Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Debrecenben lehet esélyük a...

Debrecenben lehet esélyük a közös ellenzéki jelölteknek a győzelemre?

Figyelt kérdés

Hajdú-Bihar 1-es és 2-es számú választókerületében 2018-ban a fideszes Kósa Lajos 47,36%-os, a szintén fideszes Dr. Pósán László 49,4%-os eredménnyel nyert. Ők indulnak 2022-ben is.

Ahhoz képest, hogy Debrecen a Fidesz egyik legerősebb vidéki bástyájaként van elkönyvelve, a legtöbb vidéki körzetben ennél sokkal erősebb eredménnyel győztek kormánypártok jelöltjei.

Az ellenzéki előválasztást a DK országgyűlési képviselője Varga Zoltán és a Momentum elnökségi tagja Mándi László nyerték.

A mandátumbecsléssel foglalkozó internetes oldalak billegőnek tekintik ezt a 2 debreceni körzetet.



2022. febr. 2. 14:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
45%
Kósa "teljesen jogszerűen használtuk a Pegasust" Lala csak nyerhet. Remélem nyer és visszamegy a parlamentbe megajándékozni minket további aranyköpésekkel.
2022. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Esély az mindig van, persze ettől még ezek az ellenzék számára nehezebben nyerthető körzetek közé számítanak. Az biztos, hogy a kutyáknak itt nem kellene jelöltet állítani, vagy ha van, akkor vissza kellene léptetni, mert 1-2% is rengeteget fog számítani.
2022. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

Van esélyül, de nem mernék rá fogadni, hogy meg is nyerik az a két körzetet.

Akárhogy is nézzük, komoly ellenfelet kaptak.

2022. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
67%
Kósa ellen szinte bárkinek nyernie kellene a józan ész szabályai szerint...
2022. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
44%
Csak azt tudom mondani, buzdítsd a debreceni ismerőseidet a szavazásra, meg hogy végre felnyíljon a szeme a szülővárosom rémesen begyöpösödött embereinek
2022. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
68%
Esélyük van...a VERESÉGre.
2022. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%
Amíg a lakosok nagyrésze olyan mértékben fogalmatlan és primitív mint egy faék addig simán nyerni tud egy ilyen félnótás mint Kósa vagy egy ekkora türhő paraszt mint Pósán. Szerintem a mostani választásokat is simán nyerik majd. Az ellenzék meg közismerten dilettáns és harmat gyenge Debrecenben, esélyük sincs.
2022. febr. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Semmit nem kívánok jobban mint a Fidesz eltakarodását!

De: Kósa amíg polgármester volt, addig nagyon sokat tett a városáért, jó debreceni volt - ezt nem lehet elvitatni! Az viszont tény, hogy amióta Pesten lopja a napot nagyon sok hülyeséget beszél! A másik, ez a Pósán nevű hullára keresi magát, mindenhova odatolja a képét, de valamiért mégsem hiteles!

Ez a DK-s Varga nagyon agilis, ha kell fejjel megy a falnak, de azon kívül, hogy Kósát fikázza, azon kívül nem tudom hogy mit akar, mit fog tenni a városért, milyen érdekérvényesítő képességei vannak, mit szüntetne meg, és mit tenne a szegényekért; mi a programja?!

És sajnos ugyanez vonatkozik a Momentumos Mándira is: beszél ez mindig és mindenhol - de minek? Ez minden beruházásba beleköt, ez minden ellen tiltakozik, de még egyszer sem hallottam, hogy egy normális ötlettel előállt volna, hogy konkrét fejlesztési javaslatokat tett volna le az asztalra! Pedig Pósán ellen sokkal könnyebb lenne a győzelme mint Vargának Kósával szemben, de nem fogadnék rá nagyobb összegben!

Szerintem Kósát is és Pósánt is ideje lenne elzavarni, de engem még nem győztek meg az ellenzéki kihívóik, hogy jobbak lennének az elődeiktől?!

Azt már ezer-%-ra eldöntöttük, hogy listán az összefogásra szavazunk, de az egyéniben még egy kicsit bizonytalanok vagyunk: várjuk a meggyőző, előremutat, számon-kérhető programokat!

2022. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
48%

Kósát senki sem az eszéért szereti, de az biztos, hogy hatalmas szerepe volt és van abban, hogy Debrecen így kinőtte magát! Kósának vannak tervei.

Varga felkötheti a gatyáját!

Sajnos nekem sem jön be Mándi László.

Mit várhatunk tőle, ha megszavaznánk?

Nem sok mindent nézek ki belőle.

2022. febr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

8-as: ha változást akarsz, akkor szavazz egyéniben is az ellenzékre.

Nem tudom Varga vagy Mándi milyen, de az egyénikben lehet leváltani a Fideszt. Szerintem menj el a rendezvényeikre és kérdezz rá a neked fontos dolgokra.

2022. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!