Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik oldal (fidesz/ellenzék)...

Melyik oldal (fidesz/ellenzék) mit ígért a tanároknak?

Figyelt kérdés

Diákként nagyon gáznak látom, hogy egy mesterdiplomás tanár alapbére 6 év egyetem után nettó 172 ezer forint.


Én is szerettem volna tanár lenni, de végül nem adtam be a jelentkezésemet februárban tanárképzésre, mert szeretnék megélni majd valamiből.


De még mindig érdekel a tanári pálya, szóval kíváncsi vagyok, mire lehet számítani ha a fidesz/ellenzék nyer.



2022. márc. 30. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

A fidesz azt mondta, akkor lesz béremelés, ha majd Brüsszel ad rá pénzt (Igen, ezt a STOP Brüsszel, állítsuk meg Brüsszelt! kampány mellett nyilatkozták).

Az Egységben Magyarországért a következő 4 év alatt 50%-os béremelést ígért.

2022. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Fidesz krumplit, az ellenzék nyugati színvonalú bért.
2022. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

12 éve azt csinál amit akar, rég megemelhette volna, NEM TETTE!


Most meg ígérget mert választás? :D 14. havi nyugdíj? viktor azt is megígérte, jelenleg 12 év után és a választás közeledettével eljutott az 54. hetiig :D

2022. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Az ellenzék majd megad mindenkinek nyugati színonalú bért. Az államcsődig. Utána meg majd csak krumpli lesz.
2022. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"az ellenzék nyugati színvonalú bért"


Hát ha 50% emelés lenne, akkor 172 nettóból lenne nettó 258 ezer, ami minden, csak nem nyugati színvonal. Főleg 4 év múlva :D

2022. márc. 30. 15:17
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha a Fidesz nyer, akkor az lesz, mint most.

Ha az ellenzék nyer, akkor addig növelik a bérüket, ameddig visszaszorul a szakmából való kivonulás.

2022. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez nem így van, 4-es.
2022. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Az ellenzék ígérget....azt könnyű. Aztán majd kitalálják a szokásos balliberális dumát, megszorítás kell, aztán bepunnyad a gazdaság, aztán bocs, most nincs mit szétosztani, mert újabb megszorítás kell, és utána kezdik elölről.... ismerjük már!
2022. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

#8

Mondjuk ez elég szánalmas. Mindig annak a nevét megjegyezni, aki megszorít, azét meg sosem, aki miatt megszorítás kell.

Ha gondod van a megszorításokkal, akkor beszélj a fidesszel.

2022. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%

"Hát ha 50% emelés lenne, akkor 172 nettóból lenne nettó 258 ezer, ami minden, csak nem nyugati színvonal. Főleg 4 év múlva"

A fidesz csak 30%-ot ígért, de jelenleg sincs megállapodás.

Érdekes, hogy egyszer az a bajotok, hogy majd miből szereznek pénzt, máskor meg a fidesznél majdnem kétszer akkora béremelést is keveslitek. El kellene dönteni, hogy akarsz-e egyáltalán fizetésemelést, vagy nem. Mert ha akarsz, akkor azt az ellenzék tudja megadni. Ha nem, akkor maradhat a fidesz és tüntethettek még négy éven keresztül a nagy büdös semmiért.

2022. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!