Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok ezen a nyáron sem...

A magyarok ezen a nyáron sem fognak otthon zöldséget termeszteni a kertben?

Figyelt kérdés

Az élelmiszerárak elszállóban, a műtrágyát már nem lehet Oroszo-ból exportálni, itthon is leállt a Nitrogénművek, nyárra ha így haladunk, 1 kg uborka vagy paradicsom is ezer forint lesz szezonban.


Sok kertes házban van felszabadítható gyepes terület, fúrott kút, de egyébként lehet bizonyos zöldségeket cserépben is nevelni, ha mindenki legalább pár drágább zöldségfélét megtermelne otthon, mindenki, akinek kertje van, akkor egyrészt nem kellene rá költenie, másrészt nem szorulnánk drága importzöldségekre, harmadrészt a kereslet csökkenése fékezhetné kicsit a zöldségárakat, hosszú távon másra is fel lehetne használni a termőterületeket.


Most ugye mindenki sír, jajgat, hogy milyen drága lesz minden, de miért van az az érzésem, hogy még így sem fogják az emberek kezükbe fogni az ásót, kapát, vetőmagot és legalább a paradicsomot, paprikát, cukkinit megtermelni maguknak (direkt igénytelen növényeket mondtam).



2022. márc. 9. 14:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Mert nem éri meg.

Ugyanúgy drágább lesz termelni is

2022. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Én fogok, már ganéj szétszórva csak bekell ásózni és termékeny talajom lesz!
2022. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Pedig jó lenne.
2022. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha gondoztál már bármilyen növényt, akkor tudod, hogy nem csak annyi, hogy elásod. Védeni kell a kártevőktől pédául, öntözni, műtrágyázni a földet, ha szükséges, folyamatosan munka van vele.


Ha nem kellene foglalkozni vele, akkor nyilván többen csinálnák, hogy elültetik, aztán leszedik, ha megérik, de foglalkozni kell is vele, munkát igényel.

2022. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Kertes házban mondjuk rohadtul nem kell műtrágyázni, sima komposzt bőven elég.

Zöldséget termeszteni pedig kicsiben nem gazdaságos. A legtöbb ember ugyanis nagybonalúan nem számolja bele a munkaköltséget, deha a normál állásod óradíját veszed, akkor durván rosszabbul jársz, mintha boltban vennél zöldséget. Termeszteni akkor éri meg, ha nagy tételben csinálod gépesítve, vagy simán bio zöldséget akarsz.

2022. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy termelnék valamennyit, már csak kedvtelésből, de még erkélyem sincs, nemhogy kertem.
2022. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Így van még ha valaki minimálbérért dolgozna a zöldség termesztés helyett, akkor is jobban járna ha dolgozna. Annyira nem éri meg
2022. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Hát öregem, nekem hatalmas portám van, 2 telek, 1 nagy családi házzal, rengeteg helyem lenne, csak időm meg energiám nincs rá.

Heti 80 órákat dolgozok, 1 szabadnappal...

2022. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Olyan xar a forint 90% nem tudna magot/palántát venni és akkor se biztos lesz belőle valami.


De a hülye kérdésedre reagálva: Ebben az évben sem fognak ipone-t gyártani a garázsba?

2022. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Hobbiból szoktam termeszteni némi paradicsomot, paprikát, uborkát, salátát stb. Rohadt sok munka van pár tő paradicsommal is... Ráadásul tavaly a poloskák is megszállták, a kelbimbót meg a tetvek. Ment a kukába.
2022. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!