Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjasok miért akarnak...

A nyugdíjasok miért akarnak ennyire kényszeresen beleszólni a választásokba?

Figyelt kérdés

Egyértelmű a felmérések alapján, hogy a fiatalabb generáció kormányváltást akár, ezen nincs mit vitatkozni, erre mindig jön a farhát-kommandó a beteges orbán imádatukkal, és leszavaznak a fideszre, miközben nekik már teljesen mindegy, hogy épp ki kormányoz. Na nem a halálukra gondolok, ne értsétek félre, de nekik már nincs akkora tétje a jövőt illetően, mint a 20 vagy 30 éves korosztálynak. A választás előtti alamizsnát bármelyik párttól megkapnák, szóval emiatt felesleges rossz helyre ikszelni.


Miért nem veszik figyelembe a fiatalabb generáció akaratát? Nekik is volt lehetőségük annak idején a jövőjüket alakítani, miért kell ebbe beleszólni? Én amikor nyugdíjas leszek, tuti figyelembe veszem, hogy mit akarnak a fiatalok, hisz ő előttük van a jövő, nekik kell jobbá, könnyebbé tenni az életet.



2022. márc. 20. 14:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Remélem, megéred a nyugdíjkorhatárt és akkor is gondolj vissza erre a kérdésedre:)
2022. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Ne általánosítsál. Nyugdíjas vagyok és én sem és ismerős nyugdíjasok sem a fideszre szavaznak. Körülöttem a harmincasok vannak oda a fideszé.
2022. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%
Nyugdíjas vagyok és a Fideszre szavazok:)
2022. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
18%
A nyugdíjas ledolgozott egy életet.Joga van beleszólni.A fiatal generáció semmit nem tett bele a közösbe.Mire fel szóljon bele a nagyok dolgába? Nekik ott a fészbuk,tomboljanak ottan.Az emberek nyugalomra vágynak,nem felforgatókra.Okosnak hiszik magukat,a legtöbbje életképtelen.
2022. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

1


Nem fogom másképp gondolni, de légyszíves, sorold már fel akkor, hogy nekik mit befolyásol? Többségüknek megoldott a lakhatása, a gyerekeik, unokáik gondoskodnak róluk vagy rosszabb estben bedugják őket egy otthonba. A legnagyobb bajuk az életben az, hogy nincs kigazolva az xy családtag sírja vagy az, hogy a doktorúr már megint rossz vérnyomáscsökkentőt írt fel..


Nem akarom elbagatellizálni, mert igenis számítanak ők is, de abban a korban az ő problémáikra már csak kis ráhatása van az éppen regnáló kormánynak.

2022. márc. 20. 14:56
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező; ez azért van, mert általában a legtöbb ember a szeretteinek a legjobbat akarja. A nyugdíjas nem azért szavaz a fideszre, hogy neki milyen jó legyen (bár erőteljesen riogatják őket, hogy megint elveszik a 13. havi nyugdíjat, ha nem a fidesz nyer), hanem mert ő maga úgy látja, hogy a szerettei boldogulására ez a legjobb döntés (más kérdés, hogy esetleg nem így van, de az most mindegy is).


Az pedig durva általánosítás, hogy a fiatalok többsége kormányváltást akar. Azért meg lehet nézni a békemenetet is, hogy azért ott is sok fiatalabb ember megfordult.

2022. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
5# Szerintem sok nyugdíjas nem így él ahogy leírtad. Dolgoznak, aktívak. Ki mire vágyik. Ilyen alapon politikus se lehetne nyugdíjaskorú.
2022. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjasnál, hol húznád meg a határt? Maga a nyugdíjba menetel lenne az? Sokan sokféle korúan mennek nyugdíjba.
2022. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

#5 Mindenkinek befolyásolja az életét a politika.Kezdjük ott, hogy rengeteg nyugdíjas dolgozik is nyugdíj mellett...

Emellett nekik sem mindegy, hogy milyen az egészségügy, a dolgozó nyugdíjasoknak a munkaerőpiac, hogy milyen árak vannak a boltokban, milyen a közbiztonság, milyen a nyugdíjrendszer, stb.

2022. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

6


Pedig ez így elég paradoxon, amit leírtál és az én tapasztalataimat is alátámasztja: 10-ből nagyjából 9 fiatalkorú ismerősöm egyértelműen hangot ad annak, hogy nem szimpatizál a fidesszel, és akkor ennek ellenére azt állítod, hogy az idősebbek csak jót akarnak ezzel? Túrót. A kormány jól irányzott üzenetekkel elhiteti velük, hogy nincs más alternatíva. Ne láss többet e mögé.

2022. márc. 20. 15:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!