Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a magyar honvédség...

Csak a magyar honvédség mentheti meg az országot egy katonai puccsal áprilisban?

Figyelt kérdés

2022. febr. 9. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Öhm.... az a gyanúm, hogy ezt már kérdezted és már akkor is hülyeségnek tartotta mindneki.

Miért puccsolnának? Ezt áruld el. Mert neked nem tetszik a kormány? Nekem sem. De 2 millió másik embernek meg igen, akár érdekből, akár számításból, akár megtévesztésből.

2022. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 az nem én voltam
2022. febr. 9. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az országot csakis a szocializmus, a kommunizmus megteremtése mentheti meg.
2022. febr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodj meg kis vörös,ez már nem a 20. század.
2022. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez egy olyan ország ahol a rendőrök és a katonák a polgárok védelmére esküdnek fel.


Az egy külön poén hogy a rabszolga törvény folyamán történt békés tüntetőkre tucatjával fidesz utasításra támadtak.


Elég sok megnyert pere van számtalan civilnek ezekből.

Talán a legismertebb amikor egy békés egy helyben álló tüntetőre felszólítás nélkül több irányból gázsprayt fújtak minden hatályos törvényt megszegve.

Pert is nyert a tüntető.


Szerinted miért volt szlogen 18-19-ben hogy francia sünöket akarunk akik emlékeznek rá nem az államra hanem a polgárokra tettek esküt.

Azóta nem is tudom őket sajnálni hogy 170 ezerért folyamatos műszakba 24 óráznak.

Konkrétan ők védték meg az elnyomó államot ráadásul úgy hogy esküjüket megszegve szolgasorba taszítottak egy országot és saját magukat.

2022. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy nem!

MOST ezt nem indokolom részletesen.

2022. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Annyi lenne bevonulnak a parlamentben mondanák hogy sajnos vége és szabad választások lennének esetleg szakértői kormány nem olyan nehéz ez még a hadsereg is támogatná szerintem
2022. febr. 9. 14:46
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

7, aha

De szabad választások vannak.

Szakértői kormány alakulna? Kiből? Az ellenzékből? Gondolom nem erre gondoltál, mert az akkor nem katonai puccs, hanem az ellenzék fegyveres puccsa lenne, az meg minden, csak nem szabad.


Katonai puccs esetén a választásokig a katonai vezető (jelen esetben Áder JÁnos:D) lenne a teljhatalmú vezető. Ez is furán hangzik:D

2022. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mármint a Fidesztől?
2022. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem erősséged a gondolkodás, kérdező.

A katonák igenis emlékeznek, hogy mire esküdtek fel, - pont arra nem, hogy erő alkalmazásával segítenek bárkit is a hatalomra.

És ha 15 perc távlatánál hosszabb távon is képes lennél emlékezni, akkor az is meg lenne neked az "irattárban", hogy - ellentétben a baloldali kormányok bevett szokásaival, - a katonák nem régen részesültek komolyabb illetmény fejlesztésben, ráadásul itt-ott, már a hintalovat is lecserélték sokuk alatt, - amivel a baloldali kormányok úgy vélték, meg tudják akár a következő 2000 évben is oldani a napi feladataikat.

2022. febr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!