Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tételezzük fel, hogy az...

Tételezzük fel, hogy az Egységben Magyarországért Mozgalomnak meglenne a 133 képviselője, ti komolyan elhiszitek, hogy a kormánypártnak előnyös törvényeken változtatnának?

Figyelt kérdés
Anno az MSZP-SZDSZ tette egyfordulóssá az önkormányzati választásokat, mert a jobboldal széttagolt volt. Most is az lenne, hogy ők is a saját előnyükre próbálnák szabni a törvényeket és nem lenne itt semmiféle jogállamiság visszaállítás, meg olyan ami az embereknek/ellenzéknek kedvezne és az aktuális kormánynak lenne káros.

2022. márc. 26. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Igen, ezt nevezem én "mézesbödön-effektusnak". Mindegy, hogy ki van hatalmon, mindegyik a saját érdekeit nézi.

Nem szent itt egyik oldal sem.

A politikusok továbbra is kapnák a többmilliós tiszteletdíjakat, ők is lecsapnának a (nekik) jó lehetőségekre.

Jelenleg ellenzékben vannak, ezért kell annyira nyomni a népnek, hogy megválasztásuk esetén csodát művelnek majd, de nem fognak.

Ilyenkor megy az ígérgetés, a teljes mellszélességgel való kiállás bizonyos csoportok(pl. melegek) mellett, hogy bőszen tegyék melléjük az X-et, aztán ugyanúgy sz*rnak majd x, y, a te, illetve az én fejemre is.

Csak annyi lesz a különbség, hogy nem a Fidesz lesz amellett a bizonyos bödön mellett.

Bár érdekes kormányzás lenne, a szélsőséges nézeteket valló Jobbik a full liberális Momentum mellett(az egyik kb. írtaná, a másik keblére venné a melegeket, ugyanúgy a romákat), szóval ja, kőkemény összefogás lesz, április 3-ig...

Még mindig a Fidesz a kisebbik rossz, akkor is, ha 0%-os válasszá minősítitek ezen hozzászólásom.

2022. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
13%
Egyeske, te rohadtul nem ismered a fideszt! Nem pontoztalak le, még azt sem érdemled, annyira buta vagy!
2022. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

2-es!

Egyeske vagyok!

Bőven elég nekem annyi az ellenzékből, amit a polgármester csinál.

Megmondta a választást megelőző fórumon, hogy MZP mintájára fog politizálni, és ami itt megy kicsiben, azt nagyon nem szeretném kiterjeszteni országos szintűvé...

Buta vagyok, birka vagyok, meg nem tudom mi vagyok még a ti okos ellenzéki fejetekben, de akkor is a Fideszre szavazok és őszintén remélem, hogy soha nem kerül hatalomra ez az összefogásnak nevezett káosz.

2022. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

A kérdésbe foglalt állítás önmagában is hazugság!


1. Az MSZP és az SZDSZ két külön párt volt, saját listán, saját jogon, saját programmal jutottak be külön-külön a törvényhozásba.


2. Koalícióban kormányoztak, koalíciós szerződés alapján, tehát eleve nem egyetlen párt diktált, hanem pártok szövetsége (ahogy az első Orbán kormány alatt is: Fidesz + Kisgazdák + MDF).


3. SOHA nem módosítottak alkotmányt, egyetlenegyszer sem, pedig volt kétharmaduk, 1994 és 1998 között!


4. A választási rendszer akkori módosításával sem értek egyet, noha jogszerűen, a korábbi, sokkal arányosabb rendszerben szerzett, valódi kétharmados felhatalmazással változtatták meg, és nem egypártilag, hanem 2 párt koalíciójaként.


Ettől függetlenül most nem mernék megtenni, mert óriási rajtuk a választói nyomás a demokrácia és a jogállam visszaállítására. Elvesztenék a szavazóikat, ha fidesz-módra kezdenének garázdálkodni.


Azt ne felejtsd el, hogy az ellenzéki oldalon nincs személyi kultusz, nincs egy Orbán-szerű messiás, az ellenzéki szavazók pedig kritikus, önálló gondolkodású emberek. Bárkitől elfordulnak egy perc alatt, ha fidesz-módra (vagy a régi mszp-módra) kezdene politizálni.


Szóval ha szeretnék, még akkor se mernék!

2022. ápr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"1. Az MSZP és az SZDSZ két külön párt volt, saját listán, saját jogon, saját programmal jutottak be külön-külön a törvényhozásba." hol írtam hogy nem? Illetve ez mit változtat azon, hogy az MSZP vidéken, az SZDSZ Budapesten volt erős, így az egyéni körzeteket sokkal könnyebben be tudták húzni, míg a Fidesz, MDF, KDNP, Kisgazdák ... egymással versenyzett?


"tehát eleve nem egyetlen párt diktált, hanem pártok szövetsége" tehát ha két párt(akikre jelzem kevesebben szavaztak mint most a Fideszre) szopatja meg a többieket akkor az máris igazságos?


"3." csak választási törvényt. :) Ha így nézzük még jobb is az amit most a Fidesz csinál, mert egy csomó mindent tényleges konszenzushoz köt, hogy ne lehessen egyszerű többséggel 4-évente változtatni a szabályokon.


"4." A Fidesz a régi rendszerben szerezte az első kétharmadát, ergo legitim módon változtatott alkotmányt.


"óriási rajtuk a választói nyomás a demokrácia és a jogállam visszaállítására" egyszerű többséggel akartak alkotmányozni. Én értem hogy neked meg pár ellenzéki szavazónak ez a jogállam visszaállítása lett volna, de a valóságban a fél országnak, jogászoknak, EU-nak pont a jogállam megtiprása.


DK? Gyurcsány? Miben látod az ellenzéki pártok tisztességesebb politizálását ami miatt ők kiemelkednek a régi mszp/fidesz módból? Csak mert én nem látok semmiféle minőségi javulást és a választásokat elnézve még a 2018-as ellenzéki szavazatokat se kapták meg, így meg az az érzésem, hogy ezt a minőségi előrelépést még az Orbán fóbiások egy jelentős része se látja.

2022. ápr. 21. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!