Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a probléma azzal a felvetés...

Mi a probléma azzal a felvetéssel, hogy szelektáljunk valamilyen szintű minimális értelmiség szintjén, hogy ki az, aki szavazhat? Miért baj, ha olyan emberek nem dönthetnek az ország sorsáról, akik képtelenek egy általános iskolai szintet hozni?

Figyelt kérdés
Nem kell komoly dolgokban gondolkodni, írás-olvasási-számolási készség, illetve esetleg 1-1 apróbb kérdés, amit kb egy 10 éves is tud. Szörnyű, hogy olyan emberek is dönthetnek az ország sorsáról, akik (mindenféle kritika nélkül, de) olyan értelmi szinten vannak, mint valaki, aki képtelen egy minimális értelmi szintet hozni?
2022. márc. 25. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
szerintem nem lenne baj
2022. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen problémát nem okoz ez a választásoknál, mert nagyjából egálban vannak ezek mindkét oldalon.

Mihelyt valaki nagykorú lesz, hacsak nem kerül gondnokság alá, jogában áll jó vagy rossz döntéseket hozni, diszkrimináció nélkül.

Ismerek olyan 60 éves, analfabéta cigány asszonyt, aki értelmesebb, mint sok olyan, akinek papírja van róla, hogy ő "értelmiségi",... pedig nem vagyok oda a cigányokért.

2022. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Én inkább a gyerekvállalást és az állattartást kötném valamilyen vizsgához.
2022. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem sem lenne baj. Sőt én egyeseket egyenesen csak pórázon engednék ki az utcára.
2022. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Azér mert jogom van szavazni hat általánosal is!Semmi közöd hozzá hogy ki szavaz.Az mért nem zavar hogy száz ezrek nem szavaznak??
2022. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Az a probléma vele,hogy az analfabéta is adófizető állampolgár. Szívás persze , hogy ő is szavazhat,de végülis ő is ide adózik mint mindenki más.
2022. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Semmi. Volt is ilyen. Férfiak elvégzett 4 nők elvégzett 6 elemi után szavazhattak. Ezt el sem kellett volna törölni.
2022. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ezért kéne szövegértelmezéshez kötni.

Mindenki elmehet szavazni, de ott egy kérdőív érvényesíti a szavazatot, a kérdőívben pedig olyan kérdések vannak, ami azzal kapcsolatos, hogy miről szavaz.

Pl. ott lenne egy párt programjának egy pontja: igaz vagy hamis, hogy ez a programjuk része, stb.

Mivel mindenkinek ki kell töltenie a tesztet minden szavazás előtt, ezért csak azt diszkriminálja, aki nem tájékozódik részletesen arról, hogy miről szavaz, kikre szavazhat, stb.

2022. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Isti22 ***** válasza:
96%

Ezt már olyan sokszor kitárgyaltuk.

1) Fordítva ülsz a lovon: Nem elvenni kéne a szavazati jogot, hanem feltornázni az értelmi szintjét mindenkinek. Ez miért nem opció sosem, miért mindig büntetni kell?


2) Függetlenül attól, hogy mennyi eszed van, ha elvész a szavazati jogod, onnantól kezdve semmilyen képviseleted nem lesz a hatalomban, pillanatok alatt hátrányos(abb) helyzetűvé fogsz válni.


3) A legtöbb diplomásnak pont annyira nincs fngja sem a politikáról, mint az analfabétának. Pl. ha nem látod át, hogy a Jegybank makroökonómiai tervei 2022-ben milyen irányba mozdítják el a magyar pénzpiacot, akkor mégis milyen alapon tartod magad jogosultnak, hogy döntést hozz egy ilyen jelentős kérdésben?

2022. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Én ahhoz kötném hogy mennyi napot dolgozott hivatalosan az elmúlt 4 évben Magyarországon. Aki dolgozik és fizeti az adót rendszeresen szavazhat, aki nem itthon dolgozik és nem fizet adót ne legyen beleszólása.
2022. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!