Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán tisztában van az alapvet...

Orbán tisztában van az alapvető élelmiszer fogalmával?

Figyelt kérdés

Most amiatt istenítik magukat a köpcösék, hogy befagyasztották bizonyos élelmiszerek árait, és ezt hatalmas tettnek hiszik. Abba bele se menjünk, hogy ezzel csak a kereskedőket szivatták meg akik ezáltal más termékekre fognak sokkal nagyobb árrést tenni. Ami bennem most felmerült, hogy tényleg ezeket a termékeket kellett választani? A cukrot, a lisztet, meg az étolajat, amik nagy mennyiségben baromi egészségtelenek, és sokan remekül meg is vannak nélkülük. Meg ott van még a csirkefarhát is, ami az egyik legprolibb kaja a világon. Miért nem inkább gyümölcsök, zöldségek, vagy a tojás árait fixálták? Azzal legalább tettek volna valami minimális jót is. Vagy akár a krumpliét amit olyan bőkezűen osztogatni szoktak. És akkor csodálkozunk, hogy Orbán el van hízva ennyire gusztustalanul. Persze, hogy el van, amikor neki a cukor, meg a tocsogó olaj jelenti az alapvető élelmiszert.

Alapból borzalmasnak tartom ezt az egész árbefagyasztást, de hogy még a pocsék ötletüket is csak ilyen tróger módon tudják tálalni, ez már teljesen vicc kategória. A Fidesz ezzel a húzással végérvényesen egy kommunista párt lett.



2022. jan. 23. 00:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Ő igen, és pl a brokkoli rohadtul nem az. És persze számít az is, mennyire standard meg szezonális a termék. Ezeket nem sikerült átlátnod, leülhetsz, egyes.
2022. jan. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Ezek az alapélelmiszerek a magyar embereknek. Ezekben minden benne van. Háborúban ezekkel ki lehetett húzni. A liszt az étolaj kell sütéshez. Otthon süteményekhez, tésztákhoz, pizzához mindenki használja, sokoldalú ételek készíthetőek belőle. A cukor a szörpük helyett vagy lekvárnak is kiváló. A csirke és a sertés a legkedveltebb magyar húsféle. A gyümölcs és a zöldség is jó, de abból nem lehet megélni. Nem ad erőt a munkához pl
2022. jan. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%

Először is, nyugodj meg.

Másodszor, az étolaj, a liszt és a kristálycukor nagyon is alapvető élelmiszerek, és nagyon kevesen vannak olyanok, akik nem fogyasztják ezeket a termékeket.

Azért nem a zöldség meg a gyümölcsök árát fixálták, mert három mandarintól te sem laknál jól, de még egy gyermek sem. Alapvetően kenyeret eszünk, húsféléket, tésztát, rizset, burgonyát, és majd csak ezeket követik a zöldségek és a gyümölcsök. Ha az ananász árát fixálom, akkor ennyi erővel akár a Raffaelloét is fixálhatnánk.

Ezzel a lépéssel tettek egy elég minimális "jót", egy kis időre legalabbis biztosan. Én nem nevezném tróger megoldásnak, még úgy sem, hogy én magam sem értek egyet az ilyesfajta beavatkozással.

2022. jan. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
A galamb-, a hal- és a nyúlhús árát kellene csökkenteni!
2022. jan. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%

ti ballibek miért hiszitek azt, hogy egy kereskedelmi lánc az szeretetszolgálat?


másról sem beszélnek a TERMELŐK, hogy a kereskedők nem hajlandóak többet fizetni

miközben az áruházláncok meg előre beárazták a várható inflációt


tehát egyenlőre rosszul járnak a vevők és a termelők, és csak a kereskedő jár jól

2022. jan. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Aligha. Azt sem tudja már szerintem, hogy hol van.
2022. jan. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Igen tisztában van, tudja hogy a pálinka is elengedhetetlen a túléléshez, ezért is alapvető élelmiszer 😆
2022. jan. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Nincs vele tisztában. Alapvető élelmiszer pl. a krumpli, rizs, só, zsír,tejtermékek, tésztafélék stb.
2022. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Alap-, alapvető élelmiszerek azok, amikből nagy mennyiséget fogyaszt az ember.

Én évente 3 kg kristálycukrot, 2 l olajat, fogyasztok.

Tejet évi átlag 2 litert.

A csirkemell eddig is drága volt, sose vettem.

Farhátat eddig sem ettem. (ez szerintem kutyakaja)

(A csirkecomb elérhető árú és ehető is)

A finomliszt mellett a teljes kiőrlésű, vagy valami gluténmetes lisztet, tésztát, gabonapótlót lehetett volna támogatni, ami egészségesebb, alacsonyabb a GI-je.

2022. jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

a farhát levesbe való

bár én egy hülye fideszes vagyok, akinek a levese ízfokozót meg leveskockát nem lát csak valódi alapanyagokat, fűszereket


mifelénk azt aki az állat minden részét felhasználja, nem pazarol azt nem zöldnek meg környezettudatosnak, hanem normális embernek nevezik

érdekes, hogy már a fideszeseknek kell zöldnek lenni, mert a görögdinnyék csak habzószájjal orbánozni tudnak, ilyen egyszerű dolgokat végig gondolni már nem

2022. jan. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!