Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választási eredmények azért...

A választási eredmények azért lettek olyanok, amilyenek, mert a baloldalnak nincsenek önálló gondolatai?

Figyelt kérdés

Nem tudom megfigyelte-e már más is.Teljesen mértékben olyan, mintha nem lennének önálló gondolataik.

Copy Pasta módszerrel átveszik a nyugati narratívát, kvázi külföldről mondják meg nekik,hogy miről, mit gondoljanak.


A Fidesz sikere részben annak köszönhető,hogy mernek mást gondolni, mernek másként cselekedni.


A legfrissebb példa erre az ukrajnai helyzet.

A Fidesz választási győzelmét ez a téma is befolyásolta.

A baloldal itt is átvette a narratívát, márpedig,hogy fegyvereket kell küldeni.

Magyarországon az ukrán kormány megítélése igen rossz, azért, mert a magyarok ellen hoztak törvényeket.Ilyen kormányt támogatni külföldről nem csak erkölcsileg elfogadhatatlan, hanem politikailag sem jövedelmező.De, a baloldal nyomta tovább,hogy fegyvereket nekik.

A Fidesz ezzel szemben, befogadta az ukrán menekülteket, viszont a kisujját sem mozdította az ukrán kormányért.Évekkel ezelőtt próbálták őket "megfogni" ilyen meg olyan paktumokkal,hogy vonják vissza azt a nyelvtörvényt, de Ukrajna nem volt hajlandó kompromisszumot kötni.



Aztán, jó pár éve ugyanez a story volt a migráció is.Ahogy hallgattam az ATV-n a nyilatkozataikat, ugyanazt az előre programozott szöveget mondta mindegyikük.



Nincsenek önálló gondolatok, kritika nélkül átveszik a külföldi narratívákat.Nem veszik figyelembe,hogy Magyarország érdekeivel összhangban állnak-e, tetszenek-e az embereknek.



Ez az egyik fő oka,hogy a Fidesznek más a sokadik 2/3-os kormányzása van.Az emberek már ott tartanak,hogy egyáltalán nem hisznek nekik és megkérdőjelezik a nemzet iránti elköltekezettségüket is.



2022. ápr. 6. 19:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

#3

Választások előtt megnéztem Orbán '22-es gazdasági évnyitóját, összehasonlítottam azt, amit az ellenzék "program" címszó alatt publikált (de próbáltam találni más forrást is sikertelenül arról, hogy az ellenzék mit tervez gazdaságügyileg). Arra kellett rájönnöm, hogy egy koncepciótlan, programtalan és alkalmatlan bagázs az ellenzék.


Menjünk tovább. Én azt szeretném, hogy egy jól szervezett párt irányítsa az országot. Ez az ellenzék még egy farsangi bált sem tudna megszervezni. Mikor a kudarcot közölni kellett volna, 2 "vezető" lelépett és egyből hátba is szúrta MZP-t, úgy, hogy szerintem a Gyucsány pár és Jakab a legnagyobb hibás az egészben. Abba bele se menjünk, hogy 6 hónappal a választások előtt elkezdeni szerveződni rohadtul nem elég.


De beszéljünk magáról az ellenzékről is, mint közösségről. Ők kéne legyenek a szabad oldal. Na, az utóbbi hónapokban facen, youtuben többségében ellenzéki közösségek és vloggerek/bloggerek mindenkit töröltek, tiltottak csak azért, mert kritikát fogalmazott meg. Ha ezt így leírnám egyik-másik ellenzéki face csoportba (pl. Pesten Hallottam), engem kitiltanának onnan.

Elvileg elfogadónak kellene lennie. De igazából rasszistább, mint a Mi Hazánk. mindenkit gyűlölnek. Mégis hogy lehet úgy választást nyerni, ha gyakorlatilag a 20-50 éves, egyetemet végzett, budapesti rétegen kívül mindenkit ócsárolnak éppen most is pl. a 444, hvg komment szekciójában a hívek? Amire még rá is játszik az ellenzéki vezetés. Mégis ki találta ki ezt a stratégiát? Majd a Fideszes nénike, vagy a Kis Grofót hallgató cigány, vagy a vidéki mezőgazdasági munkás fiatal akkor fog az ellenzékre szavazni, ha lehülyézzük őt, és emberszámba sem vesszük? Ez egy jó stratégia szerinted? S stratégia ügyileg a Covid és a háborús kommunikációba bele se menjünk.


Én 2018-ban a Jobbikra szavaztam, ha röviden kellene válaszolni, hogy miért Fidesz, hát az új Jobbik parizer kampánya nem volt elég meggyőző, viszont a Fidesznek volt bőségesen egy értelmesebb réteget megszólító üzenete is.

2022. ápr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 tobas ***** válasza:

#11


Kinek mi, nekem az a gazdasági évnyitó olyan, hogy nesze semmi, fogd meg jól. Olyan dolgokról beszélt, ami 12 év miniszterelnökség után talán nem most kellene, viszont az adórendszerünkhöz ragaszkodás pedig folyamatosan taszít mélyebbre, mert nem jó, bár nem tragikus. Egyszerűen nincsen jövőképük.

2022. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!