Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire rossz Magyarorsz...

Miért ennyire rossz Magyarországon a nyelvoktatás?

Figyelt kérdés

A rendszerváltás óta minden magyar diák az érettségiig 8-10 évig tanul angolul, de a többség még a középszintű nyelvvizsgáig se jut el.

A fiatalok tiktokról, filmekből és játékokból tanulnak meg beszélni úgy ahogy, iskolába 30 éve csak a tipik semmit sem érő feladatokat töltögetik ki a munkafüzetbe, szóbeli érettségin is tételeket dolgoznak ki meg tanulnak be, gecc TÉTELEKET...fejből kéne tudni ennyi idő alatt beszélni egy képről, meg olyan alap témákról hogy hobbi, állatok, évszakok.

Van értelme egyáltalán angol tanárokat fizetni, ha semmi értelmük?

Mert ebben az országban ha nincs külföldi ismerősöd, nem éltél külföldön, vagy nem költöttél több százezereket magántanárra, akkor egy egyszerű wikipedia cikket nem fogsz tudni fordító nélkül tökéletesen megérteni, nem hogy könyvet olvasni...tehát kb semennyire se.

De az állásinterjúkon meg az első dolog lesz, hogy angolul is szeretnének veled szakmailag elbeszélgetni...



2022. jan. 31. 10:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

miért dolgozna valaki napi 8+1 órában a közöktatásban

(a +1 dolgozatjavítás, titkárkodás, szülők simogatása)


ha napi 4 órában is megkeresheti a két-háromszorosát és még meg is becsülik?

2022. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
10 Mondjuk akinek erre van szüksége, az bármikor megteheti, hogy szinkron nélküli/feliratos filmeket néz.Szerintem ez nem sokat lendít a nyelvtanuláson.Írom ezt úgy, hogy én képes voltam magas szinten elsajátítani idegennyelvet, magánórákra nem jártam soha.
2022. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12, De épp ez az, hogy maguktól csomóan lusták ehhez, pedig mindenkinek szüksége lenne rá, mindenki profitálna belőle ha gyerekkorától kezdve angolul nézné a meséket, a dokumentumfilmeket, mindent.

Ehhez képest a moziban a filmek nagy része szinkronnal megy, heti pár alkalommal van felirattal, az is jó szar késő esti időben.

2022. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13 A moziban a filmek többsége szinkronos, ez igaz.Viszont az interneten, netflixen mindent lehet eredetiben nézni.


Egyébként nem értek egyet azzal, hogy bármit is lehetne így tanulni 0 nyelvtudással.Ez inkább szintentartáshoz jó.

2022. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a legnagyobb gond a szókincs, hibába tolják le a torkodon a nyelvtant hogyha nincs szókincsed amivel használni tudod.


Angol órán angolul kéne beszélni nem pedig magyarul, és nagyon sok tanár végigtolja az óráit úgy hogy magyarul elmondja a mondókáját. Amikor angolul egyszerű mondatokkal ugyan úgy el lehetne a dolgokat magyarázni. Persze nem egy full kezdő csoportban de 1 év nyelvtanítás után simán lehetne.

Fókuszálni kéne a beszédre. Sokszor hallottam azt hogy nem lényeg hogy igaz e vagy sem amit mondasz csak jó legyen, és pont fordítva van, nem baj ha elsőre helytelenül mondod, de próbáld meg kifejteni azt amit tényleg gondolsz.


Egyébként a betanult tételeket tényleg szomorúnak tartom, a nyelv nem egy versmondó gyakorlat.

2022. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mindenhova folyékony, magabiztos angolt várnak el a cégek...ami meg már inkább felsőfok.
2022. jan. 31. 15:41
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#6osnak igaza van. Az összes tantárgy oktatása alkalmatlan módszerekkel történik nagyrészt alkalmatlan tanárokkal de ez a nyelvoktatásnál bukik ki a leginkább mert arra lenne szüksége elsősorban mindenkinek.


Ha az átlag diák nem tanulta meg a trigonometriát az nem bukik ki mert nincs is rá szüksége. És bizony az átlag diák azt sem tudja nem csak az angolt

2022. jan. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem az angol tanítással van a baj hanem azzal , hogy az emberek lusta szarok nyelvet tanulni amit a közép iskolában tanítanak ÉS HA a diákok meg is TANULNÁK bőven elég lenne ahhoz hogy ne kelljen előre tételt be magolni
2022. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ahogy többen leírták már, az egész magyar közoktatás egy csúfos bukás, miért pont a nyelvoktatás lenne jó?

Annyi a különbség, hogy a nyelvoktatás hiányosságai sokkal jobban láthatóak.

Szóval a gond az elavult, ócska módszerekkel van. A legtöbb gimiben és általános iskolában a NYELVRŐL oktatnak, nem a nyelvet, jobbára olyan tanároktól, akik könyvből tanulták a brit angolt. Engem még magántanárokhoz is járattak anyámék, de azok is borzasztóak voltak. (Letettem a középfokút, de utána egyedül megtanultam sokkal jobban angolul teljesen más módszerekkel).

Dögunalmas feladatokat oldottunk meg, keveset beszéltünk, alig fejlődött az angolom.

Egyébként azon is érdemes lenne elgondolkodni, hogy vajon mennyire is jók az angoltanárok. Bárhol jártam külföldön, egy random olasz pincérnő/lengyel bolti eladó lényegesen jobb kiejtéssel beszélt angolul, mint az átlag angoltanár. Sőt olyan angoltanárom is volt, Angliában élt, ezért tökéletesen beszélte a brit angolt, az amerikairól meg kb. semmit nem tudott. Ezt nem is értettem.

2023. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!