Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A polgári jobboldali Fidesz...

A polgári jobboldali Fidesz szimpatizánsokat nem zavarja, hogy a Fidesz egyre inkább eltolódik kommunista irányba?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy sokan elfogultak és nem látják, vagy nem akarják látni ezt az eltolódást. Aki mégis észrevette, azt nem zavarja?

2022. márc. 9. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Csak visszatérnek oda ahonnan indultak...
2022. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem, mivel nincs szó semmiféle kommunizmusról. Persze az álbalodlal számára megdöbbentő lehet, hogy egy kormány mutat szociális érzékenységet ott is, ahol neki nem sikerült.
2022. márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2: Nem vagyok baloldali, mindemellet a kormány próbálja folyamatosan baloldalinak beskatulyázni az egyébként sokszínű ellenzéket. Így értelmezhetetlen ez az álbaloldali jelző.

Én sem azt mondtam, hogy kommunizmus van, hanem hogy elindultunk egy ilyen irányba. Volt azért nem egy olyan intézkedés is, ami a szociális érzékenységen már túlmutatott. Az sem baj, ha téged ez nem zavar. Nekem az első Orbán kormány szimpatikus volt, akkor még nyoma sem volt hasonló intézkedéseknek. Elsősorban azoktól is kérdezném, akik szintén azzal a kormánnyal szimpatizáltak, hogy hasonlóképpen mások nem csalódtak bennük emiatt?

2022. márc. 9. 10:51
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Éljen Kádár János! Éljen a magyar Népköztársaság!
2022. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Hiába erőlködsz, a Fidesz most népszerűbb mint 4 éve, vagy 20 éve, szóval nem, aligha zavarnak sok embert ezek a szociális érzékenységet mutató intézkedések.
2022. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5: Tudom, hogy népszerűbb, de nem ez volt a kérdés. Mivel erőlködöm? Nyilván nem ez a kérdés fogja lecsökkenteni a Fidesz népszerűségét, nem ez volt a célom vele.

Nálad elfogulatlanabb válaszolókra lennék kíváncsi.

2022. márc. 9. 11:01
 7/18 tobas ***** válasza:
100%

Most a napelem pályázat és a fiatalok SZJA kedvezményén kívül milyen szociálisan érzékeny intézkedések voltak? Megjegyzem, a mindenkinek járó támogatás vagy kedvezményből pont a szociális rész hiányzik.


Kérdező, ha visszagondolsz a korábbi választásokra, sajnos ez kell a magyar népnek, az állam majd kifizeti, mert végtelen pénzeszsák, úgy akarunk jóléti államot teremteni, hogy közben keveset teszünk be. A jövő pedig nem számít, csak ma jóléte.

2022. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én Fidesz-szimpatizáns vagyok, és egyáltalán nem zavarnak a kormány "kommunista" intézkedései. Igazából szerintem tök felesleges az ilyen jellegű kategorizálás, hogy jobb- vagy baloldal, mert Magyarországon legalábbis sokat nem jelent, hogy ki hogyan aposztrofálja magát. Az MSZP ugye egy baloldali párt lenne, mégis a Fideszre sokkal inkább jellemzők a szociális intézkedések. Emellett mindent is privatizáltak, a Fidesz meg hatalomra jutáskor igyekezett visszavásárolni az államnak azt, amit a ballibsik elkótyavetyéltek. Így vásárolta vissza a MOL-ban is a részesedését az oroszoktól. Most azért eléggé bajban lennénk, ha még mindig lenne részesedése az oroszoknak a MOL-ban. Repteret is akart vásárolni, csak hát ugye közbejött most a háború miatti gazdasági visszaesés, nem biztos, hogy abból lesz valami. Én azt tapasztaltam mindig is, hogy a Fidesz-kormány olyan intézkedéseket hoz, amik jók az országnak (az ország biztonságát szolgálják), a gazdaságnak, és az emberek többségének is (tandíj eltörlése, rezsicsökkentés, adóvisszatérítés, stb). A ballibsi (vagy nevezzük akárminek őket) kormányok meg mindent is kiárusítottak, megszorítottak (privatizáció, tandíj, vizitdíj stb). Szóval nevezhetjük akárminek ezeket az irányzatokat, én nem jobb- vagy baloldal mellett vagyok elkötelezett, hanem az Orbán-kormány intézkedéseinek többsége tetszik, mindegy, hogy kommunistának vagy minek tartja valaki.
2022. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8: Ok, ne kategorizáljunk szerintem se, de akkor erről szólj a Fidesznek is, akinek minden második mondatában megjelenik a másik baloldalizása.
2022. márc. 31. 20:02
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem MZP is nyomatja a kategorizálást, hogy ő jobboldali, egy baloldali összefogás élén (legalábbis régebben valami ilyesmit hangsúlyozott).

Egyébként a pártok többsége magát definiálja baloldaliként vagy balközépként (DK, MSZP, Párbeszéd, LMP).

2022. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!