Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor most hogy is lesz ez? A...

Akkor most hogy is lesz ez? A választás és a gyerekvédelmi transznemű népszavazás egybe lesz kötve kötelező jelleggel?

Figyelt kérdés

Tehát teszem fel azt, hogy valaki hülyeségnek tartja az egész tranyós népszavazást vagy mit.. de részt vesz a választáson, akkor ez be fog kerülni Lölő szoftverének adatbázisába, hogy te nem vettél részt a népszavazáson ergo te egy balliberális vagy?

Másik kérdés, ehhez kötődik: Ha tegyük fel részt veszel a választáson és a népszavazáson is, akkor láthatják legalább azt, hogy érvényesen vagy érvénytelenül szavaztál egyikben vagy másikban? Mert ugye, gondolom én akkor is felkerülsz egy listára ha egyik szavazatod érvényes, másik érvénytelen volt, mert akkor abból is következik, hogy az ellenzékre szavaztál.

Van itt néhány kombináció, ahogy látjátok. Segítenétek kibogozni a szálakat?



2022. jan. 29. 06:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nincsenek ilyen uldozesi maniaim :) Teged pedig biztos kikezelne egy orvos ha felkeresned :)))
2022. jan. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tény, hogy Fideszes listák léteznek, a Fidesz listázza a nem-Fidesz szavazókat és diszkriminálja ahol csak tudja.

Továbbá az is tény vagy legalábbis erősen gyanús, hogy egy ennyire értelmetlen bárgyú népszavazást miért kell egybekötni egy választással?

2022. jan. 29. 06:33
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Nepszavazasnak annyi az ertelme, hogy az eredmenyt Brusszel ora ala lehet dorgolni, hogy vegre lekopjanak rolunk.


Listazas? Kell annal nagyobb listazas mint amit az ellenzek csinalt az elovalasztassal?

2022. jan. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát teszem fel azt, hogy valaki hülyeségnek tartja az egész tranyós népszavazást vagy mit.. de részt vesz a választáson, akkor ez be fog kerülni Lölő szoftverének adatbázisába, hogy te nem vettél részt a népszavazáson ergo te egy balliberális vagy?"

Mert szerinted névvel együtt kell leadni a szavazatokat? Vagy honnan fogják tudni, hogy az az urnába bedobott üres lap (amin te nem szavazol) kitől származik?


"Ha tegyük fel részt veszel a választáson és a népszavazáson is, akkor láthatják legalább azt, hogy érvényesen vagy érvénytelenül szavaztál egyikben vagy másikban?"

Még egyszer: névtelen a szavazás! (A listán aláírod, hogy te már részt vettél, hogy ne vehess részt újra fél óra múlva, de a szavazólap névtelen.)


"Mert ugye, gondolom én akkor is felkerülsz egy listára ha egyik szavazatod érvényes, másik érvénytelen volt, mert akkor abból is következik, hogy az ellenzékre szavaztál."

Jó, mondjuk te vagy az egyik szavazóbiztos. Urnabontáskor kiborítjátok az urnából a többezer névtelen szavazólapot. Akkor abból hogy csinálsz és milyen listát?


"egy ennyire értelmetlen bárgyú népszavazást miért kell egybekötni egy választással?"

Azért, hogy olcsóbb legyen: hogy a következő hétvégén ne kelljen megint összetoborozni a választási bizottságokat.


Ha ennyire gyanakodsz, jelentkezz a választási bizottságba, hogy egész közelről láthasd, mi hogy megy, és hogy megakadályozhasd az esetleges csalási kísérleteket.

2022. jan. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Molyember ***** válasza:
90%
A szavazás titkos, senki sem fogja tudni, hogy személy szerint te miként szavaztál, úgyhogy a népszavazásra nyugodtan mehet az érvénytelen. (Ha így akarsz szavazni, akkor az igent és a nemet is húzd be, különben meghamisítható.)
2022. jan. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Főleg hogy nincs semmi név vagy akármi a lapon szóval ennyit erről, hogy listázzák, amúgy meg aztán engem az sem érdekelne, úgy sem terveztem menni, ha felölük igy baloldali valaki akkor elgyen.
2022. jan. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Ervenytelenul szavazni sima szabotazs, csak a bunkok nem tudnak donteni. Normalis ember vagy konkretan behuzza az x-et, vagy ki sem tolti a nepszavazast. Ennyi.
2022. jan. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

"Normalis ember vagy konkretan behuzza az x-et, vagy..."

Nincs vagy. Normális ember konkrétan behúzza az x-et. Mégpedig jó helyre.

2022. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
7-es nem kell üresen hagyni, mert számláláskor be lehet húzni az x-et ahová akarják. Érvénytelenül szavazni helyesen két x-el kell. Ha üresen hagyod mutatja, hogy nem tudsz dönteni. A 2 X már döntés, amibe más nem avatkozhat be utólag
2022. jan. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Én szavazóbiztos leszek, és már jeleztem, hogy a gyermekvédelmi törvény szavazólapjait nem vagyok hajlandó kezelni, ne is várják el tőlem. Urnabontáskor kiválogatom az országgyűlési szavazatokat, azokat kezelem, a többi meg itt rohad el, ahol van.
2022. jan. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!