Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a gyermektelenek...

Miért utálják a gyermektelenek azért a Fideszt, mert jelentősen támogatja a családosokat?

Figyelt kérdés

Nekik nem lesz ettől kevesebb a zsebükben, azzal meg mi a baj, hogy a kormány elősegíti a gyereknemzést? Ha már mást nem is látnak a gyerekválallásban mint pl. örömet és életcélt, hanem mindössze az anyagi hasznot mérik, akkor miért nem gondolnak arra, hogy a nyugdíjukat ki fogja megtermelni 20-40 év múlva? Mert ha nincs ember, akkor nem is lesz nyugdíj, abban biztosak lehetnek.

Én nem bántok senkit azért, ha valaki nem szül. De miért kell gyűlölettel hozzáálni ahhoz a politikai szándékhoz, hogy növekedjünk?

Számtalanszor bebzonyította a történelem is, hogy "azé a föld, aki teleszüli". Tudom, ez csúnyán hangzik, de kb. egy trianont köszönhetünk ennek az alapigazságnak, mivel az elcsatolt részeken nagyrészt már nem éltek magyarok. A törökök el tudták törölni a saját trianonjukat egy függetlenségi háborúval, mert a tőlük elcsatolt részeken még törökök szinte csak éltek. Ezt mi már nem tudtuk volna megtenni, mert a számtalan többségi nációnak a saját ország inkább az érdeke volt.



2022. febr. 3. 18:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%
Mert a túlnépesedés a csillagos eget veri. Aki a családosokat támogatja, az a szaporodást támogatja.
2022. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan nem gyermektelen vagyok,hanem már felnőttek de engem nem zavar, hog én nem kapok,HOGYHA olyan kapna,akinek tényleg szüksége van rá.

Tudtammal az egy és kétgyerekesek nem számítanak családnak fideszéknél még mindig,a családi pótlék konkrétan egy vicc. Van olyan rokonom,aki egyedül neveli tartós beteg egyszem gyerekét, valami huszonvalahányezer forint amit ő havonta kap az államtól.

Az ilyen olyan hitelekkel meg azok járnak jól,akiknek nem kenyérre meg lakhatásra kell egyébként sem. A többieket meg majd 5-10 év múlva mennek kilakoltatni . Bocs,de miért kell azt megmagyaráznom,hogy nem tetszik,hogy az én adómból hitelezzük meg a Varga Judit félék százhuszonötödik ingatlanját?

2022. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
35%

A családi pótlékot a kisebbség miatt nem lehet emelni.


Azért lett helyette adókedvezmêny bevezetve.

2022. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%

#13-as és kevesebb kisebbségi lett,vagy már integrálódtak,mit értek el vele?

Nem lehet,hogy ez csak egy hangzatos duma amibe a sok proli habzószájjal kapaszkodni tud ,valójában meg tökmindegy mennyi a családi ugyanaóolyan mértékben nő a romák száma ?

2022. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Azért kőkemény válaszok érkeztek :D.


Látom, itt néhányan kommunizmust akarnak - a kormány ossza vissza az adónkat teljesen egyenlő arányban, ne csináljon politkát, ne legyen semmire terve. Csak azt nem tudom, minek akkor adózni, sőt minek társadalomban élni, hiszen mindenki tegye el csak saját magának a lóvét és éljen az erdőben egyedül.

Az is csúsztatás, hogy a gyermektelenek adójából támogatják a gyerekeseket (haha), mintha a gyerekesek nem is adóznának. :D


"Támogatni akarod a gyermekvállalást? Akkor kezdjük mondjuk ott, hogy:

- Tisztességes bért kap a tanár, az árufeltöltő, a kukás... Elvégre valamit csak kell ennie a gyereknek is."

Ez igaz, kapjanak is többet, de egyébként fognak is. Azt viszont nem lehet állítani, hogy a társadalom egésze rosszul él, ennek redkívül jó példája az, hogy az elmúlt 5 évben háromszorosára nőttek az ingatlanárak. Kapitalizmus van, amire van kereslet, annak megnő az értéke - így van ez a szakmákkal is. Egyébként is érdemes észrevenni, hogy nem "a tanárok" sztájrkolnak, hanem az általános és középiskolai oktatók. Talán mert aki tényleg ért is valamihez és azt tanítja, azt kényetelen is megfizetni főiskolán, egyetemen.


"- Drasztikus szigorítás a bűnözőkkel szemben. Semmi kedvem egy olyan világba gyermeket vállalni, ahol bármelyik nap azzal hívhatnak, hogy épp a gyerek életéért küzdenek, mert Lakatos-Kolompár Nintendó Szelim Szándokán megkéselte."

Hülye. Gondolom azért is a Zorbán a hibás, hogy éppen esik-e az eső és megfázik a gyereked.


"- Legyen tisztességes oktatás. Ami ma zajlik az iskolákban, annak köze sincs az oktatáshoz, azzal pedig semmit sem érünk, hogy lesz pár millió hülyénk, akikben az állam annyit lát, hogy el lehet lopni az adójuk egy részét."

Az nem tudom mióta érv a gyerekvállalással szemben, hogy valami nem jól működik egy országban. Ilyet mindig lehet találni, a gyereked pedig nem az iskolától lesz hülye, hanem ha olyan szülője van, mint amilyen te is vagy - de szerencsére ez a veszély ugye nem fenyget.


"- Több szabadidő. Apuka is 5*8 órázik, anyuka is... Na de akkor mi lesz a gyerekkel? Ki lesz vele otthon? Ki tanul vele? Ki focizik vele? Kivel megy kirándulni majd?"

Nem tudom GYES-ről, GYED-ről hallottál-e már. Karriert pedig egyáltalán nem kötelező gyerek mellett építeni, meg lehet elégedni azzal is, hogy elvégzed szépen a munkád és hazamész és foglalkozol a gyerekkel. Nem egyszerű, de soha nem is volt az.


Röviden látszik, hogy fingotok nincsen semmiről.

2022. febr. 3. 21:25
 16/27 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, ha nem tudnád akkor csak szólok, hogy az ingatlanárak pont nem a piaci folyamatok miatt lőttek ki az égbe, hanem a kormány ingatlanvásárlást támogató "csaldtámogatásai" miatt. Ez a vaknak is világos.
2022. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
16: nem "az ingatlanárak" lőttek ki, hanem bizonyos ingatlanok árai, pl. amikre csokot lehet felvenni. Ez a vaknak is világos, de úgy látszik, neked nem.
2022. febr. 3. 21:37
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
17, nope, egy 30 négyzetméteres lukért is elkérnek 30 millát. Nagoyn felmentek az ingatlanok árai. Sokan (köztük amúgy mi is:D) a babavárót használják arra, hogy legalább egy kisebb inatlant tudjanak venni. Az meg ugyanúgy ingyenpénz, mint a CSOK.
2022. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
92%

17

Akkor a 30 nm-es panel lyuk Budapest külkerületében miért kerül 5x annyiba, mint a CSOK előtt? Ja, mert az ingatlan piac egységes és felhúzta az árakat a csok?


Nem baj, ha hülye vagy de legalább ne reklámozd...

2022. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
19: mit húzott fel egységesen, nagyon hülye? Nincs olyan, hogy "felhúzta", a piac szabályoz, nem a kormány árakat. Tudod te, mi az a piacgazdaság?
2022. febr. 3. 22:28
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!