Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha idén áprilisban külföldön...

Ha idén áprilisban külföldön leszek, és ott tudok csak szavazni, akkor ahhoz külképviseleti névjegyzékbe kell kérnem magam. Ilyenkor a választókerületemben levő egyéni jelöltre nem is tudok majd szavazni, csak listára?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 02:00
A kérdező szavazást indított:
lehet egyéni jelöltre is szavazni
csak listára lehet szavazni
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy tudom, hogy az állandó lakcímed szerinti egyéni jelöltre külföldről is szavazhatsz.

Azok a külföldi magyarok nem tudnak egyéniben szavazni akik külföldön is élnek, hiszen a lakcímük szerinti "körzetben" nincsen jelölt.

2022. febr. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Külföldi szavazó vagyok, képviseleten egyénire és listára is tudsz szavazni, ha van magyar lakcimkártyád és regsiztrálod magad!
2022. febr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Áprilisban már nem is lesz külföld. Szovjet testvéreink még márciusban legyalulják a kontinens színéről a külföldet. Csak egy szovjet Berlin lesz, meg Moszkva.
2022. febr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De én külföldön élek, külföldön dolgozom, csak Magyarországon ezt nem jelentettem be. Az adóhivatalnál (NAV) az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nekik nem kell külön bejelenteni, az egészségbiztosítónál kellett volna bejelentenem, de a NAV-os hölgy azt mondta, hogy mintha automatikusan le lett volna közölve az egészségbiztosítóval, hogy én külföldön élek már, mert nincs semmi hátralékom (és nem fizetem külön a magyar TB-t). Azt mondták, hogy menjek el, biztos ami biztos, de még nem volt időm rá.


De ezt leszámítva nem tudom hol kéne/kellett volna bejelentenem, hogy külföldön élek?

A magyar állandó lakcímemet szeretném megtartani, attól még az a lakás az enyém, annak ellenére, hogy nem lakok ott.


A szavazáson pedig ha lehet, akkor szeretnék abban a vidéki körzetben szavazni, mert ha hazaköltözök, akkor mégiscsak ott fogok élni...

2022. febr. 12. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

gúgli a barátod, 2 kattintásba került:

[link]

2022. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös, ha nem akarsz válaszolni, ne válaszolj, de legalább ne írj lekezelő stílusban olyan hozzászólást, ami még csak nem is ad választ a kérdésre.

Amit belinkeltél, az maga a külképviseleti névjegyzékbe vétel, amiből pedig nem derül ki, hogy szavazhatok-e majd a választókerületi egyéni jelöltre vagy sem.

Szóval kösz, én is tudom, hol kell beadni a kérvényt, de nem ez volt a kérdés.

2022. febr. 13. 00:26
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


"A hazai címre bejelentkezés azért fontos, mert így nemcsak listára, de egyéni jelöltekre is le tudják adni a szavazataikat a külföldön élő magyarok."


Ez lett volna a válasz a kérdésre...

2022. febr. 23. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!