Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenleg ellenzékben politiz...

A jelenleg ellenzékben politizáló politikusok egyáltalán képesek az ország működtetésére?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fidesznyik, de kétségeim vannak azzal szemben, hogy a másik oldal egyáltalán képes arra, hogy ne forduljon anarchiába az ország.
2022. márc. 27. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem.Ezért is nem szavazok rájuk.
2022. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki fog derülni.
2022. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Pont így érzek én is. Valamelyik kérdéshez be is írtam ezt😃. Én se vagyok fidesznyik, de egyszerüen képtelenség másra szavazni. Ez a baloldal egy vicc. Én amúgy sz@rok az oldalakra jobb, vagy bal, engem az érdekel, hogy jobban éljünk ebben az országban, de legalább ne süllyedjünk tovább. Ezt nem látom biztosítva a baloldal által, nincs is egy komoly, nagyformátumú politikus, csak Gyurcsány, de az meg....
2022. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Basszus, ez az.Akit politikusnak lehet titulálni, az egyedül Gyurcsány a baloldalról.De ő meg már a kutyának sem kell.
2022. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Alkotmány mellett egy majom is el tudna kormányozni egy országot. Ha nem is ezzel a szavakkal, de ezt már Széchenyi is megírta, amikor az angol alkotmányt hozta példának.

Amit a Fidesz csinál az maffia kiépítés és lopás. Ennél az is (sokkal) jobb lenne ha egy félkegyelmű alkoholistát, pl. Bartos Cs. Istvánt tennénk vezetői pozícióba. Mert egy jó alkotmány mellett, jobban élnénk, nem lenne aki lopna. Legfeljebb egy kannás bort.

2022. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Van 6 párt. A pártvezetők utálják egymást. A listavezetőjüknek akit miniszterelnök jelöltnek neveznek nincs párttámogatása.

Egy olyan fércmű lett a programjuk ami tele van közhelyekkel.

Aki elhiszi ezek képesek lennének irányítani az országot inkább olvassa el a 77 magyar népmesét.

2022. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Isti22 ***** válasza:
27%
A Fidesz láthatóan nem képes, szóval tegyünk egy próbát talán másokkal :)
2022. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Nehéz azt mondani valakire, hogy nem fidesznyik, ha komolyan úgy gondolja, hogy másra képtelenség szavazni.

Ha nem 400 közelében lenne az euró, hanem 800, akkor is azt mondanák, hogy ha gyúúúúcsááány lenne, akkor még rosszabb lenne.

Ha nem 45000, hanem félmillió ember halt volna meg covidban, akkor is csak a gyurcsányozás menne :D

De az ország felemelkedéséhez pont nem egy erős vezető kell. Az a diktatúrához kell. Persze itt erre van igény, úgyhogy szavazzon mindenki az egyetlen alternatívára, aztán négyévente lehet akciós csirkefarhátért tapsolni. Ez az ország tényleg ezt érdemli.

2022. márc. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

#8

Az fel sem merül benned, hogy az ellenzéki oldalon is ugyanaz a mocsok és fertő van mint a fidesz soraiban ?

A különbség csupán annyi, hogy előttük 12 éve el vannak zárva a pénzcsapok. Ellenzékben minden pártnak más a retorikája mint kormányon. Én még emlékszem Orbán felszólalásaira amikor ellenzékben volt és Gyurcsány felszólalásaira amikor kormányon volt.


A rendszerváltást az ellenzék leváltásával kellene kezdeni.

Amikor egyetlen DKs, MSZPs, Jobbikos sem lesz a palettán ott fog elkezdődni a magyar közélet megújulása. Akkor majd lehet hogy sokkal többen teszik az ikszet a kormányváltók neve mellé és a fideszből egy egyharmaddal sem rendelkező törpepártot csinálnak.

De addig maradni fog a fidesz.

Az ilyen MZP féléket meg vissza kell küldeni kanadába porszívót árulni. Lehet hogy azt jól csinálta.

2022. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


"Az fel sem merül benned, hogy az ellenzéki oldalon is ugyanaz a mocsok és fertő van mint a fidesz soraiban ?"


