Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek több a jobboldali...

Szerintetek több a jobboldali érzelmű az országban, mint a baloldali?

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 22:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Kit értesz jobboldali alatt? Mert aki pl. az árstopot támogatja, az gazdaságilag baloldali.
2022. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Minden ember alapból jobboldali,csak van aki megbolondult.
2022. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb ember nem filozofál azon, hogy milyen érzelmű. Én is bizonyos kérdésekben baloldali, másokban meg "jobboldali" vagyok.
2022. febr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem az érzelmekwn múlik. Több 2/3ad választ ad a kérdésre.
2022. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ideológiai értelemben igen, gazdasági felfogást tekintve viszont határozottan nem.
2022. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kérdezem, hogy a Fidesz és az anno Vona féle radikális Jobbik a jobboldalra sorolta magát, mindenki mást a baloldalhoz.

2018-ban Pártlistákra leadott érvényes szavazatok száma összesen:

5 694 751

Ebből Jobbik

ÖSSZESÍTETT EREDMÉNY:

1 092 806

Ebből a Fidesz

ÖSSZESÍTETT EREDMÉNY:

2 824 551


Ez kb 4 millió szavazó volt.

Minden más 1,6 millió körül.


Most gondolom a fideszé és a régi jobbiké kevesebb lesz, de Mi hazánkhoz ki tudja mennyi párolt át. Gondolom kb 500 ezer körül vagy többen.


De azért elég jelentős volt a különbség 2018-ban, miért lehetett ekkora különbség a két oldal között?

2022. febr. 17. 22:17
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem már nincs nagyon értelme ennek a jobb- és baloldali felosztásnak, a jelenlegi viszonylatban meg főleg nincs.


MZP alapvetően egy jobboldali politikus, és az előválasztáson a jobboldaliak szavazták be az un. ellenzék jelöltjének. Én is jobboldali vagyok, és soha nem gondoltam volna, hogy egy ellenzéki előválasztáson szavazni fogok, de elmentem, hogy Gyurcsányt leszavazzam. Ez sikerült. Most a választáson megint MZP-re fogok szavazni, az összes jobboldali és konzervatív ismerősömmel és barátommal egyetemben, abban a reményben, hogy a pörköltszaftos tahót kiszavazzuk végre a miniszterelnöki székből, amelyben az országhoz és főleg a konzervatív jobboldalhoz teljesen méltatlan módon pöffeszkedik, és abban a reményben, hogy végre lehet valódi jobboldali politika Magyarországon.


A fidesz alapvetően egy baloldali, populista, opportunista párt. Mert az tipikus baloldali vonás, aki nem az oktatásba és az ország jövőjébe fekteti a pénzt, hanem a munkásosztályt vesztegeti meg szavazatok reményében (rezsicsökkentés, hatósági áras csirkefarhát, közmunka, minimálbér emelés stb.), és a hátországát képzetlen falusi kiskirályok, gázszerelők stb. alkotják. A Fidesznek semmilyen elképzelése nincs a modern gazdaságról, az egyetlen elképzelésük az, hogy multik összeszerelő üzemeit csalogatják ide, hogy a rájuk szavazó plebsnek csontot szórjanak, miközben a helyi kiskirályok az Adrián qrváznak szintén EU-s közpénzből.


Szóval ami jelenleg Magyarországon történik, az egy jobboldali forradalom, amelyet MZP képvisel a maga ügyetlen, esetleg módján. Teljesen mindegy, hogy miket nyilatkozgat össze-vissza, a jobboldali konzervatívok 100%-a rá fog szavazni, mert változást akar. Elég volt a posztkommunista elvtársak garázdálkodásából egy életre.

2022. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Már miből gondolod, hogy a Fideszé kevesebb lesz? Rekord számú szavazatra számíthatnak, a mostani mérésekben népszerűbbek, mint a 4 évvel ezelőtti mérésekben. A MH-nak pedig kizárt hogy 500.000 szavazata legyen.
2022. febr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor úgy kérdezem, hogy a Fidesz és az anno Vona féle radikális Jobbik a jobboldalra sorolta magát"

Magát lehet, de ahogy a 7-es is leírta, a fidesznek sok köze nincs a jobboldalhoz. Ez csak olyan kampányfogás, mint a kereszténység, amihez szintén nincsen semmi közük, mindössze ezzel is szavazókat akarnak megszólítani. Egyébként a magyarok többsége inkább baloldali, azt szeretik ha az állam gondoskodik róluk, és van egy vezér, aki megmondja mi a helyes. Ez tökéletesen leírja a fideszt, és a 4-es válaszolónak adok igazat, ha ezt a baloldali, központosított rendszert megszavazták háromszor kétharmaddal, akkor nem is igazán kérdés, hogy kiből van több.

2022. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem alapvetően igazad van 8-as. A mostani választáson a fő különbség az lehet, hogy Orbán és MZP között dőlhet el a választás. Ilyen szempontból a Fidesz elég ügyetlen, mert az aljas MZP-ellenes lejárató kampányával, amitől minden tisztességes jóérzésű embernek felfordul a gyomra (ettől a miniferis kampánytól, ami egyébként a törpe emberekkel szembeni nagyon durva diszkrimináció, nyugaton már pusztán emiatt bukna a kormány), de ezzel csak azt a helyzetet élezi ki, hogy Orbán és MZP között kell választani. Már senki nem hiszi el, hogy MZP Gyurcsány vagy Soros embere lenne (maximum akinek tényleg 80 alatti az IQ-ja), így a valós választás Orbán és MZP között lesz, ami nagyon veszélyes a fidesznek.


De alapvetően igaz, hogy a fidesznek hatalmas vidéki szavazóbázisa van, így a most következő választás alapvetően egy város vs. vidék + határon túli magyarok választás lesz, amiben nyilván a kisebb létszámú városiak hozzák majd a rövidebbet. De azért reménykedjünk.


Jóérzésű, a hazájáért aggódó és főleg 100-asnál magasabb IQ-jú ember nem szavaz a pörköltszaftos tahóra.

2022. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!