Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor most Márki Zay jó...

Akkor most Márki Zay jó politikus, vagy rossz? Amióta miniszterelnök jelölt gyengült az ellenzéki Összefogás támogatottsága!!

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 10. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Nézőpont Intézet: Tarlós István győzelme nem kétséges


ORIGO MTI 2019.10.07. 08:36

2022. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1# jaj , de cuki, ebben bízol?? Akkor oké!
2022. jan. 10. 09:28
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Hagyd rá, a balosok szerint már 12 éve összeomlóban a fidesz, Orbán retteg, az utolsókat rúgják. :D
2022. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Oh, nézőpont írta ezt. Hát, annyit is érnek...


Egyébként az ellenzék máshogy működik, mint a fidesz. A fidesz próbálja minél tovább mozgásban tartani a szavazóbázisát, ezért nagyon minimális a változás ciklus végén, mint ciklus közepén.

Az ellenzéknek - többek között, mivel az értelmiség is rájuk szavaz - elég komoly esése tud lenni, kb. bármikor, amikor nincs választás.

Jó eséllyel az előválasztásba belefáradtak a szavazók, és legközelebb, akkor lehet mozgósítani, amikor éles választás lesz, addig pedig nem lehet normálisan mérni semmit.

2022. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Isti22 ***** válasza:
23%

Szia!


A politikus attól jó, hogy hatalomhoz tud jutni. MZP megnyert egy polgármesteri és egy miniszterelnök-jelölti választást is, szóval mindenképpen jó politikus.


Forrás 1: [link]

Forrás 2: [link]


Az más kérdés, hogy a képességei elegek lesznek-e a Fidesszel szemben.

2022. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

#5

Ez tévedés. A politikus feladata nem hatalomba jutni, hanem az emberek képviselete, legalábbis normális esetben erről van szó. Az igaz, hogy a megfelelő képviselethez kell pozíció, de önmagában ez nem elég, hogy valaki jó legyen.


Pl. Orbán pozícióban van, de ténylegesen nem képviseli az embereket, így nem mondhatjuk azt, hogy jó.

Míg ha fel is tételezzük, hogy a mihazánk ellenzéki párt és komolyan gondolják, amit mondanak, akkor őket azért kell rossznak mondani, mert pozíciójuk nincs, amit az ellenzéki összefogásban akár szerezhettek volna is.


Vagyis itt minimum két dolgot kell vizsgálni.

2022. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

6-os. Ott a pont. A politikusnak nem a hatalomra kell törekedni, hanem ha megválasztották, akkor abból az országból, társadalomból ki kell hoznia a legjobbat.

És szerintem ez is elgondolkodtató,amit az egyik válaszoló írt. Az ellenzékre szavaz az értelmiségi réteg 90%-a, tudja mindenki, hogy ha valaki fidesz szavazó az nagyon valószínű, hogy idős, szenilis vagy egy olyan ember, aki nagyon nagyon buta, iskolázatlan, mert ugye ez a réteg vehető meg egy 10ezer forintos vásárlási utalvánnyal.

Ja meg visszatérve. Én nem tudom, én azt tanultam, meg úgy tudtam, hogy egy demokráciában a legfőbb vezető a ,,nép szolgája", nem pedig a nép a vezető családjainak és haveri körének a szolgája.

2022. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előválasztáson a dk-sok nagyon csalódottak voltak, ráadásul azóta az ellenzék nem is kampányolt. Akkor megtorpantak, mostanság kezdtek bele a közös kampányba, meglátjuk mi lesz.
2022. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

"Ott a pont."

Kösz, de...


"ez is elgondolkodtató,amit az egyik válaszoló írt"

...ezt is én írtam. :D

2022. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Gyurcsány 2x is hatalmat szerzett. Egyszer Medgyessy megpuccsolásával, egyszer pedig hazudozással. Ha tényleg annyi lenne jó politikus ismérve, hogy hatalomhoz tud jut, akkor Gyurcsány jó politikus lenne. A gond az, hogy semmit sem tud kezdeni ezzel a hatalommal. (Nem a saját érdekeire gondolok.)


"Az ellenzékre szavaz az értelmiségi réteg 90%-a..."


Akkor én azt a 10%-ot ismerem. :)

2022. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!