Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elégedett a kormány árfolyam...

Elégedett a kormány árfolyam politikájával?

Figyelt kérdés
Rekord gyenge a forint, zuhanó repülésben a gazdaságunk. Most 370ft az euró, 326ft az USD. 2010 április 15-én 267 illetve 197 forint volt.

2021. dec. 31. 15:51
A kérdező szavazást indított:
Orbán Viktornak jó a gyenge forint, nekem is jó
Orbán Viktornak jó a gyenge forint, nekem nem jó
24 szavazat
 1/9 hypno ***** válasza:
81%

A kormánynak saját bevallásuk szerint nincs árfolyam politikája.

Illetve az elmúlt 12 évben nem volt.


Most Orbán szerteszétszemű jobbkeze kapkod mint Bernát a mennykőhöz, de még nem sikerült abból a szarból várat építenie amit javarészt ő csinált.

2021. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
igen
2021. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező

A forint árfolyama nem az adott ország vezetésén múlik. 2009 óta a forint kikerült az árfolyam szabályozásnak abból a köréből, ahol még az ország vezetése dönthette el milyen is legyen az árfolyama, vagyis a gazdaságpolitikát megválaszthatták ami utána az árfolyamot is kialakította. 2008-ban áttért az ország a lebegő árfolyamrendszerre és azóta a forint árfolyamát a piac alakítja, nem a magyar állami vagy gazdasági vezetés, nem is a Nemzeti Bank.

[link]

[link]

2021. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
A gazdaságunk nem zuhanórepülésben van, hanem kimagasló a növekedés. Egy erősebb Ft ezt amúgy le is fékezhetné.
2021. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Egyedül két esetben lenne panaszom a jelenlegi forintárfolyamra:

- ha nagyon sokat importálnék (aminek egy részét amúgy is ki tudom váltani belföldi beszerzésekkel, amivel még a magyar előállítókat is támogatom, amit nagyon szívesen teszek), illetve

- ha nagyon sokat nyaralnék és költenék külföldön (ezt szerencsére szintén bőven megengedhetem magamnak, hiszen sokkal többet nyerek a gyenge árfolyamon általában, mint amennyire egy-egy nyaralás során az átváltás fáj).


Szóval ja, részemről tök oké. Mellesleg ugyanezt (mármint, hogy a gyenge forint általában jó egy, a miénkhez hasonló exporterős országnak) elmondták a szoci kormányok miniszterelnökei is...tudnám, akkor miért nem ezt az irányt követték. Utólag már mindegy, csak légyszi ne szavazzuk őket vissza!

2021. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

Na már megint egy síró libbantos, de neked is belinkelem az eus átlagot, az egy főre jutó GDP-ről.

[link]


Infláció:


[link]


Akkor még add hozzá a pandémiát, és te is láthatod hogy nem annyira tragikus a helyzet eu-s viszonylatban.

2021. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Pfejj... Kiráz a hideg!

NEM!!

2021. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%
10/7
2021. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
9%
Nagyon jó.
2021. dec. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!