Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek megint este 6...

A budapestiek megint este 6 után állnak majd sorba a választáshoz?

Figyelt kérdés
Hogy hőbörögni is lehessen a "méltatlan körülmények" miatt, megint nem lesznek képesek este 6 előtt elmenni?

2022. febr. 20. 18:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te nem kicsit vagy ostoba. Én több mint tízszer voltam eddig szavazatszámláló Budapesten, és bizony nem sűrűn kígyóztak a sorok este hat után sem, inkább viszonylag egyenletes jelentkezést tapasztaltam. Persze délután, este egy KICSIT többen jönnek, de ez természetes, hiszen vasárnap van a szavazás, és szeretik az emberek a vasárnapot kiélvezni. De olyat nem tapasztaltam soha, hogy nem tudtunk percre pontosan termet zárni, mert állt a sor.


Szavazatszámlálási feladatok meg akkor kezdődik el, amikor bezárják a termet, és akkor már senki nem jöhet be, hogy bocs, elkéstem, lécci fogadjatok még.


Lehet, hogy egy-két ilyen eset van, és akkor arról az egy-két esetről nyilván beszámol a híradó, de akkor sem az az általános, és azt kell nézni, hogy a több mint ezer szavazókörből hány ilyen van.


Budapesten nyilván nagyobb a szavazóhajlandóság, mint máshol, egy szavazókörben többen szavaznak, és ezért jóval tovább tart a szavazatszámlálás, a jegyzőkönyvek leadása stb. szintén rohadt nehéz, mert nagy a népsűrűség, ezért sok szavazókör van és nagy a tülekedés a jegyzőkönyv és az urna leadásakor.

2022. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11-es vagyok.

Még annyival egészíteném ki, hogy vannak olyan személyek, akik lakóhelyüktől távol vannak jelen, és ezért kérik, hogy helyben szavazhassanak.

Na ezekből valóban Budapesten vannak sokan, mert sok vidéki lakó tartózkodik Budapesten, így miattuk van a hatalmas sor.


Tehát fordítva sült el a puska: a budapestieket próbáltad lejáratni, miközben általánosságban Budapesten szavazó vidékiekről van szó. :)


Szóval leülhetsz, egyes. Ostobaságból viszont jeles.

2022. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

És én azért nem találkoztam ezzel, mert olyan szavazókörben voltam, ahol nem kezeltek átjelentkezőket. Az átjelentkezős helyek viszont valóban katasztrófálisak, de nem is csoda, hiszen nem úgy megy, hogy előkapják a legfelső szavazólapot a tömbből, lepecsételik, és átadják, hanem kiguberálják az átjelentkező lakcíme alapján járó OEVK-s szavazólapot. Tudod: 106 körzetből a megfelelőt, ezt ellenjegyzik, hogy kizárják a tévedést, stb. csak a pártlistást adják egyszerűen gyorsan. Ja és ebben a sorban állnak pluszban a lakcímnélküliek is, ha szavazni akarnak.


Azt ugye elismered, hogy budapestiek tömegével nem jelenkeznek át szavazni egy konkrét vidéki szavazókörbe, hogy Budapesti jelőltjükre szavazhassanak?


Szóval a kérdéseddel a vidékieket és a hajléktalanokat kellett volna megszólítanod.

És esetleg rákérdezni, hogy miért vannak hosszú sorok egyes helyeken, mikor máshol nincsenek.

2022. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Különben az lenne a megoldás, hogy - figyelembe véve a legutóbbi két ogy. választás részvételi adatait, megfelelő mennyiségű szavazatszámláló munkatársat, és urnát bocsátanék az ilyen szavazókörök rendelkezésére.



És - magától értetődően - 19 órakor az egyik tag odaállna a sor végére, és elküldené a később érkezőket a F.R.A.N.C.-ba."


19 után érkezők nem állhatnak sorba.

VISZONT az átjelentkezők sora miatt nem zárhatják a termet, és így a teremben más szavazókörben lévők sem kezdhetik el a szavazatszámlálást.

Részegoldás az lenne, ha azok bizottságilag összepakolnának, és egy külön terembe mennének minden cuccal szavazatot számolni, de ez se 100%.


Abban bizonytalan vagyok, hogy eddig az átjelentkezők esetében a pártlistás szavazatokat helyben számolták-e, vagy azokat is küldték a helyi EVK-ba. Mostantól azonban egy borítékba KELL tenni mindent, és viszik a helyi EVK-ba számolni, tehát az országos listás számokat sem ismerjük meg éjfélig.


És mondom: nem csak arról van szó, hogy a szavazókörök mikor zárnak, mi is 7-kor zártunk, és bocs, tényleg nem emlékszem, hogy mikorra végeztünk, de a jegyzőkönyv leadására kellett nagyon sokat várni az önkormányzatban és csak utána történik meg az, hogy onnan közlik az eredményeket a nemzeti választási irodának, és azok meg közlik az eredményeket az MTI-nek, vagy nyilvános sajtótájékoztatón.


Természetesen azok a pártok, akik delegáltakat küldenek, már sokkal hamarabb tudják a nem nyilvános eredményt, hiszen a delegáltak a szavazókörök eredményeit egyből küldik a pártjuknak.


Hozzátartozik az is, hogy Orbán alakította azt a választási rendszert, hogy ennyi párt legyen, ami iszonyatosan megnehezíti a szavazatszámlálást. Tehát a kamupártok miatt is szívás van.

2022. febr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tovább gondolva: Megoldás egyébként az lenne, ha Budapesten az átjelentkezőket teljesen külön fogadnák, városi szinten lenne 2-3 másik épület, és nem keverednének a helyi szavazókkal, itt pedig külön sorok lennének minden megyére és a lakcímnélkülieknek.


Szólj Orbánnak, hogy ezt csinálja, és máris könnyebb lenne a helyzet.


Amúgy meg ha nem bírod a gyűrődést, ne foglalkozz vele, feküdj le aludni, vagy csajozz, és majd megtudod az eredményt másnap reggel. Úgyis négy évig tapasztalod, azon az egy-két órán semmi nem múlik.

2022. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!