Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orosz földgáz importja helyett...

Orosz földgáz importja helyett miért erre költött a drága látos kormányunk a kormányzásuk 12 éve alatt?

Figyelt kérdés
[link]

2022. márc. 11. 13:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Jobb függővé tenni az országot rövid távon 100 évre, mint egy egy hosszútávon megtérülő beruházásba befektetni? Ez fura... pedig hidd el, én pl szeretnék olyan országba élni, ahol mondjuk én ha házat szeretnék építeni, akkor mondjuk olyan házat építenék, amely teljesen fenntartja magát, pl nem kellene engedélyt kérnem, hogy nem akarok áramellátásra rákapcsolódni, hanem szélerőművet és napelemeket és napkollektorokat építenék, plusz alapvetően olyan házat, ahonnan nem illan el a hő a nyilászzárókon és falakon keresztül, vagyis passzív házat.. plusz a hőt is földből nyerném... így max én járnék rosszul, hiszen én fektetnék be, az állam meg nem kellene, hogy beleszóljon, hogy én hogyan képzelem el...
2022. márc. 11. 14:01
 12/26 anonim ***** válasza:
#10 Izland ha jól tudom megcsinálta
2022. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Erről a cikkről azok az műhelyben fusizó mindent megváltó meg nem értett zsenik jutnak az eszembe akik már százszor megalkották az autót amely két kávéskanál benzinnel elmegy Győrből Miskolcra.

Igaz hogy a nagy autógyárak milliárdokat költenek motor fejlesztésre de Józsi bácsi a hátsó kertben jobban tudja és megoldotta. De a találmánya nem kell szinte senkinek.


Itt mindenki hülye csak a cikk író helikopter. Valami oka biztosan van, hogy a fél világ még nem ezt a technológiát használja, de egy hatásvadász cikk írásához pont jó a téma.

2022. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

#11

Honnan veszed, hogy megtérülne? Elméletben szépen hangzik, gyakorlatban pedig amiatt, mert nincs mondjuk egy cég (mint pl. az atomerőművek esetén), aki jön, jól bevállt módszerekkel épít, üzembe helyez és garantálja azt, hogy megtérül a projekt, emiatt ez nem több egy eszmefuttatásnál. Lehet pénzt beleölni ebbe, de kicsiben kell kezdeni és nem a világ megváltása kell legyen az ígéret már a legelső lépésben.

2022. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Nézz szét a világban, Izlandon és Új-Zélandon pl vígan megoldották, de ott más is szemléletmód....
2022. márc. 11. 14:11
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Mit oldottak meg Izlandon ? Egy vulkán teteján ülnek, mindenhol forró víz jön fel. Nem talajvízből próbálnak kivonni egy kis hőt.
2022. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#12

300 000 ember számára, nálunk 33x ekkora projektről van szó. Másfelől, ott a a geotermikus energia könnyebben hozzáférhető, mint nálunk (vulkánok...). Javíts ki, ha tévedek, de nincs olyan vállalat, aki ezt megcsinálná nekünk is x% profitért cserébe, mint az atomerőműveket. Nincs kitől kérni az üzleti tervet, a megvalósíthatósági tanulmányt stb... stb...

2022. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

#15/17


S idejönnének az Izlandi szakemberek, s mondanák, hogy vezessük őket a vulkánokhoz, mert ők csak azon tudnak ilyet csinálni 😂.

2022. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
És vajon hogyan lehetne a geotermikus fűtés kiépítéséből évtizedeken át folyamatosan lopni ki a milliárdokat? Azt megépíted, aztán csak termeli a pénzt, alig kell karbantartani.
2022. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Csak szólok, van Magyarországon működő geotermikus erőmű.
2022. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!