Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komoly olyan köztársasági...

Komoly olyan köztársasági elnökünk lesz aki szerint nem kell egy nőnek többet keresnie, tehát egy nő kevesebbet ér?

Figyelt kérdés
[link]
2021. dec. 26. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Soha nem mondott és nem is gondolt ilyet.

TE honnan vetted ezt a baromságot?

Megírta a 444 és elhitted?

Ja, az más.

2021. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
1, beidézi a cikk a saját szavait. Fogyi vagy?😆😆
2021. dec. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Első válaszolónak tanácsolom, hogy nyissa meg a linket és indítsa el a videót, mert csak hülyét csinál magából.
2021. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

#2 A cikk hazudik.

Ha TE nem lennél fogyi, akkor látnád, hogy amit Novák mondott az NEM azt jelenti amit a 444 hazudni próbált róla.

2021. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
#3 Mi lenne ha TE néznéd mg azt a videót és nem hinnéd el helyette azt a hülyeséget amit a 444 próbál neked beadni?
2021. dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Na ez gyönyörűen bemutatja, miért nem szabad ehhez hasonló szennylapokat olvasni. Épp akkora propaganda, mint amiket Orbánék tolnak.
2021. dec. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Ha egy nő ugyanazzal a végzettséggel, egy azon munkahelyen, ugyanazt a mennyiségű és minőségű munkát elvégzi, mint egy férfi, akkor ugyanannyit keres.
2021. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

A kérdező:

1) Vagy funkcionális analfabéta, aki a kötőszavak és a részmondatok közötti kapcsolatok értelmezésére képtelen.

2) Vagy szándékosan magyarázza félre a mondanivalóját politikai haszonszerzés reményében (másik szekértábor is ezt csinálja, jobb lenne inkább belátni, hogy pl. itt is félremagyarázás politikai célzattal történik, legalább magatokat ne verjétek át...)


Ez a kiemelt és kiforgatott idézet:

"nekem, mint nőnek nem szabad elhinnem, hogy folyamatosan versenyeznem kell a férfiakkal, és össze kell mérnem magam velük, hogy "legalább olyan beosztással, legalább olyan fizetéssel" rendelkezzek, mint ők."


Amit mondott (szövegkörnyezettel együtt tökéletesen érthető is), hogy NEM KELL hanem LEHET versenyezni, de ha NEM AKARSZ VERSENYEZNI, az is RENDBEN VAN, mert attól, hogy KEVESEBBET KERESEL és KISEBB A BEOSZTÁSOD, nem fogsz KEVESEBBET érni.


Én tudom, hogy a woke culture gyűlöli azokat a nőket, akik beérik a KEVESEBBEL, de rengeteg ilyen nő van, aki nem akar teperni felfele a ranglétrán, és ezzel semmi baj nincsen, ez az ő és a családja személyes, privát, magánjellegű döntése, és a feministáknak nincs joga nyomást gyakorolni, hogy igenis teperjen felfele a ranglétrán az anya is, még akkor is, ha ezt ő nem akarja és megteheti, mert mondjuk a férfi sokat keres.

2021. dec. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Annyira imádom a fideszeseket, Novák Katalin mondd valami könnyen félreérthető hülyeséget, azt egy 30 soros esszében kianalizálják, hogy nem úgy volt és nem úgy kell érteni.

De ha például egy MZP mondd a pillanat hevében egy félreérthető dolgot, abból tább száz milliós uszító kampányt csinálnak és nem hajlandóak elfogadni, hogy annak lehet e más jelentése és értelmezése is.

Felőlem védjétek a vidóban foglaltakat, nagyon valószínű, hogy tényleg nem úgy gondolta Novák, ahogy az kijött, de a kettős mérce, amit olykor össze tudtok hordani ilyen kérdések alatt, az valami eszement egy mennyiség.

2021. dec. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

#8 Főleg az az érdekes az ilyen elméletekben, hogy azokkal a férfiakkal nincsen semmi gondjuk, akik szintén nem akarnak karriert, nem akarnak előléptetést, nem akarnak sem tanulni érte, sem megdolgozni érte, csak beérnék annyival, hogy jöjjön az alapjövedelem és majd lesz miből fizetni az internetet.

Magyarországon, ahogy a keleti blokk többi országában is a szocializmus megszüntette a férfi-nő közötti megkülönböztetéseket. Pont az volt a gond, hogy a nőknek éppen úgy kellett menni a gyárba dolgozni akár fémiparba, akár építkezésekre. Itt, ebben az országban vagy 70 éve a nők éppen úgy tanulnak, dolgoznak, mint a férfiak. Már a rendszerváltáskor közel ugyanannyi nő volt az egyetemeken, azóta az arányuk ráadásul jóval nagyobb lett a férfi hallgatókénál. Több a diplomások között a nő, mint a férfi. Már a 2011-es népszámlálási adatok is megmutatták, hogy a magyar népességben közel 57% volt a nő a diplomások között és azóta ez tovább tolódott, mivel 2001 óta több női hallgató van az egyetemeken.

[link]

Szimplán átvesznek egy ostoba elméletet nyugatról és gondolkodás meg a valóság ismerete nélkül hangoztatják.

Szimplán a nők másképpen döntenek.

Én is mérnökként végeztem és soha nem hittem volna magamról, hogy nem akarok majd karriert építeni, nem akarok majd vezető lenni. Mind a szakmám, végzettségem, mind az addigi tulajdonságaim alapján egyértelműnek látszott hogy valamiféle középvezetőként fogok majd az iparban dolgozni.

Aztán megszületett az első gyerekem és minden megváltozott. Egyszerűen ami addig fontosnak tűnt az jelentéktelenné vált, a karrier már nem érdekelt. Idővel pályát is módosítottam és teljesen mást csinálok. Sokkal kevesebbet is keresek miatta, ellenben ez az én döntésem volt és nem mások kényszerítettek rá. A lehetőségem nekem éppen úgy megvolt, mint a férjemnek, eleinte többet is kerestem, aztán én már mást láttam magam és a családom számára jónak. Azt a fajta munkát fizetik meg kevésbé amit választottam és nem azért keresek kevesebbet mert nő vagyok. A férjem női kollégái éppen annyit keresnek, mint ő, az én férfi kollégáim meg éppen annyit keresnek, mint én.

Csak ez nem illik bele a balliberális mantrába, ezért nem veszik figyelembe, hiába ez a valóság.

2021. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!