Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy az...

Támogatnátok azt, hogy az iskolákban inkább németet tanítsanak a gyerekeknek, mint angolt, az angol inkább második idegen nyelv legyen gimiben?

Figyelt kérdés

Szerintem praktikusabb lenne először németül megtanítani őket kiskorukban.


Ennek oka az, hogy az emberek többsége sosem fog kijutni Amerikába vagy Ausztráliába élni vagy dolgozni, most Angliában is Kanada-szerű pontrendszer lett a Brexittel.


Ausztria, Németország, Svájc viszont itt vannak egy köpésre, német nyelvtudással meg olyan ezekbe az országokba menni, mint Magyarország egy másik megyéjébe.


Most, hogy megtörtént a Brexit, valószínűleg egy nagyon erősen Németország-centrikus jövő elé néz az EU, mondhatjuk, hogy Németország lett "a mi USÁ-nk".


A német nyelvtudás annak is a kulcsa, hogy a magyar ne furgonnal szállított kulimunkásnak menjen oda, hanem mondjuk tengerbiológusnak, pilótának, vagy politikusnak.



2022. febr. 19. 20:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem, az angol tudás nem csak angol nyelvű országban hasznos. A világon mindenhol vagy majdnem mindenhol az angol a legfőbb közvetítőnyelv. Az internet használatában is nagy előny az angol tudás. Rengeteg számítógépes program csak angolul van, vagy legalábbis németül nincs. Tetszik, nem tetszik angolul tudni kell. A második idegen nyelvnek nálunk viszont biztosan a német a legjobb választás. A harmadik a francia lenne, de jóval le van maradva hasznosságban a némethez képest.
2022. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

"Az angol amúgy is sokkal könnyebben tanulható nyelv, a némethez szerintem nem árt ha már fejben megvannak a nyelvtani alapok legalább magyarul."


Szerintem az angol nehezebb.

Én németül tanultam először, munkanyelvként is azt használtam sokáig.Később kezdtem el angolt tanulni.


Teljesen logikátlan, anarchikus nyelv.A nyelvtana pedig bonyolultabb a németnél.

2022. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a suliban 4 évig tanultam németet, 4 évig angolt. Szerintem az angol alapszinten jóval könnyebb, magasabb szinteken pedig nagyjából kiegyenlítődik a különbség.
2022. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem,viszont azt igen,hogy németet lehessen tanulni 2.nyelvként már általánosban is.


Én angolt és latint tanultam,mert biosz tagozatosként,a 2.nyelvnek ez volt kötelező.

Pedig a német hasznosabb.

Németország a legjobb választás az EU-ban,Nagy-Britannia nem olyan jó,és már nem is EU tag.

2022. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én multinál dolgozom, sok külföldivel beszélek napi szinten, portugálokkal, szlovákokkal, bolgárokkal, spanyolokkal stb. Mindegyikkel az angol a közvetítő nyelv, szóval azt muszáj ma már megtanulni.

Abban igazad van, hogy a német a földrajzi elhelyezkedésünk miatt nekünk fontos lenne. Gimikben általában a német a 2. idegen nyelv. De sajnos kevés ember jut el odáig, hogy 2 nyelven is megtanuljon, a magyar lakosság nagyon rossz az idegen nyelvek tanulásában. A nyelvtanítás az iskolákban még mindig leragadt ott, hogy van 15-20 gyerek (még csoportbontásban is), aztán elolvassuk mi van a tankönyvben, majd szódolgozat. Soha nem lesz ebből működő nyelvtudás.

Egyébként volt pár éve ötlet, hogy a német legyen az első idegen nyelv, méghozzá azért, mert sokkal nehezebb, mint az angol, és ha valaki angol után kezdi el, akkor nagyon nagy ellenállásba szoktak ütközni a tanárok. A német után általában elég könnyen meg szokták tanulni az angolt, mivel kezdetben a kiejtés gond, de utána már könnyű, mivel a nyelvtana az kb. a 3 éves gyerek szintjén leragadt. Viszont ezt elvetették, azért, mert általában tényleg csak egy nyelv megtanulására szokott kapacitás lenni, és akkor az inkább legyen az angol.

2022. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%
Én azt támogatnám, hogy a tanuló maga választhassa meg még azt is, hogy óhajt-e egyáltalán idegen nyelvet tanulni vagy sem, - nem hogy ha igen, akkor milyent. Kicsit cikinek tartom, hogy a tanulmányi intézményekből kikerülők úgy makognak több nyelven, hogy a saját anyanyelvük írott és beszélt formátumával, követelményeivel, alkalmazásával nincsenek tisztában.
2022. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem támogatom, az én szakmámban angol nélkül nem boldogulsz. Németül tanítottak középiskolában, de nem állt rá a gondolkodásmódom, tudom, hogy hasznos lenne, de semmi érzékem a némethez. Szívesebben tanultam volna mondjuk olaszt vagy franciát második nyelvnek, de csak német volt. Angolul mai napig olvasok regényeket is, pedig már a diplomám is több, mint 10 éves.
2022. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
Csak abban értek egyet, hogy ha valakinek fontos a német és az angol is, akkor a német nyelvvel kezdje, mert ha angolul kezdi a német nyelv szenvedés lesz.
2022. febr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem vagy-vagy alapon kéne, hanem mindkettőt tanítani. Én Németországban élek, de ahol most dolgozom, ott az angol a fő kommunikációs nyelv és felnőtt fejjel munka mellett nem olyan egyszerű tanulni. Nyilván nem lehetetlen, de azért ha élni is szeretne mellette az ember, akkor húzós.
2022. febr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Én tanultam mindkettőt gimiben, sőt, általánosban is a németet óraszinten, angolt szakkörön. Gimiben haladó németes és kezdő angolos lettem, de két év után kértem a cserét, mert egyszerűen nem éreztem, hogy tudnám bármire használni a németet, míg az angolt igen.

Angol nyelven rengeteg szakmai szöveg van (több, mint németül, és a német szövegek gyakrabban le vannak fordítva angolra, mint az angol németre) természettudományi tárgyakból. Angol-magyar szakfordító lettem. Dolgoztam egy német cégnek is úgy, hogy azóta sok németet elfelejtettem (sajnos, mert egyébként szerintem szép nyelv), de a cégen belül is az angol volt a fő nyelv, hiába németország közepén volt a cég.

Most egy magyar multinál dolgozom, itt is az angol az alapnyelv, hiába dolgozunk német, holland, kínai, szlovák ügyfelekkel.

Szoftverek mind angol alappal készülnek, nem némettel.

A 21 század technológiái közül az angol nyelvből vettünk át rengeteg kifejezést, így azok is könnyebben boldogulnak az ezekhez kapcsolódó szövegekkel, akik nem igazán beszélnek angolul. Ha németül beszélnének, nem biztos, hogy az segítene.

2022. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!