Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért folytatja...

A kormány miért folytatja tovább a hazaárulást azzal, hogy a külföldi személyautósoknak továbbra sem kell piaci árat fizetniük az adófizetők kárára, az üzemanyagért?

Figyelt kérdés
2022. márc. 12. 00:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
2022. márc. 14. 01:03
 12/14 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy egészen május végéig kellett erre várni a kormánynak:

[link]

2022. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt nem tudom, ki és, hogy fogja ellenőrizni, merthogy a benzinkutasoknak nem lesz erre kapacitása az tuti, a rendszert sem hinném, hogy át lehet egyik pillanatról a másikra állitani, hogy egy termékre két különböző árat számoljon manuálisan.
2022. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Na szerencsére, megértük ezt is, nagyon itt volt az ideje. Szinte tudtam hogy így fog történni, ahogy a 7-es,10-es válaszomban is említettem.

Az ellenőrzés elméletileg a forgalmi alapján történik. Gyakorlatilag pedig a legtöbb pénztárból tiszta rálátás van a kocsikra, a külföldi rendszám egyszerűen kiszúrható. Nem utolsósorban pedig a pénznemből is elég jól elkülöníthető.

Egy termékre két ár számítása pedig a mai számítógépes fejlettségi szinten nem okozhat lényeges nehézséget. Az első egy-két hét biztosan szokatlan lesz, de a benzinkutak szerintem rendelkeznek annyi rutinnal, hogy gördülékenyen belerázódjanak az új rendszerbe.

2022. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!