Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Magyarországon az...

Szerintetek Magyarországon az elmúlt 5-6 évben a fizetések emelkedtek nagyobb mértékben, vagy a bolti árak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 30. 14:49
A kérdező szavazást indított:
A bolti árak növekedtek nagyobb mértékben.
A fizetések növekedtek nagyobb mértékben.
61 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
A sertéscomb, tarja hajszálra ugyanannyi mint 2010-ben. A tejföl is. A tej csak kicsit emelkedett. Én nagyon elégedett vagyok. Az alapélelmiszerek árára Orbán nagyon odafigyel. Az iskolai gyermekétkeztetés is ingyenes lett. Béremelés pedig minden évben van
2022. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
1-es. Mire figyel Orbán? A csirkemell és a sertéscomb nem alapvető élelmiszer. De a tejtermékek, tészták, tojás, krumpli, zöldségek igen. Ezek ára lassan megfizethetetlen.
2022. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen az árak növekednek gyorsabban Orbanisztánban mint a bérek.

Ezt hívják gazdasági visszaesésnek. Amikor a fizetések még az inflációt sem követik. Ez megy már lassan 10 éve.

2022. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

1


Hol dolgozol?

2022. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Isti22 ***** válasza:
10%

Szia!


A fizetések emelkedtek nagyobb mértékben, 2012 óta nem volt reálbércsökkenés.


Forrás: [link]

2022. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
1es tuti, hogy a fidesz propagandagyárában szemellenző készítő sormunkás :D
2022. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%
Egyértelmű , a fizetések !!! Hajrá FIDESZ!
2022. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Fizetések, 2016ban jöttem el, a keleti régióban legtöbb ember akkoribam 70-120 nettóból vegetált ma meg már vagy duplája.

Akkoriban szó szerint hó végén nem volt mit enni az embereknek.

2022. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Pintér László ***** válasza:
22%

Szerintem a bérek. Legalábbis itt falun ahogy elnézem az Embereket és azt hogy miből mennyit vesznek, Nekem az tűnik fel, hogy régebben kb 10 éve nagyobb probléma volt a pénz, nehezebben vettek az Emberek új dolgokat, leginkább a kajára ment el minden. Most inkább azt látom, hogy sokkal többen vesznek luxus cikkeket, gyerekeknek már ott a telefon a kezükben, és oké, a legtöbb részletre meg szerződésre, de ilyeneket akkor is lehetett csinálni, de akkor annyira szűkösek voltak az Emberek, hogy az a pár ezres havi törlesztő is sok volt.

Akárhogy is, Én úgy érzem, hogy valamit mintha javult volna a helyzet. Nem annyira kilátástalan a helyzet hó végén, mint régebben.

Csak ezt nehéz megmondani, mert az átlagbér az úgy jön ki, hogy sokan minimálbérre vannak bejelentve, vagy még arra sem, és a fennmaradót meg kézbe kapják-kapjuk. Az átlagbér az hamis adat, mert annál biztos, hogy jóval magasabban van az igazi átlagbér, csak azt megállapítani kb lehetetlen.

2022. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem javult, csak vakítanak!
2022. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!