Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne feldíszíteni,...

Nem lehetne feldíszíteni, illetve átfesteni az Erzsébet hidat?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon nem illik bele a képbe a mostani. A Lánchíd és a Szabadság híd között annyira kitűnik, hogy az hihetetlen. Plusz a Ferenciek tere régies patinás épületei után is hülyén néz ki. Elfogadom, hogy már nem lehet lánc szerkezetű híd, mint a régi volt,

mert az elég gyenge. Maradhatna kábelhíd, de a színét mindeképp átkéne festeni maximum egy ezüst színre. Illetve a kapuzatokat is nyugodt szívvel lehetne díszíteni pár elemmel. Ez vajon, ha egyszer felújításra kerül, szerintetek bekövetkezhet? A Szabadság híd is visszakapta a régi kandelábereket és a Margit híd is, plusz a dísz szobrokat is. Háború előtti Erzsébet híd volt a legszebb a Dunán, sok idős ember mesélt róla, aki emlékszik még rá.



2021. dec. 20. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Ezt havonta egyszer meg kell kérdezni?

Már megmondtuk hogy nem. Olvasd vissza a többit!

2021. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

A régi Erzsébet híd volt Európa egyik legszebb hídja. Minden alkalommal, amikor Buda felé átmegyek rajta, elszomorodom, mekkora veszteség érte Budapestet, hogy nem építették újra a háború után..

[link]

2021. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Láttam sok kérdést róla, gondoltam én is felrakom.
2021. dec. 20. 11:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen sokan mondják, hogy a Széchenyi lánchídnál is szebb volt az Erzsébet lánchíd. Sokkal "Budapestiesebb" mint a Széchenyi szerintem.
2021. dec. 20. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem így tetszik az Erzsébet híd, kicsit modern, nincs agyoncsicsázva a sok giccsel.
2021. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!