Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy tanúvallomás szerint a...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Egy tanúvallomás szerint a 2006-os eseményeknél éles fegyverek (lőszerekkel) voltak őrizetlenül hagyva nyitott mikrobuszokon. Véletlenül történhetett?

Figyelt kérdés

Mit érdemel az, aki így elősegít egy fegyveres vérengzést?

A Hír TV-ben láttam.


2010. szept. 12. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

igen véletlenül történt!

azért az elég gáz lett volna, ha saját maguk adják a fegyvert az emberek kezébe

2010. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
jaaa, hogy a Hír TV-bnem láttad??? akkor má' értem :DDDDD
2010. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Ez annyira nonszensz... Hazament a raktáros mert nem volt készenlét, a kulcs meg nála volt. Ha ebben az országban valóban kitör egyszer valamilyen forradalom, akkor vajon lesz készenlét? Annak a raktárosnak vajon nem lehetett volna telefonálni, esetleg megjelenni nála rendőrautóval abban a helyzetben? Meg mi az, hogy nincs egy rendőrségi raktárhoz pótkulcs, amit oéldául ebben a helyzetben használni lehetett volna? Legrosszabb esetben feltörni...


Annyira de annyira, egyre látványosabban az derül ki, hogy ún "csőcseléket" szándékosan hagyták rombolni, pusztítani, esetleg még bátorították is őket. A későbbiekben persze meg kellett mutatni, hogy van itt "erő", szemkilövés, emberek agyonverése stb.

Okot is kéne ugye mondani? Abban a politikai helyzetben kellettek ezek az események, amiről lehet beszélni a híradóban, lehet írni az újságban, lehet beszélgetniük az embereknek egymás közt. Különben mi lett volna az egyetlen téma? A kormány hazugságai. Figyelemelterelés, ez volt a történtek oka.

2010. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Lassan kiderül, hogy nem is az a bűnös, aki közterületen eszeveszetten ordít, rongál, gyújtogat, dobálózik, hanem egyrészt az, aki hagyja (mert nincsen kalap a fején), másrészt pedig az, aki tesz ellene (mert van rajta kalap).


Narancsköztársaság, 2010. Gratulálok.

2010. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tetszetős, amit a 10.48-as válaszoló ír, mert jól fogalmazott, és van egy zárt belső logikája. Ennek ellenére ebben a formában nem merném megerősíteni a válaszát. Én ismerem valamennyire ezeket az apparátusokat, és tudom, hogy tényleg vannak elképesztő, komédiába illő hibák rendszeresen, csak ritkán van ilyen látványos következményük. Az ilyen töketlenkedés egyáltalán nem lenne egyedi eset a rendőrségnél, ahol, hogy mást ne mondjak, tökig kopott gumival küldenek ki esős időben egy járőrt, aki szóban és írásban is jelentette többször, hogy így nem lehet közlekedni. Ja, és ő ellenőrzi más közlekedők felszereltségét.


Visszatérve a mi sztorinkhoz, kizárni se tudom, amit a 10.48-as gondol, mert végül is a logika tényleg inkább ezt diktálja. Ha az esemény teljes lefolyását nézzük, túl sok az olyan jel, ami a tudatos áldozatprodukálást teszi valószínűvé. De e mellett bőven volt vagy lehetett egyszerű rutin szerencsétlenkedés, hozzá nem értés is. Maradjunk talán abban, hogy mindkét elem szerepet játszott, és én akár el is hiszem, hogy valakinek azon az estén nem volt meg a kulcsa, és eszébe se jutott, hogy honnan is szerezhetné meg. Az minden esetre nagy szerencsénk, és a tömeg ilyen szempontból visszafogott magatartásán múlt, hogy nagyobb baj nem lett. Én ott voltam, láttam, hogy hogy csak rombolni akarnak, de ölni nem.

2010. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fakepofa ***** válasza:
100%
igen pl: mikor az egyik tüntető kimenekítette a rendőrt azzal a mondattal hogy: magyar rendőr velünk van
2010. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
En 2 db hidronbombat es 4 db atomtöltetű hülye tüntetőt is lattam,kar hogy nen lőttek szet a seggüket!
2010. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!