Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz "diktatúrában"...

A Fidesz "diktatúrában" konkrétan mely demokratikus jogaitokkal nem tudtok élni?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 6. 17:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekem például az, hogy semmilyen döntés meghozatala előtt nincs társadalmi párbeszéd. Ad hoc jelleggel mindent megszavaznak, de soha nem folyik le társadalmi, szakmai egyeztetés. A kampányban el se mondják, mik az elképzeléseik.

Ott is sérül, hogy mindenkit, aki nyilvánosan szólal fel velük szemben, azzal szemben karaktergyilkosságot követnek el. Senki se köteles ilyen méltóságát sértő dolgokat elviselni.


Az is probléma, hogy a másik oldal felvetéseit, javaslatait meg se hallgatják. A feltett kérdésekre nem válaszolnak érdemben, csak maszatolás megy.


A közpénzek elköltése átláthatatlan. Állami pénzből finanszírozzák a pártpropagandát


Ezek nem egy demokratikus ország jellemzői

2022. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
3%
A gondolkodás jogával, azaz képességével. Azt hiszik, hogy azt Orbánnak kellene házhoz kiszállítania, és mivel nem teszi, ezért mindjárt o1g.
2022. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10 Hat évvel ezelőtt? És azóta?
2022. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%

11

Nemzeti, konzervatív, keresztény és polgári témában nincs társadalmi vita, hiszen erre a politikára kaptak fölhatalmazást. Most a legerősebbet.

2022. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
11 - gazdaságiban sincs
2022. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%
Újságírók lehallgatása Pegasus szoftverrel például teljesen mértékig sérti a magánélethez való jogot. Ez olyan alap dolog, amire már a tizenkilencedik sz.-ban is gondoltak és mindent megtettek azért, hogy megakadályozzák/megbüntessék azokat, akik leveleket bontanak fel. De ugyanilyen diktatórikus eszköz még minden hivatalos adatnak az eltitkolása/titkosítása évtizedekre. A népszavazásos videó is jó példa. De mondjuk az is, hogy amikor egy Fidelitasos letépett egy ellenzéki kampányplakátot 2018-ban és megtalálták a darabjait az autójában akkor a felmentették azzal, hogy "hát attól, hogy az autójában volt, még nem biztos hogy ő tépte le." Aha, persze. Gondolom, ha nálad találnak egy kiló heroint akkor is felmentenek ilyen ürüggyel. Tehát van egy pártállam által finanszírozott szervezet, akik azért kapják a fizetésüket, hogy vandalizmust kövessenek el, mindeközben még a jog előtt is egyenlőbbek a többieknél. Ez hol demokratikus?
2022. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Jó akkor mégegyszer:

Konkrétan(!) mely demokratikus jogaiddal nem tudsz élni a mindennapi életed során, melyeket korlátozza a "diktatúra?

2022. ápr. 6. 19:06
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
#17 Tudod a világ nem úgy működik, hogy te felteszel egy szűkítő kérdést és aztán eldöntöd, hogy az alapján meg lehet ítélni egy állam demokratikusságának a mértékét. REagáljál inkább az eddig elhangzottakra és a videóra. De úgyse fogsz, csak vergődni akarsz, bár nem tudom minek, hiszen szerinted nyilván minden rednben van ebben az országban és az elkövetkezendő négy évben is minden a legnagyobb rendben lesz.
2022. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy gondolom hogy nincs jogbiztonság!!!

Mond meg szerinted ennek a BMW-s majomnak hogy tudták eltussolni a balesetét, mikor megölt egy családanyát??? Hogy történhetett az meg,hogy nem indítottak ellene eljárást, engem meg megbüntettek, mert átmentem a záróvonalon???


[link]

2022. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%

Ha minden jogot fel kellene sorolni, ami Magyarországon részlegesen vagy teljesen csorbult, akkor a felsorolás napestig tartana, ezért inkább csak szigorúan a demokratikus jogokra korlátoznám a válaszomat, ahogy az a kérdésben szerepel.


1. Kezdjük a reprezentáció kérdésével. Alapvető demokratikus jog, hogy minden választópolgár egyenlő mértékben legyen képviselve a törvényhozó testületben. Ez Magyarországon, köszönhetően az egyéni körzetek rendszerének, nem valósul meg. Az én egyéni körzetemben a Fidesz jelöltje nyert, én pedig az ellenzéki összefogás jelöltjére szavaztam egyéniben, listán pedig szintén az összefogásra. Így engem egyéniben nem képvisel senki, csak listán, míg a Fideszes szavazókat mind egyéniben, mind listán képviseli valaki, így effektive az ő akaratuk kétszer annyira reprezentált, mint az enyém. Hozzáteszem, ez nem csak a magyar rendszerben van így sajnos, hanem sok, nálunk demokratikusabb országban is, elsősorban az angolszász országokban (ennek elsősorban történelmi okai vannak, és őket leszámítva a nyugati országok között szinte sehol nincsen akkora eltérés a leadott szavazatok és az elért mandátumok aránya között, mint Magyarországon).


2. A szabad és tiszta választás joga Magyarországon szinte egyáltalán nem érvényesül. A szabad rész még csak-csak (hiszen titkos szavazás van, és valóban az indul, aki akar), viszont a kampányfinanszírozási szabályok illetve a közmédia kampánycélokra való felhasználása eléggé bepiszkitja a rendszert. Egy demokratikus jogállamban az állam szerveinek NEM SZABAD befolyásolnia a választás kimenetelét, beleértve ebbe a különböző médiaforrásokat is.


3. A szabad egyesülés joga: Magyarországon vannak olyan politikai ideológiák, amelyek nevében a választópolgárok nem alakíthatnak pártokat. Ilyen például a kommunizmus vagy a nemzetiszocializmus Nem vagyok kommunista, sem náci, de ettől függetlenül ez bizony a demokratikus jogaiban korlátozza a választópolgárokat.

2022. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!