Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy a ballib...

Mit szóltok, hogy a ballib koalíció egyszerre akar európai minimálbért és közben mindenféle minimálbért feleslegesnek tart?

Figyelt kérdés

Ugye milyen rugalmasak és haladók?

Egy éven keresztül kampányol Dobrev az európai minimálbérrel (bármit is jelntsen az), most meg jön a DK által is támogatott MZP, aki szerint hülyeség a minimálbér.



2021. dec. 13. 14:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10!


Ki mered jelenteni, hogy mit nem mondott soha, akkor tudnod kell, hogy miket mondott.

Ha feltételezzük, hogy nem hazudsz, akkor valójában te magad jelentetted ki, hogy tudod, miket mondott. Viszont ezesetben hazudsz, mert mondott olyat, hogy a minimálbér szerinte hülyeség. Még te sem azt írtad, hogy nem mondta azt, hanem "nem mondott olyat" írtál. Márpedig pontosan olyat mondott.

2021. dec. 13. 18:03
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

#11 Azt mondta, hogy nem feltétlen tartja szükségesnek. Ami azt jelenti, hogy szerinte a minimálbér nem egy alapvető dolog minden országban, mint mondjuk az egészségügy létezése, hanem függ az ország gazdasági helyzetétől. Például ahol az emberek többsége jól keres, ott felesleges bevezetni, hiszen ugyan úgy vannak hátrányai is, például aki képzetlen és nem tudja kitermelni a munkáltatónak a minimálbér összegét, azt nem fogják felvenni sehova, mert nem éri meg a munkáltatónak.

Az, hogy valamelyik országban szükséges, míg valamelyikben nem, nem azt jelenti, hogy hülyeség. Magyarországon nyilván szükség van rá, ezt nem vitatta senki sem. Teljesen más volt a tartalma annak amit mondott, mint amit te próbálsz beállítani róla.

2021. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ja mikor mondták?
2021. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azt szólom, hogy kevered a szezont a fazonnal.
2021. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Hát igen... Szólj már be a Fidesz-propagandahivatalba, egyeztessék már, mi mindent hordanak másokról össze. De hát elég nehéz lehet negyvenezer fizetett hazudozót kézben tartani. Régen a Csepel vasműben dolgoztak ennyien. Mikor még épült, és termelt is Magyarország valamit a világnak.
2022. jan. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Fiezette hazudozók alatt ugye a baloldalo politikusokat érted? Akik szerint először nincs is városháza ügy, aztán kénytelenek beismerni, hogy van.

MZP is azt hazudta a számukra kínos közvélemény-kutatásról, nem is tudja miről van szó, majd hirtelen nem reprezentatív lett, majd amikor kiderült, hogy ő rendelte, akkor már tudott újabb hazugsába menekülni.

2022. jan. 1. 12:43
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

#16 Nem is ő rendelte, miről beszélsz te? Nem is derült ki semmi ilyesmi eddig sem, pedig én követek néhány fideszes oldalt is. Megint sikerült valamit félreértelmezni vagy félremagyarázni, mi? :D

Egyébként ne is haragudj, de ha az a felmérés annyira reprezentatív lenne, akkor néhány héttel később fideszes közvéleménykutatók hogy mérhettek több mint 10%-kal többet az ellenzéknek?

2022. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, valóban gondolnom kellett volna arra, hogy valaki nem érti amit olvasott. Kedvenceid neked lehetnek, nekem csak írás van, amit olvasok, és amikor kiderül hogy hamis, abbahagyom. És értelmezek.

Az adórendszert pedig előbb érdemes megismerni, azután beszélni róla. A "több kulcs" az SZJA-ra vonatkozik, amely a munkavállalóra vonatkozik, tehát a munkáltató e tekintetben fizethet száz forintot és egymilliót, adó szempontjából ez őt nem érinti.

