.

A magyar kormánytagok 15-en vannak, ezek: Orbán Viktor, Semjén Zsolt, Pintér Sándor, Varga Mihály, Benkő Tibor, Gulyás Gergely, Kásler Miklós, Mager Andrea, Nagy István, Novák Katalin, Palkovics László, Rogán Antal, Süli János, Szijjártó Péter és Varga Judit.

2021. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
A posztokat a parlament szavazza meg, attól függetlenül lehet hogy orbán jelöltette párton belül ez teljesen normális dolog
2021. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag egyedül Orbán van Pintér felett.
2021. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor már értem, ki utasíthatja a keresztapát.
2021. dec. 8. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
6 Nem úgy tűnik ...
2021. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!