Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki szavazók. Mennyire...

Ellenzéki szavazók. Mennyire tartjátok hitelesnek Márky-Zay Pétert?

Figyelt kérdés
Abban biztos vagyok, hogy FIDESZ kétharmadot tovább nem szeretnék. De jelenleg Márky nem győzött meg, hogy egy erős hiteles miniszterelnök jelölt, akire rábíznám az országot. Próbáljatok meggyőzni, hogy megérdemli a szavazatomat!

2022. febr. 23. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Hatalma nem sok lenne, szóval max akkor tudsz rá szavazni, ha az egyéni körzetében lakó vagy.
2022. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pontosítok. Jelenleg a Magyar Kétfarkú Kutya Pártra gondolnék szavazni, és nem az Ellenzéki Összefogásra. Győzzetek meg, hogy jobb ötlet, ha az Ellenzéki Összefogásra szavazok.
2022. febr. 23. 21:27
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Érdemes rá szavazni. Odamenne Putyinhoz is, mint egy veszett pitbull és kiosztaná. Aztán kiküldené a magyar katonákat Ukrajnába. Gázt is intézné, ugyanilyen áron. Minimum bér lenne mindenkinek, dolgozni se kéne. Tanároknak 50%-os béremelés azonnal + ameddig csak kell növelné. Mindenki IS jobban keresne. Szóval megéri rá szavazni, intézné rendesen a dolgokat.
2022. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Mert a fidesz tönkrevágja az országot, ezt meg kell állítanunk. És az összefogás az egyetlen esélyes legyőzni a fideszt. MZP-re meg nem tudsz szavazni, ő csak egy ember az összefogásból, ezt fogd fel végre. Nem MZP egyeduralom lesz, ha ők nyernek.
2022. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

#3:

MZP továbbra sem mondott ilyet, hogy kiküldené a magyar katonákat Ukrajnába.🤦

2022. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 crudy ***** válasza:
82%

Sokakat hallok, hogy MKKP-re szavaznak.


Tegyük fel, hogy elégedetlen vagy a jelenlegi rendszerrel és azt szeretnéd, hogy ne a fidesz legyen a következő kormányon. Ha matematikai esélyt adunk a három opciónak, fidesz, összefogás és kutyák akkor a rengeteg változót is figyelmen kívül hagyva tudott, hogy a legkevesebb esélye a kutyapártnak van. De te mégis rá szavazól így, az esélyét sem adod meg annak, hogy ne a fidesz kerüljön hatalomra, akit elvileg, már nem szeretnél.


Hogy jó lesz e az ellenzék kormánya, ha egyáltalán lesz, azt nem tudom. Az biztos, hogy a fidesz korruptságához nem mérhető.


Én sem vagyok elégedett Mári-Zay Péterrel. De az emberek mintha egy jézust várnának, de ha nem jön addig jó lesz Orbán. Próbáljuk meg elfelejteni, hogy egyáltalán létezik tökéletes politikus vagy akár ember. Bárki lesz a következő miniszterelnök lesznek hibái. MZP-nek is vannak. Nekem egyelőre megnyerő a közgazdasági és a mérnöki diploma. A külföldi munkatapasztalat. A szakértői kormány. A szakemberek akik körülveszik, pl Bot-Péter Ákos. A maximális mandátum. Abban viszont biztos vagyok, hogy a fideszes pénz szórás és korrupció már túl sok. Szja visszatérítés? Nagyon okos volt. Sehonnan nem fog hiányozni ez a pénz. A babaváró és csok nem egy rossz ötlet, az, hogy miből fognak ezek a babák és gyerekek majd házat vagy lakást venni, már nem számít.


Hogy olyan kormányra van e szükség amit MZP visz, azt nem tudom. De biztos, hogy nem olyanra mint amilyen Orbán visz.


Ez az én szubjektív véleményem.

2022. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a Kutyák nem fognak kormányt alakítani, a bejutás is necces náluk. Amiben biztos vagyok, hogy FIDESZ kétharmadot nem szeretnék. Azt nem tudom, hogy FIDESZ kormányt szeretnék-e, vagy Ellenzéki Összefogás kormányt. Most próbálok érveket gyűjteni, és az alapján tájékozódni.
2022. febr. 23. 21:51
 8/17 A kérdező kommentje:
Illetve az érvek alapján dönteni.
2022. febr. 23. 21:51
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, én is sokat gondolkodom ezen, (dettó kétfarkúra szavaznék). MZP lehet csak 4 év múlva lenne alkalmas elnöknek, egyrészt addigra lenne ideje kimutatni a foga fehérjét, másrészt Orbán még mindig jobb, mint Gyurcsány.
2022. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kutyapárti szavazás elszánás lehet, hogy akadályozva lesz.

Igaz, hogy még van szűk 42 és egy negyed óra az ajánlóívek leadásáig, de a Nemzeti Választási Iroda ma 21 órai adatai szerint csak 49 MKKP jelölt van nyilvántartásba véve.

Vagyis, a jelenlegi állás szerint csak azok szavazhatnak egyéni jelöltjükre, akiknek a lakóhelye annak a 49 OEVK-nak a területén van, ahol indulhat jelöltjük. Az országos listaállítástól (legalább 71 nyilvántartásba vett jelölt) távol vannak. És van 8 jelöltjük, akik nyilvántartásba vétele el lett utasítva, törölve lettek.

(Ugyanakkor az ellenzéki összefogás, a Fidesz-KDNP, a Gattyán párt, a Mi Hazánk, a Gödény párt már rendelkezik országos listaállításhoz kellő számú nyilvántartásba vett jelölttel, kellő területi eloszlásban. A Mi Hazánk már nyilvántartásba is vetette az országos listáját.)

2022. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!