Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szükség van ideológiai alapú...

Szükség van ideológiai alapú politizálásra?

Figyelt kérdés

Az egyik libsi, a másik komcsi, a harmadik náci.

Akármelyik ideológiát követed, a jó dolgai mellett hozod vele a rosszakat is. Egy kategória, egy doboz, ami elveszi a rugalmasságot az életből, pedig ma leginkább rugalmasságra lenne szükség.


Mégis, nekem úgy tűnik az emberek foggal körömmel ragaszkodnak az ideológiájukhoz, vagy a pártjuk ideológiájához.


Nem lenne jobb egy ideológia nélküli párt? Ami végre szakít a skatyulyákkal és nem valami utópisztikus álmot kerget, hanem csak az alapján kormányoz, ami az országnak és a népének a legjobb?



2022. márc. 24. 20:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

True.

Azt, hogy pl lehet-e melegházasság lehet úgy szmeélni, hogy liberális elv, meg lehet úgy személlni, hogy az állampolgárokat egyenlő jog kell megillesse. Előbbi ideológia, utóbbi egyszerűen az állampolgárok helyzetének egyenlővé tétele.


Vagy a gyermekvállalás támogatása. Lehet konzervatív keresztény ideológia, vagy simán az elöregedő társadalom kivédése.


Nyilván mindenre trá lehet húzni, hogy melyik ideológia döntene így vagy úgy, de ha mellőzzük az alapideológiát és csak az ügyekre koncentrálunk, létrejöhet egy olyan kormányzás, ami az összes ideológiából elsősorban a pozitívumot veszi ki. Mer ugye bizonyos ideológiák kizárják egymást, ezért az ő esetükben nem lenne lehetséges ez.


Persze előfordulhat, hogy egy erős ideológiával rendelkező kormány ideológia-idegen törvényt hoz. Például az apa-GYES az nettó LMBTQ-feminista célkitűzés, a Fidesz mégis behozta, pedig elég hangosan küzdenek ellenük.

De pont emiatt, hogy az egyik ideológiát hangoztatják, a másiknak ellent kell mondaniuk... Ha ügyek szintjén át is fedhetik egymást, mint ahogy fent írtam, kommunikáció szintjén csak ellenségeskedést szül.. az meg csak beleszarik az emberek életébe.

2022. márc. 25. 10:38
 12/12 anonim ***** válasza:

#7

"itt most elsősorban kultúrideológiáról beszélek"

Akkor hibás a kérdésed. Honnan veszed, hogy kultúrideológiaként értik ezek a pártok, amikor meghatározzák magukat?

Te döntötted el, hogy így érzelmezed ezt.


Másrészt, még ha fel is tesszük, hogy így értették, akkor is ezek a fogalmak általában nem végletek, hanem átmenetek is lehetnek, aminek megfelelően nem feltétlenül következik, hoyg valami rosszat is magukkal hoznak.


Vegyük a liberálist, ha egy pártnak fontos az egyén szabadszága, kiteljesedése és ennek megfelelően hoz döntéseket, pl. cégek korlátozása a munkavállalók javára, akkor miért beszélnénk negatívumokról?

2022. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!