Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg olyan rosszak a...

Ha tényleg olyan rosszak a más kontinensről bevándorlók, akkor a brexites britek miért tartanak tőlünk jobban mint tőlük?

Figyelt kérdés

A kelet-európai bevándorlókat tartották a legrosszabbnak az összes közül. Mi meg itt rettegünk a közel-keleti, afrikai migránsoktól, holott a britek szerint saját magunktól kéne a legjobban rettegnünk. Beszéltem már egy-két brexit szavazóval, szarrágónak, morzsarágóknak tartanak minket akik minden indok nélkül lenyomják a béreket, mert szarért húgyért elvállalnak minden munkát. A kínaiakkal tartanak egy szinten minket.

És nem csak a britek, a németek, osztrákok, svájciak és skandinávokon kívül mindenhol többre tartják egy a saját volt gyarmat birodalmukból a bevándorlókat, mint Kelet-Európából. Mert igaz, hogy a kelet-európai az nem segélyen van hanem dolgozik, de épp ezért leveri a béreket és ez nekik rossz.

Mégiscsak saját magunktól kellene rettegnünk, hisz saját magunk miatt élünk itt is nyomorban?



2022. febr. 6. 09:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A kelet-európaiak a közepes szellemi állásokat is betöltötték és nem csak a takarító,kukás állásokat, mint a más kontinenstől jövők.


Plusz lenyomták a béreket is.Ez volt a bajuk a briteknek.

2022. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

Mert így polkorrekt.

Nem a magyarok és lengyelek késelnek London utcáin meg öntik a másikra a savat.

2022. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 tobas ***** válasza:

Pontosan ez az önfényezés, hogy próbáljuk megmagyarázni miért is vagyunk jobbak. 2015 előtt sohasem hallottam a európaiságról, azonos kultúrkörről, csak amikor elkezdték utálni itthon a bevándorlókat, akkor kellett újra gondolni, hogy magyarok viszont miért mennek el, miért másabbak, jobbak.


Miközben a briteknél pontosan ott van meg az azonos kultúrkör, ahol a gyarmatok voltak, nem véletlenül van 54 tagja a Nemzetközösségnek. Nálunk pár szó esik a Nemzetközösségi Játékról, miközben az Olimpia után a második legnagyobb nemzetközi sportrendezvény.

2022. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát az lehet, hogy nem kedvelik a bevándorlókat ,a bevándorlókon belül lehet tippelgetni,hogy kiket jobban de igazából nem is lényeges. Azért az már kiderült ,hogy hiába nem kedvelnek,azért a kulimunkát jó lenne ha valaki megcsinálná helyettük.
2022. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Egyik arc egy vidéki 200 ezer körüli városból azt írta, (azt asszem Derby-ből), hogy ha megnyílik egy újabb állás normális bérekért, a britek már egymásnak adják az infót, hogy vállald el gyorsan, mert jön a köcsög kelet-európai aki a feléért is elvállalja, mert hogy nekik az is sok ahonnan ők jönnek ahhoz képest.

Csak ők tojnak a nyomorunkra.

2022. febr. 6. 10:16
 6/22 tobas ***** válasza:

"Csak ők tojnak a nyomorunkra."


Most ki nem? Itthon sem véletlenül egyre több az vendégmunkás.

2022. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

És amúgy valóban, tényleg szarrágók vagyunk. Egyik haverom BME-n végzős infós területen. Nemrég is volt egy állás 30 órás gyakornoki, bruttó 150k-ért. Azt mesélte, hogy ott röhögtek rajta, hogy ezek hülyék gci, ennyiért fel sem kelek meg minden. Nagy vagányak voltak, de aztán mégis mindenki jelentkezett rá. Sőt még az interjún amikor kellett beadni a próba feladatokat, egymást savazták meg mártották be, hogy ezt másolta, kérdezzék meg tőle, nem fogja ezt tudni, stb.

Szóval tényleg olyanok vagyunk, ahol jó néhány brexit szavazó (kb. 5-6) brittől hallottam.

2022. febr. 6. 10:20
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

7.


Meg tudod mondani ez melyik cég volt?

Elég kamu szaga van a sztorinak:)

Holnap utána tudok kérdezni;)

2022. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 tobas ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy melyik cég, mert én is nem rég végeztem, de ilyenről nem hallottam. Sokkal inkább azokról, akiket be sem fejezik a képzést, mert annyira jól keresnek, hogy munkára koncentrálnak.
2022. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom a cég pontos nevét, ismerősömtől hallottam, de szerintem simán igaz. A magyarok sajnos itt is ilyenek. Még ebben a topikban is. Hazudoznak egymásnak, megjátszósak, aztán kiderül, hogy egy bruttó 150 ezres fizetésért is a világi nagy haverjaikkal is kicsesznek, hogy ők kapják.

Szerintem a britek erre gondoltak, ezért nem akartak oda kelet-európaiakat.

2022. febr. 6. 11:15
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!