Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt a belpolitikai sárdobálást...

Ezt a belpolitikai sárdobálást, miért kell összemosni nemzetstratégiai kérdésekkel?

Figyelt kérdés
Mini Ferire mini Putyin a válasz és tulajdonképpen ennyiben ki is merül a politikai kultúra. Demagógia, tartalmatlanság, innováció hiánya, de úgy látszik ez elég is, miközben az elmúlt 32 év politikai garnitúrája nem indokolna 1-2% részvételtől magasabbat. Akik körbeállják a húsosfazekat meg helikoptereznek, de úgy látszik a többinek is elég, ha löknek valami alamizsnát, meg az ők is lopnak szlogen.

2022. febr. 6. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy egyáltalán a "lopnak" szlogent nem értem, hogy miért működhet ez még mindig. Amennyi pénzre mondták már azt, hogy ellopták, ha az tényleg ellett volna lopva (a baloldal szerint a jobboldal és a jobboldal szerint a baloldal), akkor ha ezek a lopások nem történtek volna meg, Svájc vagy Dubai egy ilyen szutyok kupleráj lenne Magyarországhoz képest! Azért ezt senki sem gondolhatja komolyan, hogy Mi ekkora királyok vagyunk, tulajdonképpen egy aranybánya lakozik bennünk csak azt mindig ellopják!

Nézd, én a mini Feri és a mini Putyin, továbbá a "lopnak szlogen" színvonalhoz képest nem tenném feljebb ezt a "húsosfazék" meg "A haveroknak..." színvonalat sem! Ez egy szinten van! S ha ez a szavazópolgár szájából hangzik el, amire Te magad teszel tanúbizonyságot, hogy így van, akkor mit értetlenkedsz azon, hogy a politika is ezzel a színvonallal operál? Pont úgy látom, hogy a jelenlegi színvonal mellett a magasabb részvételi arány a várható! Nem tudom kiket akarsz ennyire felülbecsülni, hogy ennek a virtusnak azt a következményt kellene viselnie, hogy 1-2% megy el szavazni, hát pont hogy nem!

2022. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#

Nem tudom, hogy az elherdált, ellopott nemzeti vagyonnak mekkora szerepe van a nemzetközi mozgásterünket illetően. Gondolom itt arra akarsz kilyukadni, hogy ki van jelölve a helyünk. Én azt sem szeretem mikor jönnek azzal, hogy a szlovákok, románok stb.így meg úgy jobban élnek mint mi. Ezek a volt KGST országok nagyjából egy szinten vannak. Mondjuk Csehország és Szlovénia kilóg a sorból, de ezt lehet azzal magyarázni hogy ezek sokkal régebbről német és osztrák tartományok voltak.

2022. febr. 6. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neeem! Arra akarok kilyukadni, hogy mi magunk jelöltük ki a helyünk, úgy, hogy közben az a hely, amit kijelöltünk, azzal elégedetlenek vagyunk!

Hogy ki él jobban, az a kérdés meglehetősen összetett. Ki állapítja ezt meg? Mindenki magáról, vagy mindenki a másikról? Mert ha az előbbi, akkor alapvető emberi tulajdonság az elégedetlenség, azaz ha az elégedettség határozza meg azt, hogy jól élek-e, akkor nagyon kevés ember van a Földön aki jól él, de azon kevés emberek esetében ha más, egy harmadik fél állapítaná meg róla, nem Ő maga, nem biztos hogy azt mondaná ez a harmadik fél, hogy az él jól, aki úgy gondolja magáról, hogy jól él!

Azt senki sem fogja tudni megmondani, hogy az ellopott nemzeti vagyon ha nem lett volna ellopva, akkor hol helyezkednénk el a térképen. Szóval nem csodálom, hogy nem tudod, én sem tudom, sőt senki sem tudja, tudomány nincs a Földön ami ezt tudná szimulálni, hisz önmagában a vagyon nem ér semmit, azzal bánni kell, az pedig egy olyan változót hozna be, ami a számítást, a szimulálást gyak. lehetetlenné tenné.

2022. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
69%
Sajnos mindenkivel a maga szintjén kell megküzdeni. Orbánék pedig igencsak levitték ezt a szintet.
2022. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Ez egy vélemény! Amivel lehet vitatkozni, csak itt az nem szokás. Veszekedés az szokás, csak azt meg én nem szoktam.
2022. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!