Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy a háború miatt már...

Most hogy a háború miatt már nincsen covid, elképzelhető hogy vége van a háborúnak akkor vissza fog térni és hallunk róla újra?

Figyelt kérdés
2022. márc. 1. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Most is van kovid.

Nálad talán visszavontak bármiféle kormányzati intézkedést? Mert nálam, ebben az országban nem.

2022. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De az igazi COVID az az amikor hallunk is róla. Egyébként a zárt térben maszkon kívül nincsen semmi.


Oltási akciókat sem hallom már sehol hogy ösztönöznek az embereket hogy menjenek oltakozni mert meghalnak különben. Esetszámokról sincs hír. Ez így nem rendes COVID járvány.

2022. márc. 1. 10:15
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

4 napja volt oltási akció, mit akarsz még?

Ugyanannyit szerepel a médiában most is, mint 2 hete. csak a háború kicsit hangsúlyosabban jeleneik meg mellette - mert háború 6 napja van, kovid meg 2 éve.

2022. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kovidban elvileg sokkal sokkal többen halnak meg mint ahány katona.


És nem szerepel ugyanúgy a médiában. Konkrétan mióta háború van nem jön velem szemben sehol kovid hír.

Kizárólag háború. (sajnos)

2022. márc. 1. 10:24
 5/15 A kérdező kommentje:
De abban igazat adok neked hogy az is közre játszik a dologban hogy a háború újdonság a kovid meg már szakállas. Így nyilván ha a kovid is valós veszély egy rövid ideig akkor is több háborús hír lesz. Csak ez nem minden.
2022. márc. 1. 10:26
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Igen, feltűnt nekem is, eltűnt a vírus. Elmenekült Putyin elől még az is... Minden a média hírverési erején múlik. Ami nincs a médiában, az nincs is, amit a médiában túltolnak, attól az emberek rettegnek.
2022. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát mi covidosan vagyunk itthon és a sok háborús hír alatt azért ott vannak a napi esetszámok is. Értelemszerűen a vezetőhírek azok, amelyek mindenkit érdekelnek és jelenleg a szomszédos országban zajló háború izgibb, mint a járvány.
2022. márc. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem töröld ki a sütijeidet.
2022. márc. 1. 11:56
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha szerinted csak az van, amit az általános hírcsatornák előtérben tartanak, akkor én egy olyan településen élek, ami nincs is, nem is volt, mert sosem olvastam, hallottam róla egyik hírcsatornán sem.

A koronavírussal, oltással foglalkozó tájékoztató oldalak ugyanúgy nyilvánosak és ugyanúgy folyamatosan frissülnek, mit évek óta eddig is.

Hogy az általad olvasott helyeken nem a vezető hír a napi koronavírusos halottszám, attól még van róla tájékoztatás. Csak most nincs huhogás miatta, például, itt a Gy. k.-n sem. A koronavírusosnak nyilvánított halottak éves száma negyede a 40 év óta évente daganatos betegségben elhunytak, vagy nyolcada az ennyi idő óta évente keringési betegségekben elhunytaknak. Csak nem volt róluk napi tudósítás, és az ilyen tájékozottak, mint te, kérdező, nem is tudják. Csak a koronavírus tájékoztatást hiányolják.

2022. márc. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Ha szerinted csak az van, amit az általános hírcsatornák előtérben tartanak, akkor én egy olyan településen élek, ami nincs is, nem is volt, mert sosem olvastam, hallottam róla egyik hírcsatornán sem."



Cimbora! Most tényleg ezzel érvelünk? Azt mondod olyan ostoba vagyok hogy ha egy hírcsatornán sem hallottam még pl Apácatorna nevű településről akkor nyilván azt sem hinném el hiába mondaná nekem valaki hogy ő Apácatornán él? Tényleg itt tartunk? Egyébként meg már a saját bugyuta érvelésed is ellentmondásos hiszen ezen analógia mentén mivel már nem hallok kovid híreket ezért már nem is kellene tudnom hogy valaha is volt kovid és egyáltalán létezett.



"A koronavírussal, oltással foglalkozó tájékoztató oldalak ugyanúgy nyilvánosak és ugyanúgy folyamatosan frissülnek, mit évek óta eddig is."


Persze hogy frissülnek és nyilvánosak. Ha rákeresek és megnézem őket, látom hogy ott van igen, nem törölték őket. De mikor állítottam ilyent hogy ha ezekre az oldalakra magam rákeresek akkor nem találom meg őket?

Annyit állítok hogy nincsen róla hír amit a pofámba bhasznak nap mint nap a rádióban(akár kormány által fizetett közérdekű közleményben), emailben, youtube reklámban, híradóban, újságban. Kussolás van. Igen, itt gyk-n sem téma.


"A koronavírusosnak nyilvánított halottak éves száma negyede a 40 év óta évente daganatos betegségben elhunytak, vagy nyolcada az ennyi idő óta évente keringési betegségekben elhunytaknak."


Most ezt úgy írod, mintha én nem tudnám.


"Csak nem volt róluk napi tudósítás, és az ilyen tájékozottak, mint te, kérdező, nem is tudják. Csak a koronavírus tájékoztatást hiányolják."


Nem tudom tudsz-e annyira absztrakt módon gondolkozni hogy kihámozd a kérdésből és a kommenteimből hogy én aztán tényleg nem hiányolom a koronavírus tájékoztatást és nem is szeretném ha újra lenne.

Ami nekem problémát okoz az az hogy a kormány a saját maga által generált valóságban sem hajlandó benne maradni és kitartani. Amint jön egy érdekesebb hír amiben lehet a pátoszos megmentő szerepében tetszelegni és azzal ezzel járó politikai like-okat learatni akkor "érdekes" módon egyből nem kell kovidról tájékoztatni és az emberek arcába tolni 24/7.

És ilyenkor fogalmazódik meg bennem a kérdés hogy akkor ez csodával határos módon most oldódott meg épp és ezért nem kell már tolni, vagy már korrábban sem lett volna indokolt csak mesterségesen porondon volt tartva és amint jött egy húsba vágóbb, egy érvényesebb, egy "érdekesebb" esemény akkor ami előtte volt az kuka.

2022. márc. 1. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!