Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi választási rendsze...

A jelenlegi választási rendszer nem teszi lehetővé a fidesz leváltását? Tényleg így van ez? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Politikai választási rendszerekben jártas személyek véleménye érdekel elsősorban. Köszönöm

2022. febr. 10. 19:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok fideszes,de legutobb a fidesz 2,5 tobb szavazatot kapott,mint a masodik legerosebb part,plusz a fidesz-kdnp osszesen tobb szavazatot kapott,mint a tobbi parlamentbe jutott part osszesen.ezzel az arannyal egyetlen valasztasi rendszerben se lenne konnyu levaltani a fideszt..
2022. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nincsen így.

Az ellenzék pártjai pontosan ezért hitték azt teljes bizonyossággal 2018-ban a választás estéjén, hogy győztek és fenyegették meg a köztársasági elnököt, hogy ne merjen mást felkérni kormányalakításra. Ők akkor bizonyosak voltak a győzelmükben - ezzel a választási rendszerrel. Vagyis a rendszer tökéletesen alkalmas arra, hogy le legyen váltva a fidesz-kdnp kormány.

2018-ban sem a rendszer miatt nem jött nekik össze, hanem mert a szavazók nem őket támogatták.

2022. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

El lehet menni Magyarországról. Itt lehet minket hagyni kérem szépen. Tessék!

Lehet menni.

(De úgyse mész)

2022. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehet leváltani, mert legálissá tették a választási csalást.


Külhoniak úgy szavazhatnak például levélben, hogy egy ember akárhány levélszavazatot leadhat, nem kell konkrétan a szavazatot leadó személynek megtenni.


Egyébként szavazóköri delegált vagyok, ha a szavam hitelessége érdekel.

2022. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
5)ebben van valami,en ellene vagyok a levelszavazasna k,de viszont ezen erv menten a legutobbi nemet valasztas is csalas volt, mert a szavazatok 30 szazaleka levelben erkezett.(ott se kell konkretan a levelszavazatot leado azemelynek a boritekot feladni)
2022. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

#Kérdés (ma 19:17)

Bár nem vagyok minden fortély ismerője. Az viszont látható, hogy 2014-ben tíz, majd 2018-ban már tizenöt egyéni körzetet nyert meg az ellenzéki jelölt. Szóval, amennyiben tudnak jó jelöltet állítani, akkor esetleg képesek lehetnek nyerni.


A többiekkel egyet értek.

2022. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#5 (ma 19:23)

Annyiban javítanálak ki, hogy egykori delegáltként is tudom, hogy szavazóköri csalásra semmiképpen nincs lehetőség, ahogy a levélszavazatokkal sem igazán lehetett csalni, ha valaki le nem nyúlja. A szavazatok esetén pedig éppen az NVB semmisített meg illegálisan (ezt az AB megerősítette) jó néhány kormánypárti szavazatot, amivel a kormányzó pártszövetség bukott, az ellenzék pedig nyert 1 mandátumot.

2022. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

5!

Ha 2-3 mandátumon múlt volna.....

De nem.

2022. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát a 106 körzetből az nem sok és gondolom inkább Budapest.
2022. febr. 10. 19:34
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként szavazóköri delegált vagyok, ha a szavam hitelessége érdekel."

Az semmit nem jelent. Az, hogy dékás vagy, annál többet...

2022. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!