Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok lustaságból nem...

A fiatalok lustaságból nem vállalnak gyereket, vagy Orbán "családtámogató" politikája miatt?

Figyelt kérdés

A családtámogató politika az annyiból állt, hogy felnyomta négyszeresére az ingatlanárakat. Ami nem tudom, miért jó egy olyan párnak aki gyereket szeretne de nincs lakása, de Orbán ingatlan oligarcháinak biztos jó. De mi ezt családtámogatásként értelmezzük, ami valójában egy durva árdrágítás és ellehetetlenítés a lakáshoz jutástól. Ennek mindenképpen hatása van arra, hogy csökken a gyerekvállalási kedv.

De a kérdés, hogy amúgy sem szeretnének a mai fiatalok gyereket, vagy csak a magas ingatlanárak (családtámogatás) miatt nem tudnak hova gyereket vállalni?



2021. dec. 28. 08:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

Egy mai ember kevesebb gyereket szeretne, mint a nagyszülei, ez sajnos tény.


Másik tényező a megélhetés. Én nem panaszkodom, mert jó módú családba születtem, örököltem is, én meg fogok tudni élni. De egy átlagos pályakezdő 180-200-250, netalántán 300ezer forintos fizetés abban az esetben, ha egy albérletet is fizetni kell, önfenntartáshoz elég. Ha ilyen fizetéssel gyerekeket vállalsz, az egyenlő a szegénységgel. Egy mai embernek nem elég a "majd lesz valahogy", hanem először akar stabil lábakon állni, és utána akar gyereket vállalni, akinek a nevelése nem merül ki abban, hogy ki van csapva az utcára focizni.

2021. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, akkor egy kis valóság:

A teljes termékenységi arányszám - vagyis, hogy egy nő hány gyermeket vállal átlagosan - 2010-re 1,25-re ment le a "kevező" családalapítási környezetnek köszönhetően még a korábban is rossz 2002-es 1,30-ról. Amit a szerintetek nem is létező családpolitikának köszönhetően sikerült felhozni 1,56-ra.

[link]

A "mai fiatalok" sokkal jobb körülmények között vállalhatnak gyereket, mint a korábbiak, köszönhetően a világ egyedüli módon bőkezű családpolitikai rendszernek. Ami ráadásul megvalósítja mindazt az ultraliberális követelményt is, hogy a nők nem essenek ki a munka világából, ha nem akarnak.

Nektek az agyatok a lakásárak között megragadt, mert ti gyereket egyáltalán nem akartok. Hát rossz hírem van, a lakásárak nem a CSOK miatt emelkedtek meg.

A családtámogatási rendszernek a CSOK pedig csak egyetlen eleme. Abban benne van a bölcsődei, óvodai rendszertől a családi pótlékon át a gyes, gyed, a szülési szabadság, a nagyszülői gyed lehetősége, a gyerekek után járó plusz szabadság, a családi adókedvezmény, az ingyenes tankönyv és a diákkedvezmények is, a babaváró hitellel és bizony a CSOK-kal együtt.

2021. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem lustaságból.

Több tényezős a dolog.

Később vállalnak gyereket, mert előtte megcsípnek egy jobb munkahelyet.Oda bekerülnek, van biztos helyük, akkor tudnak gyermeket vállalni.

2021. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
87%
Mi elsőnek az anyagi biztonságit akartuk megteremteni és bedolgozni magunkat jó munkahelyre. 28 évesen sikerült elég magas pozícióba jutni, jelenleg a házunkat építjuk és 2 gyereketet tervezünk a közeljövőben
2021. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

#14 Ez az amit sokan kevernek azzal, hogy a fiatalok nem vállalnak gyereket.

Ti most 28 évesen éppen olyan fiataloknak számítotok, mint 30 évvel ezelőtt a 20 évesek. Csak akkor az volt még a szokás, hogy sokan 14-16 évesen kezdtek már dolgozni, még nem mindenki tanult 18 éves koráig se. Akkor éppen úgy volt jó pár év munkaviszony a gyerekvállalás előtt, mint nektek lesz most majd. Csak ti a munkát nem 14 évesen kezditek az általános után, nem úgy, mint 20 éve a legtöbben, hogy 18 évesen a középiskola után, hanem ahogy ma a fiatalok nagy része teszi, egyetem vagy más képzéseket követően 22-25 évesen kezdenek dolgozni egyáltalán.

Amit szintén elfelejtenek, hogy 30 éve még 50-55 évesen mentek nyugdíjba, ma meg már 65 évesen. Vagyis későbbre tolódott a fiatalság határa és az amikor fiatal felnőttként a családalapítás a téma.

2021. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt látom,hogy vállalnak gyerekeket, csak később, mint a szüleik.

A munkahelyemen elég sok a kismama vagy az anyaságin levő nő.

A többségük már második gyereknél jár.Viszont, a többségük 30 felett van.


Egy kollégám is így csinálja.Azt mondta, ő következő 5 évben nem jön vissza, mert szeretne 3 gyereket.Felveszik a csokot és abból lesz családi házuk.Jelenleg is van lakásuk, de 3 gyerekkel az kicsi lenne.

2021. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
13%
Én félek tőle hogy meleg lesz és majd az lmbtq propagandát terjeszti, azért nem.
2021. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%
14-es vagyok, igen, a munkakezdés az egyetem miatt tolódott, pályakezdőként meg nem akartam azonnal elmenni szülni, plane hogy én kevés korkülönbséget szeretnék a gyerekek között, ha lehetséges, tehát ha elmegyek gyesre, akkor utána a 2 gyerek után térnék vissza. Így, hogy már több éve itt dolgozok,azért valamit letettem az asztalra, kicsit nyugodtabban megyek el majd. A házépítés is csúszott kicsit, 1 év volt csak a telekrendezés
2021. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezö azért nem válalnak mert széjel vannak adóztatva aki egyedül van az fizet mindent a családosoknak.0% Adó visszatéritést kap most jött ki statisztika hogy, egyedülálok itt fizetnek a legtöbete erre jön a csok miatt ingatlan árnövekedés meg az infláció.Milyen gyereket válaljon ha az élelmiszer árak is duplájára nőnek.A mai fiatal örül ha kaját tud venni nem hogy, gyereket meg lakást.Meg inkáb egyedül koplajon ne a családal ezért nem válal gyereket.Főleg ha fidesz marad aki az élelmiszerláncokat a haveroknak adja és 3 - szoros áron vehetjük a rosszab árut.Mert a piaci alapon lévőket tönkre vágja példának ott cigareta nemzeti dohány bolt.Ahol eu árak vannak magyar fizetésért mert amint az ővéklet egyből felviték az árakat.Amig nem adig volt olcsó
2021. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%
Egy fiatal örül, hogy lyuk van a s*ggén és megél a fizetéséből. Nem a képviselők, meg a fideszes haverok gyerekeit kell példának venni, akik már a 18. szülinapjukra is zsírúj A8-as Audit kapnak. A Gyes és a családi pótlék összege 2008 óta változatlan, az egy gyerekes adókedvezmény kőkemény 10 ezer ft, a lakásárak a csillagos egekben, nemhogy lakáshitelt nem fog kapni egy fiatal, az önrészt nem tudja letenni. Ennyit a nagy segítségről. Ezek után miért csoda, hogy kevesen vállalnak gyereket?
2021. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!