Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon jogos a pedagógussztrájk?

Vajon jogos a pedagógussztrájk?

Figyelt kérdés

A pedagógus állás részmunkaidős (5-6 óra naponta aztán megy haza), szabad hétvége, nincs éjjeli műszak, 24 órázás. Már a pályakezdő megkapja a három és fél hónap szabadságot : jun 15-től egy hétig napi 3 óra értekezlet aztán jun 20-aug 23-ig szünet. Szeptember 1-ig szintén három óra értekezlet aztán haza. Minden évszakban 1-2 hét szünet


Minden országban a pedagógus keres a diplomások közt a legalacsonyabban, mivel elég könnyű a főiskola, egyetem nekik.Nálunk is így van ez az állás beárazva. Gondolom a szünidő miatt mentek oda meg mert kényelmes állás. Nem fárad ki napközben az ember el tud menni mindenhova.


A tanárképzők is nagyon könnyűek. Középiskolai matekot tanulnak. Én az ELTE-TTK-án végeztem és minden kollokviumom jeles volt, úgy hogy előtte pár nappal tanultam csak rá, képzelheted hogy a többi tanárképzős felsőoktatás milyen lehet akkor.


Szerintem jó ez így. Vagy mégsem?



2022. jan. 30. 14:51
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
72 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%
Egyaltalan nem jogos es az idopont valasztasbol latszik, hogy baloldali politikai indittatasu az egesz. Az a par kockasinges sztrajkolo nem kepviseli a pedagodus tarsadalmat, csak a baloldali politikat.
2022. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Pont azért kell emelni a pedagógusok bérét, hogy verseny legyen és ne csak a selejtek mennyenek oda, mint oda.


Nem szoktam másokat emberi méltóságukban sérteni, de a te írásod bicskanyitogató.

2022. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Te sosem dolgoztál tanárként, ha azt hiszed, hogy ilyen rengeteg szabadidejük van.
2022. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

"A pedagógus állás részmunkaidős (5-6 óra naponta aztán megy haza)"


Már itt megállítanálak, mert még a törvény is több órát ír elő nekik kötelezően, amit neveléssel-oktatással kell tölteniük. Innentől kezdve, hogy még a legalapabb törvényi tényállást sem ismered a tanári pályáról mégis miért kéne komolyan vegyem a többi írkálmányodat?

2022. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%

Sztrajkolni kapitalizmusban? :)))) - marha sok ertelme van.


Akinek nem tetszik, az keressen jobb melot! Ez van a kapitalizmusban kezit csokolom!

2022. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
13%
Nincs nekik 5-6 orajuk naponta! Dehogy is ... 2-3 tanora leadas naponta, koztes idokben elintezi az olyan feladatokat mint a dolgozatok kijavitasa es felkeszules a kovetkezo tanorara. Van nekik oszi-teli-tavaszi es nyari szunet is ... az osztalykirandulast is a gyerekek dobjak nekik ossze :)))) Es meg pedagogus napkor is kapnak viragot, pedig nem redemelnek meg!
2022. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Képzeld, én pont az ELTE-TTK-ra járok és nem középiskolai matematikát tanulok matematika tanárszakon, továbbá a kollokviumokra sem elég pár nap tanulás a jeleshez, még az elégségeshez sem. Szerintem te egyetem közelében sem jártál életedben. Legalább lelepleződött a hazugságod. Remélem megkaptad a zsák krumplidat.
2022. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést.
2022. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Számomra kettős dolog. Egyrészt nagyon fontos a feladatuk, másrészt visszagondolva a tanáraimra ez a többséget hidegen hagyja. A többség csak leadta az anyagot, nem érdekelte, hogy van-e kérdés, bármi. Az említett doga javításokat gyakran akkor csinálták amikor tz-t írtunk, vagy feladtak órai feladatot. Kisdogáknál gyakran csak átkellett adnunk a padtársunknak, a tanár felsorolta a megoldást mi meg ellenőriztük, hogy jó-e a megoldás.

Ha emelem a fizetést akkor mérhető javulást várnék a tanároktól, ha nagyobb fizuval is sz@rnak bele nem érdemlik meg a pénzt

2022. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Tehát szerinted normális, hogy diplomás emberek nem keresnek 200-at sem, de hallgassanak, mert nem éjszakáznak, meg van nyári szünetük. Remélem,minden este úgy fekszel le, hogy tudatában vagy annak, mekkora hülye vagy.
2022. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!