Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért beszélnek Novák Katalin...

Miért beszélnek Novák Katalin kapcsán már megtörtént jelölésről, meg felkérésről, amikor még semmi sem történt, csak a szándék van meg OV részéről?

Figyelt kérdés

2021. dec. 22. 15:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tudom (már ami kiderült), mi folyik itt, nem védem őket.
2021. dec. 23. 08:11
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az országgyűlési képviselők joga – ügytől függ, hányan szükségesek hozzá –, hogy írásba foglalt közös kezdeményezést indítsanak. Ezek a dokumentumok nincsenek nyilvánossá téve.

De honnan veszed, tisztelt kérdező, hogy a kormányfő bejelentésekor nem volt meg a szükséges, legalább 40 fős ajánlás?

A miniszterelnök a kormányinfó sajtótájékoztató részén úgy jelentette be, hogy „negyven országgyűlési képviselőnek kell ajánlást tennie az új államfő személyére. A Fidesz pártelnöksége a kérdést megvitatta, és javaslatát hivatalosan már meg is tette: a Fidesz-frakció köztársasági elnök-jelöltje Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter.”.

Novák a meglévő jelölést fogadta el.

Egyébként, a Fidesz - Magyar Polgári Szövetségnek 116 országgyűlési képviselője van, szerinted, meddig tartó, mekkora erőfeszítést igényelt legalább 40 egyetértő aláírását összegyűjteni?


(A többi már jövendölés, de van alapja.

Az Alaptörvény szerint az új ciklusra jelölt köztársasági elnököt 30-60 nappal az elnöki megbízatás lejárta előtt kell megválasztani. A jelenlegi köztársasági elnök megbízatása 2022. március 13-án jár le, így ebben a parlamenti ciklusban kell megejteni a választást. Első körben a képviselői létszám legalább 2/3-ának támogató szavazata szükséges, ha ez nincs meg, akkor újra szavaznak, akkor már elegendő a jelenlevő képviselők egyszerű többségének szavazata. Ez utóbbi 100 szavazatot jelent, ha teljes lesz a létszám. De, ha az utóbbi idők mintájára, az ellenzéki képviselők előre bejelentett hiányzással tüntetnek, akkor kevesebb is elég; és a legfeljebb 100 főt a 116 fős Fidesznek + a 17 fős KDNP-nek kell biztosítania. Így, azóta, Novák, kockázat nélkül mondott le a miniszterségről.)

2021. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Rendben, nyilván nem tudom, mi zajlik a háttérben, csak naivan azt gondoltam, hogy majd lesz egy hivatalos felkérés, és Novák Katalin majd akkor köszöni meg, és akkor mondják be a hírekben, hiába vehető készpénznek a jelölés, és hogy meg is szavazzák.

Köszönöm a válaszokat.

2021. dec. 23. 15:06
 14/17 Alex Fly ***** válasza:
A viktátor azt mondta, hogy ő lesz a kormányfő. Innentől nincs miről beszélni...
2021. dec. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 Államfő 🙂
2021. dec. 23. 19:13
 16/17 Alex Fly ***** válasza:
@15: jogos. Természetesen államfőt akartam írni.
2021. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sejtettem, remélem nem probléma, hogy kijavítottam.
2021. dec. 23. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!