Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék megsemmisült! Van...

Az ellenzék megsemmisült! Van még értelme itt választásokat tartani a jövőben?

Figyelt kérdés

Ez egy brutális megsemmisítés volt. Gyakorlatilag egypártendszer lesz a Parlamentben, mert az Ellenzéknek semmi beleszólása nem lesz semmibe. A minimum az lenne, ha az Összefogás pártjai kijelentenék, hogy nem vonulnak be a Parlamentbe, mert gyakorlatilag nincs értelme.


A Fidesz ezzel jó eséllyel megnyerte 2026-ot, illetve 2030-at is. Innentől kezdve még inkább nem fog ellenzék alakulni, hisz nem lesz értelme. De talán ne is alakuljon, felesleges 2026-ban is indulni. Hagyni kell, hadd fusson ki a rendszer, mint anno Kádárék esetében.


2022. ápr. 3. 23:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10

De, megsemmisült. Felesleges ez a szócséplés. Offon vannak teljesen. Innentől kezdve a Fidesz kinyír minden ellenzéki próbálkozást. De nyírja is...

2022. ápr. 4. 00:38
 12/15 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy 2008 óta nincs, mert minden egyes választási kampányban úgy viselkednek, mint ha ők is FIDESZ-esek lennének. Én nem lennék meglepve, ha MZP, F. András vagy éppen Jakab szavazlapján a FIDESZ mellett lett volna az X. :D

Viccen kívül, nagyon várom már azt a pillanatot, mikor egy politikához kellően rafinált és tökös ember felismeri, hogy mit ront el sorozatosan az ellenzéknek nevezett csoportosulás, és megtörténik az a bizonyos ellenzékváltás. Aki valós alternatívát nyújt. Mert jelenleg nincs alternatíva.

2022. ápr. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#10-es, téged be kéne küldeni egy ilyen ellenzéki kerekasztal-beszélgetésre, hogy tessék, mondjanak valamit a gondolataidra. Itt a lényeg.

Szerintem aki napi 20 percet rászán, hogy "hiteles" forrásból híreket olvasson, a jó része alapból nem szavaz a fideszre, ehelyett erre a rétegre koncentráltak. Pedig azokat kéne elérni, akik nem falják a politikai híreket, persze ez sokkal melósabb, de másképp nem megy.


(Meggyőződésem, a kormány ezért zülleszti le tudatosan az oktatást, mert ők sokkal könnyebben boldogulnak ezzel a réteggel, ami hosszú távon borzasztó következményekkel jár majd, de ez már más téma...)

2022. ápr. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Viccen kívül, nagyon várom már azt a pillanatot, mikor egy politikához kellően rafinált és tökös ember felismeri, hogy mit ront el sorozatosan az ellenzéknek nevezett csoportosulás, és megtörténik az a bizonyos ellenzékváltás. Aki valós alternatívát nyújt. Mert jelenleg nincs alternatíva."


Szerintem nem lesz ilyen ember. Aki ma új pártot, mozgalmat akar alapítani az hülye, az politikailag kivégezte magát, abban a szent percben. Hiába lenne valaki, ha a Fideszmédia lekarakter gyilkolja. Ehhez a meccshez elhivatott ember kéne. MZP elég elhivatottnak, már-már fanatikus volt. De néztem a tegnapi beszédét, fullra összetört.


Jakab lehet a Fideszre húzott kajakra, nagyon bele állt MZP-be.

2022. ápr. 4. 07:59
 15/15 anonim ***** válasza:
Jakab sosem békélt meg ezzel az összefogással. Gyorsan rájött ő, hogy szembe köpte saját magát és a komplett jobbikos szavazóbázist.
2022. ápr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!