Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt a homofóbo...

Miért gondolják azt a homofóbok, hogy egy LMBTQ+ érzékenyítés órán más is történne, mint egyszerű felvilágosítás?

Figyelt kérdés

Megrontást vizionálnak, holott szimplán elmondják a gyerekeknek, hogy léteznek melegek és rengeteg más nemi identitás is. És ha felfedezik magukban, hogy melegek vagy transzneműek vagy egyéb irányultsághoz tartoznak, akkor azt kifejezhetik a világnak és jogukban áll onnantól olyan emberként élni - persze nem ebben az országban, de az alapvető emberi joguk az ez lenne. Senkire nem erőltetnek rá semmit és nem lesz "kötelező" a melegség.

Ettől miért kell ennyire rettegni?



2022. febr. 19. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Mi az a homofób?
2022. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Én támogatom ezt melegként, mivel bár 30 éves vagyok, de pontosan tudom, hogy magamnak is milyen nehéz volt ez bevallani, hogy én meleg vagyok...


Plusz láttam, hogy utolsó 2 évben a középiskolában, milyen kiközösítést kapott egy lány az osztályomban, akiről kiderült, hogy leszbikus, ha legalább lett volna 1 ilyen foglalkozás középiskolánk elején, akkor talán nem lett volna ez felháborodás...

2022. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Az a homokos máskèpp ?
2022. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
én 2007-2011 között jártam középiskolába és 2007-ig általánosba, és kisvárosban nőttem fel, és nem igaz, hogy valaki azért lesz meleg, hogy menősködjön ezzel, pláne nem egy kisvárosban, ahol ilyenért még inkább kiközösíthetnek... és pl én azért kutattam 18 éves korom előtt önállóan a téma iránt, hogy megtudjak erről valamit, ma ha valaki 18 év alatti, akkor a törvény hatására, valószínűleg ki se adhatnák neki a könyvtárosok vagy könyvesboltosok az ilyen témájú könyveket, az iskola orvosok és szexuális felvilágosításkor nem beszélhetnének arról a tanárok, hogy melegként hogyan kell védekezni...
2022. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Think before you sleep amerikai csatornán nem egyszer mutatott be olyan eseteket a youtuber, ahol az LMBTQ érzékenyítésből valami teljesen más lett, mint amiről szólnia kellene. Gyerekeket győzködtek arról, hogy "menő" másnak lenni és bátorították őket olyan dolgokra, amikről azt se tudják még ezek a gyerekek, hogy micsoda az.


Illetve olyan videót is tudok linkelni, ahol módszeresen a fehér kisgyerekek ellen uszítják az osztályt, mert fehérek.


Én akkor támogatnám ezt, ha hatalmas felelőség is járna vele. Tehát ha az oktató a feladatán túl olyanokat cselekszik, mint amiket rengeteg videóban láthattunk (linkelek, ha tényleg játszani akarja bárki is a hülyét, s azt mondja, hogy ilyen nincs), akkor örökre tiltsák el az oktatásban való részvételtől az illetőt.

2022. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5

Melyikek ezek a videók?

2022. febr. 19. 19:49
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
A melegek és egyéb LMBTQ tagok között népbetegség lassan, hogy hibásan alkalmazzák a homofób kifejezést? Hogy lehettek ennyire buták?
2022. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz homofób alatt? Homofób között is van több fajta, van aki szimplán nem beszél veled, van aki átmegy az utcára, van aki utáltat a szomszédból, a többi szomszéddal, van aki nyíltan az életedre tör. Aki közömbös szimplán csak közömbös és nem érdeklődik se aktívan se passzívan a téma iránt..
2022. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Ennyi erővel mindenki homofób aki nem akar lefeküdni a saját nemével. Kissé paradox az elnevezés.
2022. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Azt se tekintem homofóbnak, én pl melegként nem vagyok transzfób, de volt, hogy egy idősebb transznő, aki nem esett át anyagi és kora miatt a műtéten, próbált engem elcsábítani, udvariasan visszautasítottam, lehet ő megsértődött, de én nem transzfóbiából csináltam, csak ő nem vonzott engem sehogy se...
2022. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!