Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi baj van velem? Baj, hogy...

Mi baj van velem? Baj, hogy én barátkoznék az oroszokkal és messzire elkerűlném az USA-t?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt voltak 56-ban és leverték a forradalmunkat. Tudom, hogy segítettek szocializmust kiépíteni és hogy itt őriztek bennünket.

Ennek ellenére én úgy érzem, hogy helyes cselekedet lenne szorosabbra fűzni ezt az orosz-magyar barátságot, ami kialakulóban van.

Értem én, hogy betámadták az ukránokat, ennek ellenére ezt a lépést még sem érzékelem olyan mértékű bűnnek, mint amiket Amerika művelt az elmúlt évtizedekben.

Én Oroszországra gondolva egy fejlődő nagyhatalmat látok, amely az én értékrendem szerint kevesebb botrányt okoz, mint az USA.

10 évvel ezelőtt még más volt róluk a véleményem, de ma már inkább velük barátkoznék, mint az amerikaiakkal. Oroszul nem beszélek, nem is értem a nyelvüket, de még is kevésbé tűnnek diktátornak, mint az USA.

Usa folyamatosan háborúzik a nyersanyagok miatt és a Föld túlfelére küldi a csapatait, hogy ,,rendet tegyenek". Olyan erősen igyekeznek ráerőltetni a demokráciájukat más népekre, hogy az már undorító. Olyan mértékben szólnak bele tőlük távoli országok életébe, hogy az felháborító. Számomra úgy tűnik, hogy az USA ügyeskedései és olajbizniszeinek ritkulása miatt tört ki valójában az orosz-ukrán háború. Én úgy látom, hogy olyan helyzetbe hozták Oroszországot, hogy kénytelen volt megindítani ezt a háborút és olyan szankciók meghozatalát várja el az USA a többi országtól, aminek következtében Oroszországnak esélye sincs úgy békét kötni, hogy azzal ne gyengítse a pozícióit.

Számomra úgy tűnik, hogy Oroszország és Ukrajna úgy jártak, mint az egymással kötekedő gyerekek, akiket az USA felhergelt, hogy egymásnak essenek.

Sajnálom az áldozatokat és a háború halottjait, de én mindezért az Egyesült államot tenném felelőssé.

Meg persze az elmúlt 30 évben a Szovjetúnió felbomlott és Oroszország is megváltozott, már nem az a vaskalapos nemzet, mint régen. Ott is voltak változások.

Gond van azzal, hogy én ezt érzékelem.

Roszúl látom, hogy valójában USA a gonosz, aki piszkálja az országokat csak azért, hogy az USA-nak jobb legyen nem törődve az emberéletekkel?

Vagy mi a valóság, ha nem ez? Sőt az EU is úgy tűnik, hogy inkább a vesztünket akarja.

Ha tehetném kilépnék a NATO-ból és az EU-ból és önként csatlakoznék az orosz föderációhoz és a forintot is lecserélném rúbelre.

Szeretem magyarországot, de mintha az EU inkább törölné el a magyarságot, mint az oroszok.

Vagy más is van, aki így érez?

34/f



2022. márc. 28. 10:32
A kérdező szavazást indított:
Az USA a rosszfiú
Oroszország a rosszfiú
EU a rosszfiú
Magyarország rosszfiú
45 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Veled nincs semmi baj. A környezet agymosása teszi, ha ez nem tetszik nekik👍
2022. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Költözz oda szerintem és akkor nem kell ezt elviselned.
2022. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Olyan opció nincs, hogy a nagyhatalmakat nem érdekli a kis országok sorsa?


Mindenki azzal szimpatizál, akivel akar. Engem a legkevésbé sem érdekel más országok harca. Szomorú dolog, de folyamatosan van háború valahol.

2022. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Putyin a rosszfiú.
2022. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszel mi volt 2008.-ban? Oroszok akkor is háborútak, Viktorod el is ítélte őket, igaz ellenzékben volt, akkor az eurót is támogatta, nyugatot is


[link]

2022. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

“ Én Oroszországra gondolva egy fejlődő nagyhatalmat látok…”


Az év vicce.


A háború világosan megmutatta, hogy Oroszország az elmúlt években a rekord olajárak ellenére is csak stagnálásra volt képes legfeljebb. Most meg majd szépen beszakad.

2022. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Oda kell költöznöd, hogy élvezd az ottani csodálatos életszínvonalat.
2022. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

"Ha tehetném kilépnék a NATO-ból és az EU-ból és önként csatlakoznék az orosz föderációhoz és a forintot is lecserélném rúbelre."

Indulhatsz :D

Amúgy elmondod mi köze van az az orosz életszínvonalhoz, a demokrácia hiányához annak,hogy Amerika is egy kalap szar szerinted? Szíved joga így gondolni,sokan vannak így ezzel, de ebből hogy következik egyenesarányosan, hogy Oroszország olyna marha jó hely,hogy nekünk oda kéne csatlakozni ? :D

2022. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%
Nincs veled baj ..
2022. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%

Igen nem kell hogy az országod visszahúzzon.

[link] tessék itt van, valósítsd meg az álmod!

2022. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!