Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem bántja az igazságér...

Csak nekem bántja az igazságérzetemet, hogy most ránk haragszik az egész világ Ukrajna miatt, holott Magyarországért a kutya sem állt ki soha?

Figyelt kérdés

Pártpolitikától független a kérdés. Nem igazságtalan, hogy már nem csak a Nyugat (az sosem szeretett minket), de már a volt szövetségeseink, a lengyelek és a csehek sem állnak már szóba velünk, amiért nem küldünk fegyvereket meg katonákat Ukrajnának.

Bezzeg minket nem sajnált senki, sem Trianon miatt, sem akkor amikor oda dobtak minket a 2. vh után az oroszoknak mint egy kutyát. Minek kellene ezek után egy olyan ország miatt háborúba keverednünk amelyik egyébként nekünk is sáros egy kis területtel? De nem kérjük már tőlük mert egyrészt tudjuk, hogy Ukrajna katonailag erősebb nálunk, másrészt fontosabb a béke mint az elvakult nacionalizmus.

Az ukránoknak meg nem volt fontosabb. Ha nem letten volna a nacionalista mozgalmak, nyelvtörvény, oroszverés, erőszakos ukránosítás, valamint lemondtak volna az abszolút orosz többségű régiókról: Krím-félszigat, Donyeck, Luhanyszk régiókról, nem lenne háború.

De nem, nekik fontosabb volt még a magyar többségű falvakban is gyújtogatni, csak mert ők ott a királyok.

Ezek után már lassan azért is mérges ránk az egész világ, mert nem akarunk emberi pajzsként meghalni Ukrajnáért...

Ez mi már?



2022. márc. 26. 00:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Ez a nyugati típusú szép új liberális világ. Már nem is az van, hogy gondold azt, amit mondunk, hanem az is, hogy tedd azt, amit mondunk, különben kiközösítünk.
2022. márc. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
A lengyeleket és a cseheket is oda dobták a szovjetnek, nem csak minket. Trianon miatt sírsz, felróvod az ukránoknak, hogy nem ismerik el a Krím meg a szakadár régiók elszakadását, mondván, ott úgy is orosz többség van, viszont Kárpátaljára utalgatsz, mert az magyar terület volt, amin már ma nagy ukrán többség van. Ne haragudj, de ha neked kellene Kárpátalja, akkor ne tagadd meg Ukrajnától a védekezés jogát. Az oroszverésről, meg gyújtogatásról annyit, hogy szélsőséges idióták mindenhol vannak. Zelenszkij hivatalba lépése óta egyébként ezek jelentősen lecsökkentek. Egyébként azt gondolod, hogy az oroszok olyan jól bánnának a magyar kisebbséggel? Mert rohadtul nem. Az oroszok az ukránoknál is sovinisztábbak.
2022. márc. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként katonát senki sem küld, ezt nem tudom honnan vetted.
2022. márc. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
#2: Az utolsó mondatodra van is valami bizonyíték, vagy csak a mostanában általánosan fellelhető oroszgyűlölet megnyilvánulása?
2022. márc. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként az a baj, kérdező, hogy ma már a tömegeknek nincs igazságérzetük, csak követik a falkát. Nem is értik, hogy nekünk mi bajunk, vagy egyáltalán mi az, hogy "igazság".
2022. márc. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

#4

Persze hogy van, a jelenlegi háború például ékes példája ennek. Egyébként nem vagyok oroszgyűlölő, szeretem az orosz filmeket, a zenéket is, szépnek tartom az orosz nyelvet, az irodalmukat, de nagyon nem csípem a putyini külpolitikát.


De tudom, én neked csak egy imperialista, reakciós elem vagyok, akit deportálni kellene a Gulágra.

2022. márc. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%

" Zelenszkij hivatalba lépése óta egyébként ezek jelentősen lecsökken" A szélsöjobboldali ukrán ultrák a legmagasabb szintekig összefortak az elmúlt években az ukrán kormányzattal.


Ami az eredeti kérdést illeti, magasról leszarom, hogy mind gondol az "egész világ".

2022. márc. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

Az eu és a NATO nem küld katonákat Ukrajnába, szóval emiatt nem mérgesek ránk.


Sőt, még azért sem mérgesek amiért fegyvereket nem küldünk, csupán azért mérgesek amiért nem engedjük a magyar légtéren áthaladni őket.


Bár jogos, nem értem mitől félnek, Magyarország területén nem fognak szétlőni semmit az oroszok, mert NATO terület vagyunk és ha felettünk lőnek szét egy repülőt akkor onnantól kezdve Oroszország a NATO-val háborúzik, azt meg nem akarja Oroszország.

2022. márc. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

A cseheket nem dobták oda a szovjeteknek, a csehek szépen az oroszokkal összekulcsolt kézzel gyilkolták halomra és üldözték a németeket és a magyarokat, majd diadalittasan demokratikusan megválasztották a kommunistákat. Ez történelmi tény.

A lengyelekről pedig annyit, hogy ha képesek eldobni a magyarokkal kötött barátságukat az egyébként a nem is olyan régen a lengyeleket még üldöző és halomra gyilkoló ukránok miatt, akkor szégyelljék magukat.

Ukrajnában konkrétan volt próbálkozás magyarok tömeges megmérgezésére, oroszokat pedig meg is gyilkoltak. Oroszországban egyébként hol van magyar kisebbség, hogy rosszul bánnak velük?

2022. márc. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem keveredünk bele a háborúba, mert Oroszország még Ukrajnával sem bír el. Amit meg most Orbán csinál az szimplán gerinctelenség. Én szégyellem helyette magam.
2022. márc. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!