Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bárki indulni mer az...

Ha bárki indulni mer az országgyűlési választáson, az egyből a Fidesz szekerét tolja és az ellenzék ellen dolgozik? Milyen demokrácia ez?

Figyelt kérdés

Miért kántálják ezt az ellenzékiek? Ez lenne a fene nagy demokrácia, hogy más már el sem indulhat a választásokon, mert Telex címlapra kerül, hogy a Fidesz beépített embere?

Én értem, hogy kiválogattak maguknak képviselőjelölteket, de nálunk pl. 10%-os szereplése volt a jóembernek 2018-ban.

Miért hiszik azt, hogy ha csak egy Fideszessel lesznek a szavazólapon, akkor majd megváltozik róla és a hasonló képviselőjelöltekről az emberek véleménye?



2021. dec. 29. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Az ellenzék is polarizálni akarja a választást.
2021. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Ez a Rákosi-féle, aki nincs velünk, az ellenünk van logika.
2021. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

A balliberális ellenzék - az ellenzéki összefogás tagjai úgy képzelik el a demokráciát, hogy van a fidesz-kdnp és ellenében csakis 1 másik jelölt indulhat, akit ők döntenek el, hogy kicsoda, és aki nem ért egyet a kormányzattal, a kormánypártok jelöltjére nem akar szavazni, annak csakis erre a másik jelöltre lehet szavazni.

Ha megnézed, a szavazatokat is mindig úgy számolják, hogy minden nem fidesz-kdnp-re leadott szavazatot hozzászámítanak a saját támogatottságukhoz, mint "ellenzéki szavazat", és közlik, hogy a kormány a kisebbséget képviseli csak.

2021. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Molyember ***** válasza:
16%

A Fidesz tábora fix 2,5 millió ember. Ha el akarjuk takarítani őket, akkor kell valami, amire többen szavaznak. Erre csak az összefogás lehet képes. Ha a (példa kedvéért) két ellenzéki indul a Fidesszel szemben, akkor a szavazatok megoszlanak köztük, és nyer a Fidesz, pedig lehet, hogy a két ellenzékire szavazók, vagyis a változást akarók többen voltak. Ebből következik, hogy aki nem áll be az összefogásba, az vagy hülye, vagy a Fidesz embere.

Ennél egyszerűbben nem lehet elmagyarázni.

2021. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

#4 "Ha el akarjuk takarítani őket"

Azzal, hogy a szerinted közel 2,5 millió ember által támogatott pártokat te el akarod takarítani, tulajdonképpen ezeket a szavazókat, az ő akaratukat akarod eltakarítani.

Mi lenne ha ilyen ostobaság helyett inkább azon gondolkodnál el, hogy miért is van ennek a kétpárti szövetségnek 11 év kormányzás után is ekkora támogatottsága és miért nincsen a többi pártnak?

Nem eltakarítani kell egy kormányon levő szövetséget, hanem JOBBAT kiállítani helyette amit majd az emberek megszavaznak a választáson.

De ti ilyenre nem is gondoltok, mert tudjátok, hogy jobbat nem vagytok képesek ezekkel a pártokkal, politikusokkal felkínálni a választóknak, csakis annyit, hogy ha erre az összefogásra szavaznak akkor azzal eltakaríthatják a zorbánékat.

De minek????

Mi lesz helyette? Káosz, hiány, hitel, privatizáció megint?

2021. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az Egységben Magyarországért – Márki-Zay bejelentése szerint ez lett az ellenzéki hat(?)párti összefogás neve – felfogása szerint csak ők léteznek és a Fidesz (a Fidesz szövetségesét, a KDNP-t, nem is említik), kettejük közül ők a jóságosak, a Fidesz a gonosz, és az emberek csak e két lehetőség közül választhatnak. És aki nem őket választja, az nem rendes ember, nem a jóságosokat választja.

Én, ebből a választékból, egyik mellett sem vagyok elkötelezett; még viszonylagosan sem, azaz, hogy az egyiket jobban nem akarom. Viszolygok attól, hogy arra a személyre szavazzak egyéni listán, aki az előválasztáson nálunk jelölt lett; például, nem tudom hányadik pártban van most. (Egyébként, az előválasztás után végig lapoztam a facebook listát, ahol, névvel, arcképpel voltak a győztes egyéni jelöltek. Elképedtem, hogy milyen politikai zombikat láttam. Nem csodálom, hogy vannak olyanok, akiket Márki-Zay nem akar a pártlistán látni. Csakhogy én az egyéni listán nekem kínáltat sem akarom látni, hadd berzenkedjek már én is, választópolgárként.) De ha a Fidesz-KDNP azt az egyéni jelöltet kínálja, akit több választás óta; hát őt ugyanúgy nem akarom. Igaziból mást sem, ha ők kínálják. Nem létezik, hogy bármelyikükre szavazzak. Viszont vannak pártok, amelyek egyéni képviselőjelöltjére, ha lesz a kerületünkben, akkor szavazni fogok; ha lesz pártlistájuk, akkor arra is. Ha netán nem jut be képviselőjük a parlamentbe, akkor is, ha elérik az 1%-ot, kapnak állami párttámogatást, és inkább segítem az életben maradásukat, minthogy magamra hozzam a bajt bármelyik „nagy” támogatásával. Ha kérem, ha nem, valamelyiket így is megkapom gonosz húsvéti ajándékként.


Nem gondolom, hogy ha a két tömbön kívül nem lenne más, akkor az Egységben Magyarországért-ra szavaznánk azok, akik másra szavazunk. Akkor, nem szavaznánk. A Fidesz-KDNP és az Egységben Magyarország akkor is ugyanannyi szavazatot kapna az elkötelezett híveitől és a másikat utálóktól. Csak hát az Egységben Magyarországért olyanféleképp képzeli az egységet, mint annak idején Vona Gábor: a magyarok kétharmada jobbikos, csak még nem tudja. (A tudásról jut eszembe, várom, hogy Márki-Zay felvilágosítson, mint falusi egyszerű tudatlan embert.)

2021. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!