Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy több szervezet is felszólalt Márki-Zay legutóbbi fogyatékozós felszólalása miatt?

Figyelt kérdés

[link]

Most az idétlenkedő krumplizást hagyjátok máshová. Ez egy komoly téma, beteg emberek becsületéről van szó.


2022. jan. 24. 21:54
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

"semmiképp nem akarta őket megbántani"

Természetesen tudom, és az összes szervezet is tudja, aki felszólalt ez ellen. A probléma az, hogy egy miniszterelnök-jelölt nem engedhet meg magának olyan retorikát, ahol a "fogyatékos" szó, még ha csak véletlenül is, pejoratív értelemben van használva.

"Például, a paraszt szót"

Ma már nincsenek parasztok, nincs ki megsértődjön rá.

"Például, ellenzéki politikusok, nyilvánosságnak szánt nyilatkozataiban nemegyszer szerepel, hogy Orbán hazug, Orbán tolvaj, Orbán gyilkos (ez utóbbit a járványban elhunytak miatt állítják róla). Most akkor minden Orbán családnevű és utónevű ember háborodjon fel, hogy ilyen nemtelen jelzőket aggatták rájuk?"

Nem jó a példád. Itt egy stigmatizáló jelzőről van szó. A "fogyatékos" szó egy bizonyos stílusban az "ostoba" szó szinonímája. Méghozzá egy olyan stílusban, amit egy miniszterelnök-jelölt nem engedhet meg magának. Ez a fogyatékozás ugyanaz a kategória, mint pl. a cigányozás.

"néhány személy véleményei ezek, vagy az általuk képviselt tagság többségének véleménye; mennyire vették magukra?"

Ha egyetlen fogyatékos sem sértődik meg rajta, akkor is elfogadhatatlan. Egy cigányozás is elfogadhatatlan, akkor is, ha egyetlen cigány sem sértődik meg.

"Ha valaki nyilatkozza, hogy a debreceniek nagyon örülnek a…, közben a facebookon nem győzik törölni a durván káromkodó elutasító kommenteket, akkor az hány meber nevében tett kijelentés?"

Szerintem ha a "debreceni" jelző lenne szinonímája az "ostoba" szónak, és ezt ilyen kontextusban használá valaki, akkor nagyon is megsértődnének.

"pedig nincs oka rá, mert csúsztatásról van szó"

Ez egy percig sem csúsztatás.

2022. jan. 25. 18:38
 32/35 anonim ***** válasza:
72%

15


Ha jól emlékszem,a drága jó főnököd,orbán inasozta le az ápolókat....??Az rendjén van??

Meg a nála a gyerekek is közjószág.Gimdolom ez is teljesen rendbe van...A te kölköd közjószág,de az én gyerekem nem az!!

Saját szemedbe a gerendát se látod,máséba a szálkát is...

2022. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező: beteg ám a ...
2022. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
76%

Eleve nyilvánvaló volt, hogy nem kérdést írtál, nem véleményekre voltál kíváncsi. És az is, hogy nagy csalódás ért volna, ha veled egyetértő vélemények íródtak volna, mert akkor nem lett volna alkalmad 9 kommentben, összesen 3857 karaktert írva, vitatni, erősködni.

Bizonyára ismered azt a szláv mondást, hogy „Egyszer mondtad: elhittem. Kétszer mondtad: kezdtem kételkedni. Többször ismételted: már egyáltalán nem hiszem.” Nagyon belelovaltad magad ebbe a szerepjátszásba.

Bizonyára erre is írsz majd egy legalább kétszer ilyen hosszú háborgást. Felőlem. Biztosan nem fogom látni, mert nem őrzöm a válaszaim, nem nézegetem vissza. Ahogy látom, lecsengtek a válaszok, lehet, hogy magadnak fogod írni a jubileumi 10. kommentet.

2022. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

#34

Az én világomban egészen legitim egy kérdésben kikérni más emberek véleményét, és vitatkozni azokkal, akikkel nem értek egyet. Ez olyan csúnya, demokratikus, véleményszabad világ. Undorító, mi?

Az pedig külön megtiszteltetés, hogy megszámolod a kommentjeimet, és még azt is számon tartod, hány karaktert pötyögök be. Ennyi törödést még senki nem kapott ezen a platformon, az már eccer biztos.

2022. jan. 28. 00:19
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!