Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A telex honnan tudta már...

A telex honnan tudta már Február 1.-én, hogy március 31-én kidobott szavazatokat fognak találni Marosvásárhelyen?

Figyelt kérdés

A magas színvonalú újságírásról ismert portál lehozta ezt a cikket:

[link]


Csak sajnos elkövettek egy bakit, és kikerült a cikk valódi megírásának dátuma, és a mai dátum csak frissítésként került be:

[link]


Időközben kiderült, hogy érvénytelenek voltak az emlíett szavazólapok: [link]


A tett helyszínének közelében lakik egy közismert ellenzéket pártoló publicista, akit kapcsolatba hoztak az üggyel: Parászka Borókát, őt a helyszínen a rendőrök meg is találták.


Márki-Zay Péter 1 millió forintot ajánlott annak, aki választási bűncselekményre bizonyítékot talál, és ismeretlen (privát) rendezvényt tartott pár héttel az eset előtt.


Illetve az ügyet feldobó Punctul.ro azt nyilatkozta, hogy egy később elérhetetlen telefonszámról értesítették őket az érvénytelen, félig elégetett levélszavazatok kapcsán.


A részletek ismeretében jogos a gyanúm, miszerint a telex.hu mégsem független és objektív, hanem benne van valami mocskos ügyben?



2022. márc. 31. 23:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%
De az sem hihető, hogy egy akkor még konkurens hírportálnál dolgozó újságírót hívjanak, hogy írjon meg egy ilyen egyszerű hírt. Az ilyen híreket a szerkesztőségben dolgozók szokták megírni, ehhez nem kell külsős ember.
2022. ápr. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
62%
Egy másodperc átírni a dátumozást. Én is b@sztam már el. Nem kell egyből összeesküvést kiáltani.
2022. ápr. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Telex főszerkesztője:


"A cikk a Transtelexen jelent meg ma reggel 8:55-kor, ezt a Telexen is közöltük.

[link]


A cikk szerkesztőségi rendszerünkbe való átvételekor technikai hiba történt a dátumozással, visszaugrott egy véletlen időpontra, ezt azonnal megjavítottuk.

Üdvözlettel: Dull Szabolcs"


Sehogy nem stimmel. Mondjuk ha beírja valaki, hogy Víg Emese akkor kijön "Kidobott levélszavazatokat találtak Marosvásárhely mellett."2022. március 30. – 23:55 dátumozással megírt cikk a Telexnél.

2022. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
28%
Kedves kérdező te totál elmebeteg vagy :D
2022. ápr. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
41%
Szerverhiba.De már leírták az előző kérdésedben is.Elárulok vmit:ha sokszor írod is ki se fogod megértenni
2022. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az volt “erdekes” hogy ki a pöcs olvasgat papirfecniket egy szemettelepen es meg fel is ismeri hogy ezek valaszatasi cedulak.

Meg ki viszi ki egy telepre, ahelyett hogy egy kalyhaba egetne el.

Kamu - ahogy az egesz baloldal.

2022. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Szerverhiba.De már leírták az előző kérdésedben is.Elárulok vmit:ha sokszor írod is ki se fogod megértenni"


Én meg leírtam már hogy a gond ezzel a magyarázattal, hogy a google-on is az a dátum van.


De akkor mégegyszer:

Csak hogy a Google-on is így van a dátumozás. Azt meg csak a létrehozás dátuma izgatja, az hogy mit írsz az oldal szövegmezejébe a html vagy a css kóddal, az nem számít. Tehát ez hülyeség. Ezt az ürügyet csak az veszi be aki nem ért hozzá.


Mostmár nem hozza be, de csak úgy keresési linket nem generál a google. Ott kellett hogy legyen valami hozzá.

2022. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Egy újabb bizonyíték a háttérhatalom létezésére. Persze mindjárt jön egy agymosott a gyíkemberes dumájával, és megmagyarázza, hogy amit 2 hónapja előre _bizonyos_ emberek tollbamondtak a Telexnek (és hát vallajuk be ehhez nagy gazdasági befolyás kell), az hát biztos nem is úgy volt, mert ők jobban tudják. Nyilván bizonyítékuk is van rá h _nem létezik_ a háttérhatalom, és itt közzé is teszik... ellenkező esetben jobb ha nem is fárasztják magukat agymosás terjesztéssel
2022. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

27:

Hát pont rosszul tudod :) De akkor mégegyszer :D :D :D


Ha most erről beszélünk (interneten találtam, sajnos az eredeti találatot már nem látom.):

[link]



Itt két dátumot látsz:

Az első sor a találat URL része. Amit ott látsz azt részben a Google fejti ki az URL-ből. A Telex (is) a cikk megjelenésének dátumából képzi a cikk URL-jét. Szar dátum -> Szar URL -> Szar URL a kereső találatokban. Remélem ez edidg értehető, ezen nem kapunk össze.


A találat kétsoros összefoglalójában láthető dátumnál viszont tévedsz. Az nem az a dátum, ami a Goggle belső "órájából" kerül oda, miszerint hogy akkor indexelte a cikket... :D


Nézd meg transtelex/telex forrását. Kovetik azt az ajánlást, ami a Google Developer doksiban van. Azért, hogy a Google ki tudja bányászni (és a keresőben megjeleníteni) a cikk (valódi vagy beállított) megjelenésének dátumát.


Az Telex egy véletlenszerű cikkének forrás részlete:

[link]


A Developer ajánlás:

[link]


Ugye látod a hasonlóságot? :D


Úgyhogy akár hogy meglep most, és akármilyen csalódott is vagy... Mégis "HTML szövegmezejébűl vesz ki a zinformációt" :D :D :D


És akkor innetől sem kell sokat gondolkozni:

Szar dátum a cikknél beállítva -> Szar publikációs adat struktútra a HTML-ben -> Goggle szar dátumot kap -> Szar dátumot látsz.


Egy dátum van, amit a Google tesz hozzá. Ahol tényleg nem a tartalomból veszi a dátumot. Ha a "Tárolt változat"-ot nézed. Akkor ott azt írja ki, hogy a változat tárolása mikor történt. Na az lett volna releváns!!! De sajnos arról screenshotot sehol nem találtam. Na ha ott van februári dátum, az a gáz!


Most nem azt mondom, hogy ez számít annak megeítélésbenem, hogy a cikk valójában mikor jelent meg, vagy íródott..


Csak szerintem helytelen, hogy valai úgy állít be egy "bizonyítékot"... hogy jaj ez megdönthetetlen, mert ért hozzá és kinyomzta :D Aztán valójában tévedésen, és információ hiányon alapul. Mert ez nagyon elviszi a közös gondolkodást rossz irányba.


De persze... ettől még lehet valós is hogy hamarabb írták, vagy téves a is a cikk dátuma... nem állítom egyiket sem.

2022. ápr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Háttérhatalom megírja a cikkeket jó előre, ennyike. Sok birka meg beveszi amit a média mond, meg még itt viaskodnak rajta :D :D :D
2022. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!