Minimálbért pedig ott szoktak bevezetni, ahol a kormány elrontotta a gazdaságot, és a törvényeket, és azt képzeli, a minimálbérrel ezt rendbe teheti. Ha én munkáltató vagyok, akkor igyekszem a legjobb munkaerőt felvenni, mert ez hozza nekem a legjobb profitot. Azonban ő csak akkor fog nekem dolgozni, ha jól megfizetem, a minimálbér pedig eszembe se jut. Az akkor van, ha elsősorban silány munkaerőt kapok, ahol csak rossz minőségű árut tudok termeltetni. Azt pedig nagyon nehéz eladni, ezért igyekszem minél kevesebb bért fizetni. És ekkor lesz jelentősége a minimálbérnek, de ez egy elfuserált gazdaság következménye. A jó gazdaság alapkövetelménye a jó oktatás, és a jó fizetés. Ez fogja ösztönözni a diákot a jó tanulásra (mint ez 1989 környékén bebizonyosodott, mert akkor azt hitték, a munkát meg fogják fizetni - tévedtek). De megértem, ha ezt már nehéz követni.

2022. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#17!


Tagadhatot a valóságot, de tények makacs dolgok.

Előbb elkotyogta valaki, majd lehozta az index a megbízást. Később MZP mondta, hogy mást fognak megbízni.


Talán ezért, mert nem azt mérték, amit te állíasz.

[link]

2022. jan. 1. 23:19
 20/20 A kérdező kommentje:

#18!


Szép próbálkozás volt! Csak tudod, nagyon hiteltelenné tesz, ha minden hozzászólásodat személyeskedéssel kezded. Azt jelzi már előre, hogy nincsenek érveid.


"Az adórendszert pedig előbb érdemes megismerni, azután beszélni róla."

Akkor miért beszélsz? Miért nem ismered meg?

Mert amit ezek után írsz, az netto hülyeség.

Szerinted azért volt (majdnem) mindenki minimálbérre bejelentve 2000 környékén, mert a munkáltatóknak az adócsalás volt a hobbijuk?

Az a te bajod, hogy nem tudod megérteni ezeket. De akkor ne próbálj kioktatni senki sem.


Azt hazudod, hogy neked nincsenek kedvenceid, de előbb még ezt hazudtad: "Dobrev az európai minimálbárt ígérte, nem tette hozzá mert félreérted, hogy idővel."

Nem értettem félre semmit sem, mert szó nem volt időzítésről. És nem az időzítést nem tette hozzá, hanem azt, hogy mit is jelent ez a jól hangzó fogalom.

Viszont most már ezt írod: "Minimálbért pedig ott szoktak bevezetni, ahol a kormány elrontotta a gazdaságot..."

Hozzáteszem, idéztem egy ballib oldalról, amelyik múlt és jelen időben írt kiharcolt minimálbér sikeréről. Nyilván hazugság az egész, mert semmit nem harcolt ki, csak talán elindul egy folyamat.

Amit írsz, az pedig megint csak netto hülyeség. Nyilván a német, francia és benelux államokban a kormány elrontotta a gazdaságot, szemben az olasszal...

Ne égesd magad! Nem kötelező!


"Ha én munkáltató vagyok, akkor igyekszem a legjobb munkaerőt felvenni, mert ez hozza nekem a legjobb profitot."

OMG!

Te valami középiskolás idealista gyerek vagy?

Felvehetsz egy 20 év tapasztalattal rendelkező programozót raktárosnak és biztosan lesznek hasznos észrevételei, de nem fogja kitermelni a +600-800e Ft-ot, amibe havonta kerül.


"Azonban ő csak akkor fog nekem dolgozni, ha jól megfizetem, a minimálbér pedig eszembe se jut."

Ne told fullba a kretént! Kérlek! Ez már fáj!

Te soha nem dolgoztál, mert nem írnál ennyi marhaságod!

Éppen az a baja a munkáltatókank a minimálbérrel, hogy az induló KKV gyakran nehezen teremelik ki a minimálbért is.

Vegyél egy közértet és adj az ott dolgozóknak 500e nettot! Aztán zárjál be, ha elfogyott a tőkéd! Mert ez a munka nem termel, azaz nem ér ennyit.


"A jó gazdaság alapkövetelménye a jó oktatás, és a jó fizetés."

A jó fizetés a jó gazdaság következménye. Fordítva ülsz a lovon.


"Ez fogja ösztönözni a diákot a jó tanulásra (mint ez 1989 környékén bebizonyosodott, mert akkor azt hitték, a munkát meg fogják fizetni - tévedtek). De megértem, ha ezt már nehéz követni."

Ennyi hülyeséget tényleg nehéz követni. A "jó tanulásra" egy értelmetlen dolog, és az egész mondatod egy katyvasz.

2022. jan. 1. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!