Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet még MZP miniszterelnök,...

Lehet még MZP miniszterelnök, ha újra indul 4 év múlva?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 4. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem valószínű
2022. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen.Hogy is gondolod?Melyik párt fogja befogadni és elfogadni, mint miniszterelnök-jelöltet?Jelenleg pártja sincs, az emberek meg nem kérnek belőle, a 6 párti koalíció is megbukott.
2022. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Semmi esély. Az új pártocskája max a 3%-ot fogja surolni
2022. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Elképzelhető, de semmiképp sem az összefogásban. 4 év hosszú idő, addig újra felépítheti önmagát. Megfontoltabban, okosabban, de remélem ugyanilyen őszintén.
2022. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Ha saját pártot alapít, akkor elképzelhető, de inkább 8 év múlva. Én szívesen szavaznék rá az ilyen baloldali izék helyett, mert alapból jobboldali beállítottságú vagyok, és nem nagyon van másik jobboldali párt. De neki sincsenek ilyen tervei ha jól tudom, szóval igazából lényegtelen. A kérdés az, hogy mit lépnek most a vereség után, együtt folytatják-e vagy ha nem, akkor kivel mi fog történni? Majd ha ez eldől, utána lehet a pártok jövőjéről beszélni, addig szerintem felesleges.
2022. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Kizárt. Az ellenzéki táborban van egy réteg, akinek így is ellenszenves volt a viselkedése. A fideszes szavazók meg bármit is csinálna, a válasz az lenne, hogy nem kell olyan, aki háborúba akarta küldeni a fiaikat, férjüket.
2022. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Nagyobb százalékkal nyert most a Fidesz, mint anno 2010-ben, ami kvázi egy újabb rendszerváltás volt.

Sajnos Lázárnak igaza van, MZP egy politikai hulla.

2022. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Kizárt. Toroczkai is esélyesebb.
2022. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Kizárt, ezzel a stílussal esélye sincs. Megvolt az esélye, elcseszte.
2022. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem tűnik valószínűnek, de 4 év alatt bármi történhet. Egyelőre az a csikicsuki helyzet áll fenn, hogy ha több, különböző szellemiségű párt indul, akkor összességében nincs többsége a Fidesznek, de az egyéni választókerületekben ők végeznek első helyen, mert a szavazatok megoszlanak a pártok között és a Fidesz a legnagyobb párt. De ha összefog az ellenzék, akkor csak a legeltökéltebb ellenzéki szavazók szavaznak az összefogott ellenzékre, akiknek mindegy, hogy egykori gárdistára vagy Apró Antal unokájára kell szavazni, csak ne Orbi Viki legyen.


Egyébként ha csak listás szavazás lenne és MZP előáll egy tisztán konzervatív-liberális programmal, a mostaninál sokkal profibb kommunikációval, és olyan szakértői arcokkal, mint amilyenekkel idáig előállít (Bod Péter Ákos, Király Júlia pl.), akkor simán bejutna a Parlamentbe és sok elkötelezett szavazója lenne, többek között én is. Viszont a magyar társadalom többségének ez nem kellene.


Viszont ha most kéne pártot alapítanom, nem a saját konzervatív-liberális elveim mentén, hanem sikerorientáltan, akkor bal-közép pártot alapítanék! Olyan baloldali pártot, ami nem liberális, nem sötétzöld, nem szélsőbalos, nem Budapest-központú, nem tartalmaz túl sok régi bukott arcot. A fő üzenete a középosztály megtartása, az egyre kevesebbet érő keresetűek segítése, az akárhány gyerekes családok segítése, és az állami alkalmazottak (ápolók, rendőrök, tanárok, stb.) felemelése. Mindezt egy szakmainak tűnő dologba csomagolva, amiről el lehet képzelni, hogy megvalósítható és nem csak szociális demagógia. Szerintem ezek a Fidesz azon pontjai, melyben nagyon rosszul teljesít, viszont igény bőven volna, hogy valaki ezeket az ügyeket képviselje.

2022. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!