Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon csak az árak...

Magyarországon csak az árak mennek előre, nem hátra?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 23:50
A kérdező szavazást indított:
Durván emelkednek az árak, infláció van, nő az államadósság
Aki szerint az árak mennek előre, az csak hisztizik. Túl nagy a jólét
33 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
megy a libsi-hiszti! :)
2022. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

A fizetések is mennek előre, részben ez hajtja az inflációt. Ha többet keres a pék, drága a munkaerő, akkor drágább lesz a kenyér, kifli is.

A minimálbér, bérminimum 20%-kal nő idén. De nem mindenhol nőnek a fizetések arányosan, én mérnökként csak 8%-ot kaptam.

A nyugdíjak meg csak 5%-kal nőnek.

2022. jan. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A helikopter pénz (szja visszatérítés, 13. havi nyugdíj, orvosok mértéktelen béremelése, CSOK) keresletet generál. Mivel nagy a kereslet és hiány van, adhatja a multi drágábban is a terméket. Ez inflációt generál.


A Tüzépen is jobban emelik az árat, mint a világpiaci és elteszik a hasznot. Megtehetik, van rá kereslet. Az építőipart túlfűtötték.

Mi pedig összeszerelő üzem lettünk :(

2022. jan. 9. 00:42
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Most hatalmas gazdasági világválság van. Még 2008-ban sem volt ekkora. Mindenhol emelkednek az árak, de itt a legolcsóbb a benzin és a rezsi is. Nem emelkednek annyira az árak hála istennek. A teljföl, tej 10 éve ugyanannyi pl
2022. jan. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
én nem tudom a héten még nem kellett dolgoznom egy közepes városba lakom gondoltam egy egyszerű csütörtök délben befutok a Tescoba pár cuccért konkrétan már parkolni is alig tudtam szóval nem tudom mindenki arról beszél nincs pénze az embereknek, de karácsony után normál hétköznap délben rogyásig vannak a bevásárlóközpontok akkor nem látom a nyomort fidesz ide vagy oda.
2022. jan. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Tescoba is már csak a gazdagok járnak
2022. jan. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

nem veszed észre h saját magadnak mondsz ellent?


a szemét fidesz nem fizeti meg az orvosokat, hát tessék most megfizeti


a szemét fidesz legyilkolja a nyögdíjasokat, hát tessék most itt a 13-dik, fáj mi, hogy ti elvettétek a fidernyákok meg képesek visszaadni


ezek a szemét emberek keresletet generálnak a tüzépeken, hát milyen dolog ez, miért nem tudnak kunyhóban, szegény módjára élni?:D


sőt még több gyereket is szülnek, amit a kormány támogat ez aztán mindennek a teteje!

2022. jan. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
7-es. Nyugdíjas vagyok. A Fidesz csak elvett a nyugdíjasoktól. 2010 előtt az évi emelés legalább 5 % volt, de inkább 7-78- A Fidesz jó esetben a 3 %-ot elérte. Most is 5 5-ot ígér, de az előrejelzés szerint az infláció 7 % körül lesz. Az alap vető élelmiszerárak ennél már most is sokkal drágábbak. A 13. havi nyugdíjat NEM a Fidesz adta, hanem az MSZP, minden év novemberében. Bajnai vette vissza a válság miatt. A Fidesz most sem ígéri a visszavezetést, csak egy havi plusz nyugdíjat ígér. A kettő nem ugyanaz.
2022. jan. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
Globális az infláció. Nem csak itt van.
2022. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Orbán és csapata intézkedései pörgetik az inflációt. Tankönyvi példáját mutatják be hogy értékteleníthetőek el a megtakarítások.
2022. jan. 9. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!