Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz mostani határon túli...

A Fidesz mostani határon túli magyarokkal kapcsolatos hirdetéssorozata nem üt számukra vissza?

Figyelt kérdés
A külhoni magyaroknak meg kell adni a lehetőséget, hogy ide költözzenek, itt dolgozzanak Magyarországon, stb. Viszont amíg ezt nem teszik, miért kellene szavazati joggal rendelkezniük?
2021. dec. 9. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fidesz megvásárolhassa a szavazatukat.
2021. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Áder Jancsi 1990-ben már kiböfögte, hogy el kéne venni tőlük a szavazati jogot. Most azért nem veszik el, mert Erdélyben, Felvidéken stb... nem látják a kormány disznóságait, emiatt rájuk szavaznak és ez nekik jól jön.

Tény, aki nem itt él, dolgozik, fizet adót, annak nem szabadna szavaznia....

2021. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2: lehet, hogy látják, de nem rajtuk csattan az ostor, pénz viszont megy oda innen, úgyhogy a pénzre szavaznak.
2021. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbjüknek fogalma sincs arról, hogy mi megy magyarországon, nem is érdekli öket. Megkapták az állampolgárságot. 3-4 évvel ezelött beszéltem egy 10 éve németországban élö és dolgozó erdélyi hölggyel, aki elmondása szerint itt is marad végleg. Ö is istenítette a fideszt, mert 10 év küzdelem után megkapta a magyar állampolgárságot, ami azért volt a szíve vágya, mert utálja a románokat, végre van egy rendes, normális jó párt. Megkérdeztem töle, hogy tudja-e miket müvel a fidesz, mi megy az országban, élt-e ott? Gondolkodás nélkül mondta, hogy nem élt nálunk sosem, nem is nagyon tervezte. Híreket sem olvas vagy néz magyarországról, mert nem érintik a hétköznapjait. Ritkán sem olvassa a híreket. Ekkor elmeséltem neki pár dolgot, pl az egészségügy helyzetét, a fizetések és árak viszonyát, a médiát, mutyikat, túlárazásokat. Nagy kerek szemekkel nézettés csodálkozott, de láttam rajta, hogy azon kívül, hogy az elképzelt mesevilágát kicsit összekoszoltam, egyáltalán nem hatotta meg, vagy nem érdekelte a dolog. Neki csak a maga állampolgársága volt a minden.

Ilyenek tízezrei adják le szavazatukat egy-egy választáson a fideszre.

2021. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én is személy szerint egy erdélyivel beszéltem, aki szó szerint istenítette a Viktort. Mondtam neki, hogy inkább ezt ne hozzuk szóba többet, mert fogalma sincs az itteni dolgokról...
2021. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!