Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy érdekes feltevés.. Ez a...

Egy érdekes feltevés.. Ez a viselkedés az ellenzéki összefogás nagyhalaitól (Dobrev,Fletó,Jakab stb) nem kiábrándító a maradék % szavazói körében?

Figyelt kérdés
Sok baloldali/ellenzéki művésznek is szemet szúrt hogy az összefogás nem hiteles és ez egy hatalmas negatív index róluk.
2022. ápr. 5. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Eddig is világos volt mindenkinek, hogy ez egy elvek nélküli tömörület. Egymással ellentétes ideológiákkal.
2022. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Az állítólag hazugságokat és dezinformált, a Fidesz által manipulált választási eredményeket jósló közvélemény kutatások már most 500 ezerre teszik azon ellenzéki szavazók számát, akik biztos hogy egy későbbi választáson már nem szavaznának MZP féle egyvelegre.

Na most ezek a közvéleménykutatások jósolták a Fidesz 2/3 győzelmet hónapokkal korábban, ennyire megbízhatatlanok.

2022. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül a közvélemény kutatás most a lényeg. Hanem, hogy elárulták egymást is ezek a remek emberek!

Megmutatták azt a bizonyos fogfehérjét..

Bár én nem lepődtem meg.

2022. ápr. 5. 14:18
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésre válaszoltam:


"Ez a viselkedés az ellenzéki összefogás nagyhalaitól (Dobrev,Fletó,Jakab stb) nem kiábrándító a maradék % szavazói körében?"


Annyira kiábrándító, hogy 500.000 potenciális szavazót veszítettek vele 1 nap alatt a közvélemény kutatások alapján.

2022. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

De igen, de erre én már az elejétől fogva felhívtam a figyelmet, százszor minimum.

Nem hallgatták meg sokan...ez lett a vége!

2022. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Ez Orbán újabb jó érzékkel tett kényszerítő intézkedése volt.

Már ’18-ban is voltak visszalépések esélyes ellenzéki jelölt számára, de a megegyező pártok nem jelölték közösen a megmaradó jelöltet, ő csak egy párt jelöltje volt. A pátok, arculatukat megőrizve, önálló pártlistán indultak. Nem volt igazán hatásos, mert alkalmi volt, nem országos szinten egyeztetett, és helyenként más-más pártok vettek részt az egyezkedésben.

Az idei választáshoz is voltak ilyen előkészületek, amelyek, ha közel teljeskörűen megvalósultak volna, veszélyeztették volna a kormánypártok nagy győzelmi területét, az egyéni választókerületeket.

Orbánék emelték a tétet; így már nem telt ki, hogy az ellenzéki pártok külön-külön egyéni jelöltjeiből összejöjjön minden párt számára annyi, hogy listát állíthasson. Kénytelenek voltak közösen jelölni, azaz, szövetségben indulni.

Az biztos volt, hogy ennél a kényszerszülte összebarátkozásnál nem lehet a nyilvánosság előtt leplezni az egymás elleni ellenszenvet, a másik kárára történő előretörési szándékot.

Az is biztos volt, hogy a választók közül sokan nem fogják lenyelni, hogy a nagyon szeretett pártjuk képviselője helyett egy nemrég még utált párt jelöltjére szavazzanak.

Arra azért nem számítottak Orbánék, hogy ráadás ajándékképp megkapják Márki-Zayt, ez nem várt kellemes meglepetés volt; vele az előkészített egyszerű győzelem helyett, rekordgyőzelem lett.

Az „egy mindenkiért, mindenki egyért” lufi pedig kidurrant.

2022. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen,valóban helyes és értelmes gondolatok amiket olvasok..

Én még kiegészíteném azzal, hogy A Fidesz mindig is nagyon de nagyon tehetséges jó érzékű volt a társadalmi politikához.Nyílván lehet rájuk kígyót békát mondani meg minden, de a felméréseik, taktikáik is hatalmas pozitívumot jelentenek nekik.

Nen feltétlenül manipulációra gondolok, hanem politikai érzékre inkább. És ezt az ellenzéki okoskák is aláírják!

2022. ápr. 5. 14:48
 8/16 A kérdező kommentje:

És még tegyük fel,hogy 3 év múlva nem lesz Összefogás, hanem minden párt önállóan indul..

Az már akkor jó lesz? A csalódott kiábrándult szavazók szerintem nem felejtenek.

2022. ápr. 5. 14:56
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Jakab mint nagyhal.😂

Én nem lepődtem meg a viselkedésükön,ez a híres összefogásos betyárbecsület,undorítóak.

2022. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább elgondolkodtat, hogy kell-e ez az összefogósdi, működik-e. Egyre inkább hajlok afelé, hogy még egyszer nem szavazok egy ennyire vegyes társaságra.
2022. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!