Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek volt létjogosultsá...

Szerintetek volt létjogosultsága a vizitdíjnak?

Figyelt kérdés
Szerintem az lett volna a funkciója, hogy ne menjenek orvoshoz az emberek bagatell dolgokkal, hogy tegnap este fél percig nehezen vettem a levegőt és most mi lesz. És közben a valóban ellátásra szoruló várakozik.

2022. jan. 29. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Azt meg lehet oldani az orvosok továbbképzésével is, hogy erélyesen küldjék el a hipochondereket a ***csába. Közben meg szívatja a tényleges betegeket a bírsággal.


Esetleg lehetne egy olyan köztes megoldást kitalálni, hogy csak az fizet, aki feleslegesen ment orvoshoz. De ki ítéli ezt meg, és hogy akadályozzuk meg a visszaéléseket?

2022. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

1: volt ilyen kitétel, pl aki epegörccsel ment az ügyeletre, annak nem kellett fizetnie. Ebből az lett, hogy amikor életemben először volt epegörcsöm és kb azt hittem most halok meg, akkor az orvos annyit mondott hogy vegyek be egy Algopyrint, és kvázi nem diagnosztizált. A baszott ezresért.

Egyébként ezen felül sem volt létjogosultsága, van akinek ez az összeg is megterhelő.

2022. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami logika biztosan volt benne, de gyakorlatilag nem működött jól a rendszer és minden bizonnyal kormányváltás után sem fogják visszahozni.


A jobb megoldás szerintem a digitalizáció, online ügyintézés. Például ma már receptért be sem kell menni a rendelőbe, az orvos feltölti a felhőbe és hozzáférnek a patikusok is. A COVID miatt is történt egy átállás. Ha nem feltétlen szükséges felkeresni a háziorvost, akkor mi csak telefonon vagy emailban kommunikálunk.

2022. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem volt. A végtelenségig emelték volna. Mára már lenne vagy 5000ft,ha nem kaszálják el. Minek fizetek tb-t? Egyszer már fizetek, nem? Hányszor kellene még, meg hányféle jogcímen?
2022. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Igen, fizetsz egyszer, de egy fizetési tranzakció szerintem nem jogosíthat fel bárkit arra, hogy gyakorlatilag azzal terhelje a rendszer, amivel csak kedve tartja. Ha meg tényleg olyan bajod van, akkor ne kelljen fizetni. De ha vízhólyag nőtt a talpára valakinek, akkor ne magyarázza már, hogy jaj, de én is fizettem.

2022. jan. 29. 23:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minek fizetek tb-t? Egyszer már fizetek, nem?"


A TB befizetések jelenleg sem fedezik az ellátást és ez már 15 éve is így volt, akkor is alulfinanszírozott volt a rendszer. Az egészségügy viszont egyre drágább dolog (bérigény, drága gyógyszerek, modern eszközök...).

Egy MR vagy CT gép ára 400-500 millió forint. Magyarországon már havi 8000 forintért teljes körű TB ellátási jogosultságot lehet szerezni, de sokan ezt a kis összeget sem fizetik be. Persze vannak, akik befizetnek havi 50-70 ezer forintot is, de nekik sem jut jobb ellátás, mindenkinek ugyanaz van.

2022. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Egy igazi hipochondert nem riasztott volna el 300Ft. Azonban akkor még sokkal szegényebb volt a nép, és van, aki emiatt nem ment volna el orvoshoz, főleg, ha sokszor gombolják el róla.
2022. jan. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, nem volt létjogosultsága.

Ráadásul mindig csak a 300Ft van megemlítve, holott a vizitdíjjal egyszerre be lett vezetve a receptfelírási díj is, az egyes támogatott gyógyszerekre gyógyszerekre a dobozdíj is, meg a kórházi napidíj is.

Mindezek pont azoknak az embereknek okoztak egyszerre költséget akik a legkiszolgáltatottabbak voltak éppen, mert betegek.

Azért az a neve az egészségügyi rendszerünknek, hogy TÁRSADALOMbiztosítás, mert ez egy társadalmi közös szolidaritáson alapuló rendszer. Amikor egészséges vagyok és van munkám, akkor fizetem a TB járulékot, nem is keveset. Cserébe amikor még nem tudtam dolgozni, mert tanultam, meg majd amikor nem tudok dolgozni, mert nyugdíjas leszek, vagy mert nem lesz jövedelmem a betegségem miatt, akkor meg mások befizetéseiből kapom az ellátásomat.

Mindent meg lehet indokolni, be lehet vezetni bármilyen rendszert. Az amcsiknál a biztosítás mellett is hatalmas összegeket fizettetnek meg a betegekkel, a németeknél is van mindig a biztosítás mellett is kifizetendő számla. nem ez ami miatt ne lett volna létjogosultsága.

Azért nem volt, mert egy olyan társadalmi helyzetű országban vezették be egyik napról a másikra, amelyik eleve rossz egészségi állapotú, nem volt hagyománya az egészségbiztosításoknak és az erre való takarékoskodásnak és az embereknek anyagilag amúgy is megélhetési gondjai voltak. A 2006 tavaszi választási kampányban gyurcsány még hazugnak nevezte Orbánt amiatt, mert a vizitdíj bevezetésének tervét hozta fel. Aztán egy fél évvel később a gyurcsány csomagban már a vizitdíj és a többi megszorítás is benne szerepelt. Ezért nem volt létjogosultsága, mert egyszerre annyi mindent akartak megvonni az emberektől, miközben pár hónappal korábban még a gazdaság jó állapotáról hazudva nyertek választást.

[link]

2022. jan. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Volt, mert rengetegen nem fizettek/fizetnek TB-t, azonban a szolgáltatást meg igénybe veszik.
2022. jan. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!