Tisztában vagyok vele, hogy az ellenzékben sincs minden rendben. Nagyon szép példa Tóth Csaba este, aki Hadházy és a kutyák nélkül simán bejutott volna a parlamentbe, majd amikor már látszott, hogy nem nyerhet, akkor egyik pillanatról a másikra minden párt kifarolt mögüle, őszintén meglepődve. És nyilván ezzel még mindig maradtak mérsékelten vállalható figurák.


"A különbség csupán annyi, hogy előttük 12 éve el vannak zárva a pénzcsapok."


Nem pont így fogalmaznék, de valamennyire egyetértek. Nem arról van szó, hogy van a gonosz fidesz meg a nemgonosz nemfidesz. Hanem arról van szó, hogy a magyar társadalom 12 évvel ezelőtt korlátlan hatalmat adott egy addig is diktatórikus párt kezébe, amiről minden épelméjű ember biztosan tudhatta, hogy vissza fognak vele élni. És óriási meglepetésre így is lett. És erre a bölcs magyar nép nem úgy reagált, hogy 2011-12-ben, de legkésőbb 2014-ben elzavarta őket a p-ba. Hanem sorozatosan megadja nekik ugyanazt a hatalmat, amit pontosan úgy használnak fel, mint korábban, egyre mélyebbre süllyedve.


"A rendszerváltást az ellenzék leváltásával kellene kezdeni."


Ez egy nagyon szép elgondolás, csak a kormányváltás és ellenzékváltás közt van egy apró különbség. A kormányt elméletben könnyen le lehet váltani. Nem melléjük rakod az X-et. És az ellenzéket hogy váltod le? Bosszúból a kormányra szavazol? :D Hát annak az elmúlt években is milyen jó vége lett. Nem zárhatsz ki egy pártot a választásból. Szerintem is ugyanolyan abszurd az, hogy az MSZP még létezik, mint az, hogy a fidesz létezik. De erre az a megoldás, hogy amíg van 100 szavazójuk, addig csakazértis maradjon a fidesz?


4 éve sokan szidták az ellenzéket, hogy külön indultak, így nem meglepő módon ismét korlátlan hatalomhoz jutott a Kedves Vezető. Most megint sokan szidják őket (részben ugyanazok), hogy összefogtak. És lehet, hogy összefogás nélkül valóban kiesne az mszp a parlamentből. Az is lehet, hogy a 24 év múlva esedékes választáson a dk is kiesne, és 32 év múlva már talán nem indulnának el és akkor nagyon jó lehetőség lenne leváltani a fideszt. Csak ha az elmúlt 12 év alapján extrapolálunk, elképzelni sem merem, hogy mi történne addig.


Szerintem is nagyon rossz a kétpártrendszer, ahol két rossz közül lehet választani, és ha az emberek megunják az egyiket, akkor (vissza)jön a másik. Viszont még ennél is sokkal rosszabb az egypártrendszer, amikor egy párt örökre hatalmon marad, és most gyakorlatilag ez van. Már a leválthatóság is segítene, ha nem hinnék azt a politikusok, hogy örökké hatalmon maradnak.


Tudom, hogy Magyarországon soha nem volt és soha nem is lesz igény demokráciára, de néha jólesik eljátszani a gondolattal. Például jó lenne elsajátítani azt, hogy az állampolgári kötelességeid nem érnek ott véget, hogy négyévente húzol egy X-et (vagy rajzolsz egy f*szt - ha elégedetlen vagy, szerintem ez is nagyon jó megoldás) a szavazólapra. Utána kezdődik a java, konkrétan az, hogy a választott kormányt - nagyrészt közvetve, ellenzéki képviselőkön és médián keresztül - ellenőrizni kell. És ha azt tapasztaljuk, hogy visszaéltek a hatalmukkal, akkor jó esetben milliónyian utcára megyünk, de az a minimum, hogy soha többé nem szavazunk rájuk. Ehhez képest megvonjuk a vállunkat, és annyit mondunk, hogy nincs jobb. Persze, hogy nincs, mert nincs rá igényünk. Nekünk lóf*sz kell a seggünkbe, mi a magunk módján így érezzük jól magunkat. Félelmetes látni, hogy évente jó néhány olyan ügy volt, amibe egy civilizált országban belebukott volna a kormány. Itt meg még a népszerűségük sem ingott meg. Románia és Bulgária is elhúz mellettünk, tényleg Európa segglyuka lettünk. De nyugodtan gyurcsányozzunk még 30 évig, attól biztos jobb lesz.

2022. márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!